خانه / آخرین اخبار / مردم اورمیه منتظر قطار نباشند/ قطار نخواهد آمد

مردم اورمیه منتظر قطار نباشند/ قطار نخواهد آمد

سال‌ها است که مسئولان استانی خبر از افتتاح راه آهن اورمیه-مراغه و بهره‌مندی اورمیه ای‌ها از قطار مسافربری را داده‌اند اما هر بار این وعده به تاخیر افتاده و باید گفت که مردم اورمیه دیگر نباید منتظر شنیدن سوت قطار در شهرشان باشند.

به گزارش یول‌پرس به نقل از فارس، شاید شنیدن این مطلب که قطار دیگر به اورمیه نمی‌آید برای شهروندان اورمیه‌ای باورپذیرتر از این باشد که هر بار وعده افتتاح راه آهن در یک بازه زمانی خاصی را به آنها دهند.

عملیات اجرایی طرح ملی راه‌آهن اورمیه – مراغه از سال ۸۰ یعنی از ۱۷ سال گذشته به طول ۱۸۵ کیلومتر در پنج قطعه آغاز شده و شهروندان ۸۰۰ هزار نفری اورمیه همچنان به وعده‌های مسئولان دلخوش هستند تا صدای سوت قطار را بشنوند.

اگر به اخبار سالیان گذشته رسانه‌های استان به ویژه اخبار دو سال گذشته توجه کنیم، درمی‌یابیم که مسئولان استانی هر بار وعده افتتاح راه‌آهن اورمیه در بازه زمانی نزدیک را داده اما زمانی که موعد مقرر فرا می‌رسد، از افتتاح خبری نمی‌شود.

خلف وعده‌های مسئولان از افتتاح قطار مسافربری اورمیه-مراغه در حالی است که به گفته مسئولان هیچ مشکل خاصی در راه افتتاح آن وجود نداشته و همه چیز آماده شنیدن صدای سوت قطار است، اما معلوم نیست این همه انتظار کی به پایان می‌رسد.

مسئولان استانی اعلام کرده‌اند که، چند پروژه فاخر استانی که یکی از آنها پروژه ملی راه‌آهن اورمیه است آماده بهره‌برداری بوده و به دست رئیس جمهور افتتاح می‌شود.

اگر به وعده‌های مسئولان از ابتدای امسال توجه کنیم درمی‌یابیم که خلف وعده‌ها هر ماه انجام شده و انتظار شهروندان اورمیه هنوز به سر نیامده است.

سید هادی بهادری، با بیان اینکه قطار اورمیه ـ مراغه اکنون در مرحله بهره برداری قرار داشته و ۱۰۰ درصد این پروژه به پایان رسیده، اظهار داشت: در آینده ای نزدیک با تکمیل کادر و اقدامات مربوطه، بلیط فروشی در این راه آهن آغاز می شود.

نماینده مردم اورمیه در مجلس شورای اسلامی در خصوص زمان افتتاح و راه اندازی راه آهن اورمیه ـ مراغه، افزود: با توجه به اخبار موثق موجود افتتاح این پروژه همزمان با سفر ریاست جمهور به استان رخ می دهد اما تاریخ دقیقی برای این سفر مشخص نشده است.

نادر قاضی‌پور دیگر نماینده اورمیه در مجلس با اشاره به پروژه راه‌آهن اورمیه-مراغه اظهار کرد: به احتمال بسیار، راه‌آهن اورمیه-مراغه به دست رئیس‌جمهور در هفته دولت امسال افتتاح می‌شود.

وی تصریح کرد: هم اکنون اقدامات مربوط به افتتاح راه‌آهن اورمیه به پایان رسیده و امید است با افتتاح آن در شهریور ماه شاهد رسیدن قطار به شهر اورمیه باشیم.

قرار بود این پروژه در نهایت در یکی از اعیاد ملی مذهبی نیمه نخست سال و به ویژه خرداد، تیر یا مرداد و یا حداقل در هفته دولت با حضور رئیس جمهور افتتاح شود اما انجام نشد.

سپس مسئولان استانی و نمایندگان مجلس با فرا رسیدن ایام محرم، عنوان کردند که پس از روزهای عاشورا و تاسوعای حسینی پروژه راه آهن با حضور مسئولان کشوری و استانی افتتاح می‌شود.

هر چند که پس از آن، عنوان شد سفر استانی روحانی به آذربایجان‌غربی و اورمیه بلافاصله پس از حضور رئیس جمهور در مجمع عمومی سازمان ملل متحد انجام خواهد شد.

محمدمهدی شهریاری استاندار آذربایجان غربی روز ششم مهر ماه اعلام کرد که سفر رئیس جمهور به استان یک تا دو ماه آینده انجام شده و در هفته جاری و هفته آینده شاهد حضور وی در آذربایجان‌غربی نخواهیم بود.

با توجه به اینکه افتتاح راه آهن اورمیه به دست رئیس جمهور و هئیت همراه انجام شده و با توجه به اینکه هر بار به عللی سفر روحانی به استان به تاخیر می افتد، باید گفت که مردم اورمیه بهتر است که منتظر شنیدن سوت قطار نباشند و دل خود را به وعده‌های مسئولان خوش نکنند.

یک دیدگاه

  1. البته آقای قاضی پور کار های مهم تری از پی گیری این مورد دارند و باید به گاوداری پسرشان هم بپردازند. خودم هم نفهمیدم چرا سر راه آهن کرمانشاه، رشت و ارومیه رو چرا این قدر سر دواندند.البته کرمانشاه تهش به زور و زحمت بازگشایی شد.

    2
    2

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *