خانه / آخرین اخبار / افزودن دروس ضدنژادپرستی در مدارس اسکاتلند

افزودن دروس ضدنژادپرستی در مدارس اسکاتلند

اتحادیه معلمان اسکاتلندی در نشستی، ضمن اشاره به ترویج تعصب، تبعیض و نژادپرستی از طریق سیاستمداران و رسانه های جمعی، خواستار اضافه شدن دروس ضدنژادپرستی به برنامه تحصیلی دانش آموزان شدند.

به گزارش یول‌پرس؛ به گفته یک اتحادیه معلمان، یک نیاز فوری برای آموزش ضد نژادپرستانه در مدارس اسکاتلند وجود دارد.

لاری فلاناگان دبیرکل موسسه خدمات آموزشی در اسکاتلند در این باره گفت: سیاست های راست افراطی در کشور، مسئله روبرویی با «تعصب و تبعیض» را به یک امر بسیار مهم تبدیل ساخته است.

وی پیش از نشستی ضمن سخنانی خواستار اضافه کردن دروس آموزش ضدنژادپرستی در مدارس اسکاتلند شد.

فلاناگان افزود: متاسفانه در نتیجه رشد فعالیت راست های افراط گرا در سراسر اروپا و افزایش نگرش نژادپرستانه در بسیاری از مراتب جامعه، از جمله در بحث های سیاسی و از طریق رسانه های جمعی، نیاز به چنین کاری بیش از گذشته ضروری و فوری می باشد.

پریا خیندریا از نهاد «کارت قرمز برای نژادپرستی» گفت: از آنجایی که اسکاتلند یک جامعه چند فرهنگی و چند قومیتی دارد، نیاز است که جوانان این کشور در رابطه با موضوعات مرتبط آموزش ببینند.

وی افزود: تنبه انضباطی کسانی که رفتارهای نژادپرستانه نشان می دهند کفایت نمی کند بلکه ما باید به جوانان را برای جلوگیری از وقوع حملات نژادپرستانه آموزش دهیم.

اناس سرور از حزب کارگر نیز خواستار مبارزه با اسلام هراسی شده است.

در این میان وزارت آموزش و پرورش اسکاتلند مدعی شده که سیستم آموزشی کنونی به قدر کافی برای مبارزه نژادپرستی مجهزمی باشد.

جان سوئینی، معاون نخست وزیر آموزش و پرورش در این باره گفت: دولت اقدامات متعددی را برای اطمینان از اینکه معلمان برای مقابله با نژادپرستی در کلاس درس مجهز باشند، انجام داده است.

وی افزود: سیستم آموزش و پرورش ما در حال حاضر برای مقابله با نژادپرستی در تمامی سطوح طراحی شده است، همانطور که ما متعهد به مقابله با تمام انواع نژادپرستی، پیش داوری، تعصب و تبعیض هستیم.

یک دیدگاه

  1. به نظر من ما اذربایجانی ها نژاد پرست نیستیم که همین مورد باعث شده زبانمون رو به فارس ها بفروشیم شهر ها و خاکمون رو به اکراد مهاجر و ارمنستان کافر بفروشیم نژاد پرستی خیلی هم خوبه براما باید یه ملی گرایی تورکی اذری راخ بندازیم خودمونم از دیگران کم ندونیم که مشکل ما اینکه فکر میکنیم فارس ها از ما بهترن و کوردها هم از ما قوی تر

    5
    1

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *