خانه / آخرین اخبار / احداث شهرک تخصصی مس در ورزقان

احداث شهرک تخصصی مس در ورزقان

نماینده ورزقان در نشست بررسی طرح های توسعه مجتمع مس سونگون گفت: شهرک تخصصی مس برای صنایع پایین دستی مس در این شهرستان احداث می شود.

به گزارش یول‌پرس، نماینده مردم ورزقان در مجلس شورای اسلامی می گوید: : ۱۰۰هکتار زمین برای احداث شهرک تخصصی مس در این شهرستان، اختصاص یافته و در تلاشیم زیر ساخت های آن بعد از اتمام کارخانه ذوب مس در سونگون آماده شود.

رضا علیزاده در نشست بررسی طرح های توسعه مجتمع مس سونگون، به آغاز عملیات احداث کارخانه ذوب با تولید سالانه ۱۰۰ هزار تن مس کاتد در مجتمع مس سونگون ورزقان هم اشاره کرد و افزود: پیمانکار خارجی احداث این کارخانه مشخص شده و از نیمه دوم مهر امسال، عملیات اجرایی آن آغاز و در مدت ۳۶ ماه با هزینه کرد یک هزار میلیارد تومان به بهره برداری خواهد رسید.

نایب رئیس اول مجلس شورای اسلامی هم در این نشست با تاکید بر ایجاد صنایع پایین دستی مس در ورزقان با تکیه بر فناوری های روز دنیا و بهره گیری از ایده های دانشگاهیان افزود: با توسعه صنایع تبدیلی و افزایش ارزش محصول تولیدی مس، ضمن ایجاد اشتغال، اقتصاد منطقه، استان و کشور رونق و البته شتاب خواهد گرفت.

مسعود پزشکیان افزود: همه تلاش خود را برای حل مشکلات مس سونگون به کار می گیریم چرا که معتقدیم با رونق این بخش از شهرستان ورزقان، آذربایجان هم به توسعه و پیشرفت صنعتی و اقتصادی دست خواهد یافت.

رضا شریفی، مدیر مجتمع مس سونگون ورزقان هم ذخیره قابل استخراج مس سونگون را ۴۰۰ میلیون تن با عیار ۶۲ صدم درصد اعلام کرد و افزود: از این معدنِ روباز با اشتغال ۴ هزار نفر، سالانه ۳۰۰ هزار تن کنسانتره معدنی با عیار ۲۵ درصد تولید می شود، با این حال این مجتمع قابلیت توسعه بیشتر را داشته و با ایجاد صنایع پایین دستی مس، این مهم با سرعت و قدرت بیشتر محقق می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *