خانه / آخرین اخبار / جوابیه بختیار عزت پناه به یول‌پرس

جوابیه بختیار عزت پناه به یول‌پرس

با انتصاب بختیار عزت‌پناه به عنوان مشاور شهردار تبریز که با موجی از اعتراضات و مخالفت‌های مردم آذربایجان همراه شد و وی را مجبور به استعفا نمود؛ حال این مشاور مستعفی با ارسال جوابیه ای به وبسایت خبری – تحلیلی یول‌پرس، ضمن پاسخ به مطالب خلاف امنیت ملی منتشره در کانال تلگرامی خود، دلیل استعفا را شانتاژ گروه‌های نژادپرست خارج نشین و تعدادی از افراطیون داخلی دانسته است.

به گزارش یول‌پرس؛ متن جوابیه بختیار عزت‌پناه به شرح زیر است:

بسمه تعالی

شهروندان فهیم و بزرگوار کلانشهر تبریز

با اهدای سلام و درود

تبریز، شهر اولین ها، شهر باتمدن و تاریخ ساز، شهر دلاورمردان تاریخ آزادی خواهی کشور، شهر اندیشمندان، علما، شاعران و هنرمندان جهانی، شهر دانشگاهها، مدارس و کتابخانه ها، شهر چاپخانه ها، روزنامه ها و نشریات، شهر خلاقیتها و ابداعات، شهر سینماها و رستورانها و برجها، شهر بلدیه ،عدلیه و نظمیه ، شهر پاک ، بی گدا، شهر مهربانی ها و دهها نقش دیگر در زمینه عناصر مدرن سازی در ایران و از همه مهمتر مردمانی بافرهنگ، مؤمن، باغرور و آزادیخواه همان شهری است که سالهاست آنرا با این افتخارات می شناسم و دهها مقاله درباره آن نگاشته ام و پایاننامه ها و رساله های زیادی در زمینه برنامه ریزی شهری آن را راهنمایی نموده ام. این شناختها که بواسطه عضویت در هیئت علمی گروه جغرافیا و برنامه ریزی شهری دانشگاه آزاد اسلامی واحد مرند بدست آمده مرا با مدیران شهری تبریز نیز آشنا نموده است. این تجارب و حس تعلق خاطر به هموطنان آذربایجانی که بیش از ۱۶ سال از دوران عمرم را با صمیمیت و احترام کامل در میانشان به یادگیری و تدریس و پژوهش مشغول بوده ام و به نوعی خود را مدیون آنان میدانم مرا ترغیب کرد که در ادامه خدمت به آذربایجان عزیز، تجارب و یافته هایم را بصورت تأسیس دبیرخانه آینده نگاری در معاونت برنامه ریزی و توسعه شهرداری تبریز گسترش دهم و لذا ایده احداث این دبیرخانه را که جدیداً در برخی از کلانشهرهای کشور بعنوان رویکردی نو در برنامه ریزی شهری مطرح شده در تبریز هم عملیاتی کنیم که این پیشنهاد مورد استقبال مدیریت شهری تبریز و شخص مهندس ایرج شهین باهر واقع شد و به همین سبب حکم مشاور بنده را در راستای تهیه این طرح تحقیقاتی و اجرایی صادر نمودند حکمی که بر اساس آن قرار بود هیچگونه مسئولیت اداری جدید تعریف نشده، فاقد حقوق ماهیانه بوده و هزینه ها صرفا در ازای تحقیقات، کارگاهها و دوره ها پرداخت گردد.

واقعیت اینست که با رسانه ای شدن حکم مشاور برای بنده، افرادی منفعت طلب با جهت دهی یکی از اساتید دانشگاه که پرونده تخلفات اداری و اخلاقی ایشان برای مردم تبریز عیان و آشکار است شروع به شانتاژ خبری این انتصاب در راستای تخریب شهردار تبریز نموده و با همراهی تعدادی از مخالفین شهردار، گروههای نژادپرست خارج نشین و تعدادی از افراطیون داخلی( که حساب آنها از اکثریت شهروندان بافرهنگ و وطن پرست تبریزی جداست) در سطح وسیعی این موضوع را در فضای مجازی منتشر نمودند تا جائیکه بنده به جهت شرایط حساس موجود و جلوگیری از بهره برداری ناپاکان و خائنین به آذربایجان و کردستان و کل کشور، از این حق قانونی خود مبنی بر بکارگیری بدون تبعیض همه شهروندان ایرانی در تمام مراکز اداری کشور چشم پوشی نموده استعفایم را اعلام نمودم و شهردار محترم هم آنرا پذیرفتند.

واقعیت دیگر این بود که این افراد جهت تکمیل سناریوی خود و رسیدن به اهداف و مقاصد خود که تخریب شهردار تبریز در رأس آن قرار داشت سعی در اثبات وابستگی حقیر به احزاب معاند نظام نمودند و لذا مطالبی را بصورت گزینشی از نوشته هایم انتخاب نموده در چند سایت خبری وابسته به تجزیه طلبان خارج نشین و داخلی همچون وبسایت یول پرس منعکس نمودند. در ادامه برای روشن شدن واقعیتها به گزیده ای از مطالب تحریف شده آنان می پردازم:

۱-اعلام حمایت بنده از کاندیداهای اصلاح طلب در انتخابات مجلس دهم در استانهای آذربایجان و کردستان با قوانین کشور هیچ منافاتی ندارد.

۲- استفاده از لفظ استان ارومیه که در متنی باعنوان “روحانی در راه کردستان” توسط محسن رضوی، فعال سیاسی آذربایجان نگاشته شده به معنای تایید این واژه نیست. هدف از انتشار و فوروارد این مطلب صرفاً محتوای متن بود که در راستای بررسی عملکرد روحانی در مناطق کردنشین و یا شهرهایی بوده که تعدای کرد در آنجا ساکن هستند. 

۳- ذکر اسامی شهرهای کردستان با هدف بررسی وجه تسمیه آنها بوده و در معنای واژه” ارومیه” به لغات ترکی چی چست ئورمیه اشاره شده است . در اینجا شهرهایی همچون ارومیه، خوی و سلماس هم که تعدادی از کرد زبانها در ساختار جمعیتیشان وجود دارد در کنار شهرهای استان کردستان ذکر شده اند که به معنای اثبات کردستانی بودن و یا نبودن این شهرها نیست.

۴- اعتراض شورای هماهنگی اصلاح طلبان کردستان نسبت به دستگیری صلاح الدین دمیرتاش که از رهبران سابق حزب قانونی دموکراتیک خلقهای ترکیه است به معنای وابستگی این شورا و بنده به احزاب اپوزیسیون ترکیه همچون پ ک ک نیست. در ضمن سخنرانیهای دمیرتاش از رسانه های داخلی ترکیه پخش میشود و در ایران هم کتابهای ایشان ترجمه شده است انتشار عکس و گفته های دمیرتاش در دوران انتخابات ریاست جمهوری ترکیه که جزو کاندیداهای انتخاباتی بودند در همه رسانه های داخل کشور امری معمولی بشمار میرود.

۵- پیام تسلیت برای دکتر سلیمان چروکایا که زندگی در غرب را رها کرده و برای خنثی نمودن مینهای گروه جنایتکار داعش به کردستان عراق آمده بود و در عملیاتی در نزدیکی موصل به شهادت رسید چه ربطی به حمایت بنده از حزب دموکرات کردستان ایران دارد؟ جالب ایجاست که دکتر چروکایا انسانی مستقل بوده و عضو هیچکدام از احزاب کردستان هم نبودند.

۶- اعتراض به پدیده شوم قتل کولبران که جهت امرار معاش خانواده به این امر روی آورده اند و جانشان را فدا میکنند امری رایج است که حتی بارها مسئولان کشوری،  نمایندگان مجلس و رسانه ها هم بدان پرداخته اند و بنده اولین و آخرین نفر نیستم که به وضعیت کولبران انتقاد داریم. مقام معظم رهبری هم در بیاناتی بر عدم کشتن کولبران تأکید نموده و در تعریف قاچاق فرمودند که منظور از قاچاق صدها کانتینر است نه کوله بر ضعیف.

۷- انتقاد از عملکرد دولت روحانی که کردها بیشترین رأی را به ایشان دادند جزو حقوق شهروندی همگان بوده و فعالان سیاسی و مدنی در کل کشور که نسبت به عملکرد این دولت و دولتهای قبلی انتقاد دارند همواره انتقادات خود را به اشکال مختلفی مطرح نموده اند. من هم بواسطه حمایتهایی که از دولت روحانی در انتخابات داشته ام انتقاد نسبت به عدم تحقق شعارهای انتخاباتی رئیس جمهور را حق قانونی برای خود و دیگران میدانم.

۸- حمایت از اعتصابات بازاریان بانه که نسبت به بخشنامه وزارت کشور در راستای ساماندهی بازارچه های مرزی صورت گرفت اعتراضی صنفی بوه هیچگونه منافاتی با قوانین کشور نداشت چراکه قوانین جمهوری اسلامی ایران حق اعتراضات بدون خشونت را پذیرفته اند. در جریان اعتصابات بانه که بیش از ۲۰ روز طول کشید و در نوع خود مسالمت آمیزترین اعتصابات بشمار میرفت که حتی یک کشته، زخمی و دستگیری هم نداشت تمام هم و غم ما این بود که دستهایی ناپاک باعث ایجاد اغتشاش و خشونت نشوند.

۹- در مورد سوریه هم وقتی مردم کردستان سوریه در توافق با حکومت مرکزی بصورت نیمه خودمختار منطقه را اداره میکنند ما وظیفه داریم بعنوان یک انسان آزادی خواه به حق تعیین سرنوشت آنها احترام بگذاریم و این به معنای تجزیه سوریه و حمایت از آن نیست.

با نگاهی به موارد فوق، حقانیت فعالیتهای بنده که همگی در چاچوب قوانین کشور صورت گرفته است بیش از پیش بر همگان آشکار میشود و در اینجا اضافه میکنم که بنده از هیچکدام از احزاب اپوزیسیون کردستان در خارج حمایت نکرده ام و همزمان در احزاب داخل کشور هم علی رغم نزدیکی به جریانات و احزاب اصلاح طلب عضویت نداشته ام و صرفاً بعنوان یک فعال سیاسی و مدنی مستقل در راستای محرومیت زدایی از کردستان و آذربایجان و تأمین منافع عمومی مردم فعالیت نموده ام. فعالیتهای بنده آنقدر قانونمند بوده اند که در انتخابات دوره سوم شورای اسلامی شهر بانه و انتخابات مجلس دهم سقز و بانه از اولین افرادی بودم که تأیید صلاحیت بنده اعلام شده است.

مردمان بزرگوار تبریز

مهندس ایرج شهین باهر، شهردار تبریز، فرزند خلف آذربایجان و فردی توانمند با سوابقی درخشان است که در جهت اعتلای کلانشهر تبریز به خرد جمعی و مشارکت نخبگان واقعی اعتقاد راسخ دارد و در این مسیر به افراد ناسالم و منفعت طلب باج نمیدهد. این مرد بزرگ را در این شرایط بحرانی که شهرداریهای کل کشور با کمبود درآمد مواجه هستند حمایت کنید تا هر روز شاهد توسعه و آبادانی بیشتر شهر اولین ها باشیم.

در پایان ضمن تشکر از حسن نظر و دید وسیع عاری از تعصبات نژادی، قومی، زبانی و مذهبی شهردار تبریز، از حمایتها و پیامهای محبت آمیز دوستان بزرگوار در شهرداری تبریز، دانشجویان عزیز واحدهای تبریز و مرند و نخبگان و فعالان مدنی و سیاسی منطقه صمیمانه تشکر میکنم و برای همگان آرزوی توفیقات روزافزون را دارم.

با تقدیم احترام

دکتر بختیار عزت پناه

۳۲ دیدگاه‌ها

 1. چرا شما باید وجه تسمیه ی های شهرهای کردستان را همراه با شهرهای آزربایجان بنویسید؟چرا شهرهای کرمانشاه و ایلام را نمینویسید؟اصلا شما سواد وجه تسمیه را از کجا آورده اید؟رشته های مهندسی مگر واحد تاریخ و وجه تسمیه شهر هم دارند؟
  شما اگر در حوضه ی کاری و تحصیل و سواد خودتان فعالیت میکردید کسی به شما کاری نداشت.
  مگر کم مهندس و معلم و پزشک غیر ترک در آزربایجان خدمت میکنند؟کسی به آنها گفته چرا بالای چشمتان ابروست؟
  دمیرتاش و حزبش شاخه ی غیر نظامی حزب کارگران کردستان است.شما میگویید ربطی به پ.ک.ک ندارد؟چطور خودشان با اعضای مسلح گروه تروریستی عکس یادگاری میگیرند ولی شما به آنها میگویید به پ.ک.ک ربطی ندارند؟
  گفتید کردستان سوریه!
  هر جا کرد هست آیا آنجا کردستان هست؟این چه برهانی است؟شما حتی یک سند تاریخی برای کردستان بودن شمال سوریه نمیتوانید بیاورید.با پاکسازی اعراب و ترکمن ها از شمال سوریه میخواهید برای خودتان کردستان درست کنید؟با افزایش تولید مثل و ازدیاد جمعیت میخواهید برای خودتان کشور درست کنید؟این را از کجا یاد گرفته اید؟
  در مورد کولبران
  ما هم با قتل کولبر موافق نیستیم.
  اما آیا کولبر فقط در کردستان و بانه است؟مشکل ما اینه که چرا وقتی اسم کولبر میاد همه فکر میکنند فقط کردستان مشکل داره.
  آزربایجان و شهرهای مرزنشینش مثل اورمیه،خوی،ماکو مگر کولبر ندارند؟چرا آنها را بیمه نمیکنند؟کولبرهای آنها که اصلا در پوشش کولبر حمل سلاح نکرده وومرزبان نکشته اند.پس چرا به آنها توجه نمیکنند.
  مرزنشینان عرب و بلوچ چه میشوند؟قانون یا برای همه یا برای هیچ کس باید باشد.
  شما استان آزربایجان غربی را اورمیه معرفی میکنید به اورمیه هم میگویید رضاییه؟
  مشکل شما چیه؟میگویید متن را فوروارد کردید؟من میتوانم متنی را فوروارد کنم که به تمامیت ارضی و مقامات بلند پایه و… اهانت کند بعد بگویم فروارد کردم؟نه اصلاحیه ای،نه پی نوشتی .همه ی انها نشون میده شما تماما موافق متن فرواردی بوده اید.
  آقای مهندس ما از تمامی حیله هایی که در ورای سیاست،به صورت آرام برای آزربایجان به کار گرفته شده و میشود خبر داریم.
  همه چیز عیان شده.با بازی کردن با کلمات نمیتوانید این حیله ها را پنهان کنید.
  در مورد شهرداری که این همه از آن تعریف و تمجید کرده اید،فاجعه ی تبریز ۲۰۱۸ و نابخردی همه ی مسئولان برای سنددار کردن بی عرضگی آنها کافی است.

  61
  4
  • نکته جالب اینکه گروه تروریستی پ ک ک را ، از احزاب اپوزیسیون ترکیه مینامد !
   با منطق ایشون حتما گروه تروریستی پژاک(به عنوان شاخه ایرانی گروه تروریستی پ ک ک) هم در بین احزاب اپوزیسیون ایران قرار میگیرد ،

   16
   2
  • نکته جالبتر اینکه قاچاقچی جماعت رو کولبر مینامند ، بعد با این اسم عجیب و غریب برای عمل غیر قانونیشون مشروعیت و براشون معصومیت میتراشند !
   در تمام ممالک دنیا اگر کسی در مرز به صورت غیر قانونی رفت و آمد داشته باشد به شدت باهاش برخورد میشود، بماند که مرزهایی که این قاچاقچی ها یا بهتر بگیم تروریست های اقتصادی رفت و آمد دارند سالهاست محل حضور انواع و اقسام تروریست های کرد و گروه های تروریستی کردی میباشد ، اون قاچاقچی هم که در اون مناطق مبادرت به حمل کالای قاچاق میکند ، دو جرم مرتکب میشود ، اول حمل کالای قاچاق ، دوم عبور و مرور غیر قانونی از مرز ، بماند که معلوم نیست شخص مجرم یا همون کولبر! ، دارد اسلحه یا بمب حمل میکند ، یا تروریستی است که در قالب قاچاقچی سعی در ورود به مملکت و انجام عملیات تروریستی دارد
   موردی که حضرات باید بهش معترض باشند عدم برخورد قاطع با قاچاقچی جماعت است ، نه مبارزه با قاچاقچی جماعت (همونطور که عرض کردم معلوم نیست طرف تروریست است یا سلاح و بمب حمل میکند ) در جهت حفظ حد و حدود و حریم و مملکت از طرف نیروهای مرزبانی

   13
   2
 2. سلام خدمت نمام خوانندگان عزیز و همچنین مسئولین یول پرس.
  در جواب آقای بختیار عزت پناه خواستم نکته هایی رو که به نظرم آمد را عرض کنم.
  ۱_ ایشان خود را خادم و ارادت مند مردم تبریز نشان میدهند.
  ولی اکثر مقالاتشان در خصوص مردم کردستان هست. و چرا ایشان که خیر خواه مردم مظلوم منطقه هستند، فقط به امور کردها رسیده و مثلا در مورد کشتار و ظلمهایی که به مردم ترکن عراق و سوریه میشود هیچ عکس العملی ندارند.
  ۲_ایشان که نگران کولبران هستند و ناراحت از کشته شدنشان، چرا پس هیچ نگرانی بابت سربازان بی گناهی که توسط همین کولبران شهید میشوند و تنها جرمشان سرباز مرز هستند ندارند و به خاطر دفاغ از مرزها کشته میشوند.
  ۳_چرا به اقلام قاچاق توسط کولبران هیچ اشاره ای نمیشود. که شامل مشروباط الکلی، سلاح گرم و سرد وانواع قرص روان گردان میشود. بماند که قاچاق لباس وغیره چه ضرری به تولید داخلی میزند.
  ۴_چرا ایشان در امور داخلی کشورهای همسایه مقاله مینویسند و از آقای دمیر تاش که در داخل ترکیه به جرم اقدام علیه امنیت ملی ترکیه زندانی هست.
  ۵_در کل بیشتر مقالات و در کل علاقیات ایشان به مناطق کرد نشین هست. و کسی که در تبریز خدمت میکند نباید چنین علایق و افکاری داشته باشد.
  با تشکر
  وحید راستگو

  44
  5
 3. ایشان اورمو را در کنار شهرهای استان کردستان آورده و تحت عنوان کردستان ذکر کرده اند. متن کاملا سیاسی و مربوط به انتخابات مجلس بوده است. ایشان در این جوابیه اقدام به سرپوش گذاشتن به حقایق نموده اند. دروغ پشت دروغ. این عذر بدتر از گناه است! این فرد بطور تلویحی اعتراف به حمایت از گروه هایی در سوریه کرده است که مستقیما از دشمن درجه یک جمهوری اسلامی ایران یعنی آمریکا سلاح دریافت می نمایند. گیریم وضعیت جنگ داخلی، دولت سوریه را مجبور به حرکتی سیاسی در راستای وعده‌های بلند مدتِ شرطی کرده باشد، چرا این فرد و امثال این فرد از خود بی خود شده و آتش بیار معرکه می شوند. آیا این مسئله کوچکی است که ساده از کنار آن عبور شود؟ بر همه واضح و مبرهن است که احزاب تروریستی فعال در شمال سوریه و عراق و جنوب ترکیه و غرب کشور عزیز ما ایران همه دنباله یک تفکر و شاخه های یک حزب واحد هستند که تحت حمایت اسرائیل نقشه از نیل تا فرات صهیونیسم را دنبال می نماید. اگر این فرد دلسوز مردم کردستان بود بجای دفاع از قاچاق و قاچاقچی ها در راستای احداث واحدهای صنعتی و افزایش بودجه استان کردستان حرکتی انجام میداد. این فرد بجای حل مسئله اقدام به حذف صورت سوال می نماید. باید ببینیم بین چندین تن سلاح که بطور قاچاق وارد کشور شده و کولبران ارتباطی وجود دارد یا خیر؟! اگر ارتباطی وجود دارد این فرد باید پاسخگوی سوالات بسیاری باشد.

  بنظر من فعالین سیاسی و اجتماعی شهر تبریز باید نامه ای نوشته و بعد از جمع آوری امضا به سرداران سپاه استان های آذربایجان شرقی و غربی مراجعه نمایند. امید ما به همرزمان مهدی باکری است.

  68
  5
 4. بیشترش توجیه و سفسطه بود ! اگه یک تورک از دولت یا احزاب ترکیه یا آزربایجان حمایت کنه ، سریعا بهش انگ تجزیه طلب میزنن ، بعد این آقا از همه گروههای تروریستی حمایت کرده ، اونوقت میگه در چهارچوب قانون بوده !!! حتی گروههای تروریستی کردی از حضور این آقا در شهرداری تبریز خرسند بودن و میگفتن که ما در تبریز هم نفوذ کردیم ! تمام این کارها دسیسه ای بود برای ضربه به آزربایجان که با هوشیاری شما و مردم ، دشمنامون ناکام موندن.

  68
  4
  • اگر یک تورک ؟ این سایت که کلا اخبار اردوغان و باکو رو جوری پوشش میده انگار درباره همشهریاش داره مینویسه ، به جای اینکه درباره بقیه جاهای ایران هم بنویسه . مگه ایران با حمله های ترکیه به شمال عراق موافقه که این سایت با لذت از کشتن کردهای شمال عراق و سوریه میگه ؟در ضمن فقط هیچ ایرانی آذربایجان رو با ز نمی نویسه . کلا در ادامه حرفهای شما باید بگم که فقط حرامزاده ها مردم کشورشون رو به نژاد پرستیشون میفروشن . همونجور که برای مردم ایران ترکها و کردهای ایران ارجحیت دارن به فارسهای تاجیکستان و افغانستان .

   5
   50
 5. انشالله درمکان دیگری شغل بهتری نصیبتان شود

  22
  6
 6. این همه صغرا کبرا چیدنت برای چیست. شواهد گویای همه چیز می باشد. اگر تو راست می گویی اگر شما آدم حق شناس و مبری از هر گونه افترا واتهاماتی که با متن بلند بالا سعی در انکارشان داری من تنها یک سوال ریز از حضورتان دارم: مگر نمیگویی چندین سال است در خاک آذربایجان و از نان و نمک آذربایجان خورده ای؟ حال چه شده است که حتی یک مگسی در کردستان عراق یا ترکیه یا هر جایی از دنیا که تنها اسم کرد رویش است تکان میخورد شما سریع توئیت میکنی یا پست اینستاگرامی میذاری یا تو کانال ۲۰۰ نفری تلگرامت اکشن نشان می دهی ولی در مرزهای ایران و آذربایجان عزیز جوانان و عزیزان نظامی و وظیفه در محافظت از ناموس و خاک وطن توسط همان فرقه های دموکرات و غیر دموکرات و … که همه شان کرد هستند به شهادت میرسند عکس العملی تا به حال نداشته اید. وقتی که شواهد گویای عرق شما به کرد و کردستان را در تمامی رزومه تان اثبات میکند و شما انقدر انسان قابل و کاملی هستید، چرا به شهرهای خودتان خدمت نمیکنید و آذربایجان را رها نمیکنید؟
  وطن بولونمز شهیدلر اولمز

  43
  4
 7. هاهاهااااااااااا… من کلاسدا دیل و گرامر موردینده سوال سوروشاندا مارک وورورلار… دانشگاهدا هر خیردا قانونی و عرف یاغیرعرف ایشیمدن علیهیمه فایدالانیرلار… شورای صنفی‌یه قویمورلار چیخام… بو بو قدر کورد مباحثینه گیریشمک‌له گؤر هارالارا چاتیب… واقعا ممنونم اؤز شیعه و مسلمانلیغیمدان، ممنونام قانیمدا قاینایان امام علی و امام حسین و امام زمان سئوگی‌سیندن. بیری دئسین بیز هانسی توپراقلاردا یاشیریق نه اولماقدا بورالاردا

  33
  3
 8. توجیهات این آقا بیشتر شبیه به جک شده “باشه تو خوبی” !

  36
  6
 9. آمریکا و اسراییل دنبال تشکیل کردستان بزرگ هستند به هوش باشید تا دیر نشده.

  37
  6
 10. جناب عزت پناه

  ما میدانیم که شاخه ایرانی حزب خلق ترکیه با نام “جبه متحد کرد” چه خوابهایی برای ترک ها و لرها و عرب های ایران دیده است آزمایش های عملی آنها در سوریه و عراق و توسعه ارضی به بهانه داعش را دیده ایم(مذاکرات و لابی های پیدا و پنهان با اسرائیل و امریکا و اروپا را دیده ایم)
  از ارتباط تنگانگ و اتحاد جریان پانکردیسم ایران ستیز با سلطنت طلب ها و نفوذی های اصلاحاتچی خبر داریم و بعضا از امثال شما میپرسیم چرا در ایران بیشترین گروهک تروریستی متعلق به پانکردیسم هست؟!

  به نظر میرسد حضور هدفمند امثال شما با دستور شبکه جبه متحد کرد دیگر قابلیت پنهان سازی ندارد شما رسما از پ ک ک و ی پ گ و …حمایت کردید و نمیتوانید پنهان شوید

  فقط برای امثال ما سوال هست پس نهاد های امنیتی دقیقا چه کار میکنند؟؟؟!!!

  41
  5
 11. اگه ما از قره باغ ابولفضل ایلچیبی اردغان ازادی کرکوک وترکان اوغوز حمایت کنیم که در رادیو وتلوزیون هم گفته میشه بهمون پاناترک نمیگن

  29
  2
 12. قوم گرایان علت اصلی عقب ماندگی آذربایجان هستند
  آنهاتوقع دارند استانهای دیگر ترکها را بپذیرند و برایشان روزنامه و تلویزیون ترکی تاسیس کنند ولی حتی حضور یک غیر ترک را در استان خود برنمیتابند
  آنوقت ما نژادپرستیم و قوم گرایان بشر دوست !!

  9
  52
  • اگر گفته ایشون درست باشه
   برای کردستان ایران میتونه خدمت کنه نه کوردستان بزرگ
   در ضمن گرامی الان تو ایران بیشترین بحث اینکه مسول یک شهر از همون شهر باشه
   البته وقتی نژاد پرست باشی قوم گرا هم هستی مجید جان

   24
   3
  • رضایی چطوره به نظرت همین اصفهان شیراز کرمان را به بهانه اینکه منابع مارا غارت میکنند (طلا و سنگهای معدنی)ازربایجان مرکزی بزرگ بنامیممو فعال مدنی استاندار یا شهرداربا تفکراتی مثل این اقا بگذاریم چگونه میشوی یا لال شو یا گورت را گم کن

   14
  • آری درست است قوم گرایان پارس پرست بی خدا تمامی شهرهای آزربایجان تاریخی را نابود میکنند و عقب نگهمیدارند.
   در مرکز رادیو و تلویزیون اورومیه و ساوج بولاغ (مهاباد) آزربایجان غربی، به کودری (کوردلی) برنامه ها پخش میشود ولی در شهرهای تورک زبان استان کردستان و کرمانشاه و گیلان و بسیار استانهای دیگر هیچ برنامه ای پخش نمی شود و اگر هم در استانی برنامه ای باشد مقدارش ناچیز و بی کیفیت است.
   آیا راضی هستید در استان کردستان و کرمانشاه یک تورک قوم گرا استاندار و شهردار و یا سمتهای دیگر داشته باشند؟
   منتظر باشید داریم میایم؟

   5
   1
 13. این حرفها همش توجیح و سفسطه ای بیش نیست… همه چی رو ماست مالی نکن اقای طرفدار تروریست..چون رسانه های مردمی و درستی مثل یول پرس ماهیتت رو فاش کرد به دست و پا افتادی و این اراجیفنامه رودپخش کردی و چون میدونی شهین باهر با معرفی تووبه عنوان مشاور گند زده و باید پاسخگو باشه پیای ازش حمایت میکنی که مثلا خدمت کرده؟؟ خاااک بر سر شهین باهر که چرا عاقل کند کاری که بازارد پشیمانی . به روزی افتاده که یه چورد طرفدار تروریستها و قاچاقچیها و تجزیه طلبا اومده براش وساطت و پادرمیانی میکنه!! اقای نامتحرم مردم ازربایجان نمیخان تو رو و اون اعمال و نیات پلیدتو . مگه نمیگی ایده های نو ب رای شهرداری تبریز داری خوب تشریفتو ببر و تو خود کردستان و بانه این ایده هاتوپیاده کن چرا مثل اربابان صهیکنیستت چشم طمع به شهرما. داری ؟ تشریفتو ببر و به همون کردهایی که سنگشونو به سینه میزنی خدمت کن..

  31
  5
 14. عجب ادم پررویی کردستان رو طبقه بندی کرده از عراق بگیر ایلام کرمانشاه ازربایجان غربی لعدش میگه من فوروارد کردم لابد او عکسی هم اپلود شده در عکس زیر

  http://uupload.ir/files/a8fi_img_20181005_104426_133.jpg
  http://uupload.ir/files/v98n_whatsapp-image-2018-10-04-at-09.31.19-1.jpeg
  لابد دروغ هستن دو نفر تابلو فالو کرده تعداد فالورکمتر از تعداد فالوینگشه مباحثش ریطی به رشته تحصیلیش نداره در ثانی این بوزینه ۴۸ ساعت بعد از انتسابش اومده راجب مردم بانه مطلب گذاشته پس تکلیف تبریز چیه این وسط؟؟؟؟ایا خدشون تو شهرشون چنین فردی با چنین تفکراتی بیادتو دانشگاه اطرافشون هییت علمی بشه درس بده تحریف کنه کاری نمیکنن ازادی خواه گفتی طرف میاد از تورکهای ترکیه حرف میزنه میگید تجزیه طلب چیه واسه شما خوبه واسه ما بد؟؟

  29
  5
 15. مشکل از این آقا نیست. مشکل از ناحیه آقای شهین باهر، شهردار محترم تبریز است. ایشان از هنگامی که به این سمت انتخاب شده است، ایشان بیش از آن که کمر همت به انجام کارهای بزرگ در تبریز ببندد، مشغول شوآف است و بیشتر در پی قرار گرفتن در اخبار رسانه ها است، ولو اینکه به کارهایی غیر معمول از این دست، اقدام کند. ایشان در اوایل تشریف فرمایی، گروه های تلگرامی محله محور را راه اندازی کرد تا مردم هر محله در توسعه شهری مشارکت داشته باشند. اما پس از مدتی و بهره برداری تبلیغاتی و استفاده ابزاری از مردم، گروه ها را رها کرد. مدیریت ضعیف ایشان که فرصت تاریخی تبریز. ۲۰۱۸ را از مردم این شهر گرفت، فراموش شدنی نیست. با هیاهو و جاروجنجال فراوان، نهضت آسفالت را اعلام کرد که به جرئت به آسفالت کلی ۱۰ کیلومتر از معابر هم منجر نشد، قصه پر قصه مقبره الشعرا هم که کماکان به قوت خود باقی است و…

  33
  4
 16. با سلام آقای محترم
  جوابیه یا توجیه نامه بار دیگر و به طرز کاملا واضح نیت شما را بیش از پیش مشخص کرد
  ۱-یک ابله اسم یک استان را تحریف میکند و شما به عنوان یک جغرافی دان نه تنها اصلاح نمیکنی بلکه اشاعه میدی و حتی در این توجیه نامه کذایی نیز اصلاح نکردی.
  ۲-آقای استاد من اگر سر جلسه امتحان به موقع نرسم نمره ام بلاشک صفر خواهد بود کولبری هم که در زمان غیرقانونی و از بیراهه برود دیگر کولیر نیست بلکه قاچاقچی است و به قاچاقچی شهید اطلاق نمیکنند شهید کسی هست که در راه دین و وطن از جان خود مایه میگذارد مثل مرزبانان عزیز که حتی یک بار از آن عزیزان که مرزهای کردستان و آذربایجان را از اشرار بدذات پاکسازی میکنن.
  ۳- شهرهای آذربایجان وجه تسمیه کردی ندارند و اینهایی که شما گفتی سخنان افراطیون هست کسی که میخواهد در ایران زندگی کند نباید دیدگاه افراطی داشته باشد.
  ۴- در مورد اعتصاب بانه و رفتار بازاریان که از آن حمایت میکنی در کانال تلگرامی شما موردی ندیدم که از مردم چندین روستای خوی که توسط گروههای تروریستی پزاک کشته و ربوده شدند حمایت کنی یا از بیکاری مردم ماکو.
  در نهایت آقای محترم شما که برنامه ریز شهری خوبی هستید لطفا برو از همان بانه شروع کن. هر وقت تونستی بانه را از فروشگاه اجناس پ..ک.ک. به فروشگاه اجناس ایرانی تبدیل کنی و هر وقت تونستی کاری کنی که کولیران به اندازه یک دهم فروشندگان شود ببرن اون وقت به فکر برنامه ریزی برای کلانشهر تبریز باش. اگه تونستی کاری کنی که فروشنده کرد به کولبر کرد احترام بگذارد میتونی ادعایی داشته باشی

  29
  5
 17. بونی بیر نفر قویوب او گئرک جواب وره
  سنین ددیقلارین دوز ده اولسا اوندا گئرک کوردلرین شهرینده اولاسان واونلارا خیدمت ائدسه آذربایجانین چورکین ییب کوردلره خیدمت
  آقای شهین باهر بیز سیزین گوزوزدن گوروروک
  اگر تورک سن بونی اوخییب و جاواب لارسان.
  بئلمور بو دانشگاه کی سن اوردا درس وریسن کی ایندی شکیم وار اولار حراستی و یا آیری بخشیلری یوخدی کی نیژاد پرستی لری یول ورمییه؟
  دانیشگاه دا بو ایشین مسولی کیمدی

  25
  4
 18. مردمان بزرگوار تبریز

  مهندس ایرج شهین باهر، شهردار تبریز، فرزند خلف آذربایجان و فردی توانمند با سوابقی درخشان است که در جهت اعتلای کلانشهر تبریز به خرد جمعی و مشارکت نخبگان واقعی اعتقاد راسخ دارد و در این مسیر به افراد ناسالم و منفعت طلب باج نمیدهد. این مرد بزرگ را در این شرایط بحرانی که شهرداریهای کل کشور با کمبود درآمد مواجه هستند حمایت کنید تا هر روز شاهد توسعه و آبادانی بیشتر شهر اولین ها باشیم.
  حالا فهمیدم چگونه به این پست رسیدی شاید شهین باهر با این حرفا ……………
  ولی مردم آذربایجان نه
  در ضمن وقتی فوروارد میکنی یعنی تایید میکنی مسئله ای به این سادگی را نمی فهمی چگونه مشاور شده ای تو اینطوری باشی تکلیف شهین باهر دیگه مشخصه
  من چندر وزی در شهرداری کار داشتم برام مسئله بود اینهمه فساد اشکار چطور میتونه وجود داشته باشه و کسی نبینه حالا فهمیدم که شهردار شهین باهر فهمیده است و مشاورش تو البته شهین باهر پستهای بالاتر مد نظرش است و اینگونه داره رفتار میکنه به زودی حکم و پست بالاتر را خواهید دید

  23
  10
 19. واقعا ادم عصبانی میشود مسولای ما رو ببین که کیا رو برا مشاور انتخاب می کنن انگار اینجا تهرانه که از هر اقوامی باشد اینجا ازربایجان هس با زبان ترکی . مشکل از اون اقا نیس مشکل از همشهری و مسئول ماست یخته اونو بگیریم.

  13
  5
 20. آره جون عمه ات!

  3
  4
 21. به نظرم احتمال اینکه نمایشی بیارن هست که بیارن چون میدونن چنین کسی رو اجازه نمیدیم به نوعی بگن که تبریزی ها و تورکها نژاد پرستانه نگاه میکنن به نوعی نام مارو بد نام کنن اوالا اذربایجان انقدر مردم با استعداد داره کهدنیازی به غیر بومی نیست بر فرض هم باشه اگه یه لر رو میاوردن ما اعتراض میکردیم؟

  9
  3
  • ربطی نداره دوست عزییز قربانعلی سعادت استاندار لرستان بود ایا فعال مدنی بود>؟؟ مثل استاندار غرب ازربایجان تفکراتش قوم گرایی بود؟اونا خودشون نژادپرستن خیلی بدتر پات به بانه و اطرافش بخوره متوجه میشی خودشون با شخصی با چنین تفکراتی برخورد میکردن فصل پیش سرمربی ترااکتور پرچم ترکیه گذاشته بود به خاطر شهادت هم وطناش ریخته بودن پیجش

   7
   2
 22. سلام ، باعرض ادب و احترام . توضیحات این عزیز گرامی را خواندم ، ای کاش به جای توضیحات مطالب اینیستا گرام و جوابیه افراد دیگر از اهداف اصلی و خدماتی که میتوانستند به گفته ایشان در پژوهشها و کارگاههای اجرا شده توسط تیم ایشان در شهرداری تبریز سخن به میان آوردند بلکه چرایی انتخاب ایشان را تایید میکرد .
  یقینا ایشان به گفته خود مفتخر اند که با تمدن ،فرهنگ و ملت آذربایجان آشنا و اجین شده باشند لابد مقالات ، پژوهش ها و آثاری در طول مدت این آشنایی با مفاهیم مدنیت ،شهرسازی. مطالعات اجتماعی ،تسهیل گری اجتماعی و… دارند که شهردار محترم را مجاب به انتخاب ایشان به عنوان مشاور نموده است .
  لطفاً در بیانیه دیگری این مرقومات را در صورت وجود برای دفاع از شخصیت علمی و پژوهشی خود و جهت تنویر افکار عمومی اعلام بفرمایند

  7
  5
 23. فرهنگی در خصوص استاندار جدید نیز گفت: نگرانی که داریم این است که افراد غیربومی برای استانداری آذربایجان شرقی معرفی شوند که این امر به صلاح نیست.
  جناب فرهنگی سایر پستها چطور
  مشاور تبریز یک کورد
  انتظار داریم تا گوش شهین باهر با بپیچانی تا بفهمد که ایران و آذربایجان جای اینکارها نیست ما شهید دادیم که تروریست نباشه حالا گفته های تروریستها را فوروار میکنه میگه فوروارد دلیل بر تایید نیست!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  شاهکار قرنه این شهین و مشاورش

  10
  3
 24. نکته جالب این بز به فعالین مدنی تورک دیدگاه نژادپرستانه و اونارو تجزیه طلب و وابسته به خارج خونده ولی خودش یک فعال مدنی هستش یولپرس شما کارتو خوب انجام دادی نژادپرست اونیه که با لباس محلی عکس انداخته پس این یعنی خود نژادپرستی(پان ایرانیستها نسبت به ترکها چنین تفکری دارند چیه واسه شما واسه ما بد واسه ما میشه نژادپرستی شما هروقت تونستی تو استانت یه گوهی بخوری اونوقت بیا واسه شهر تبریز مشاوره بده درضمن ایشان مردم باه بارها تو تلگرامش کرد خوندن ولی تو این جوابیه دقت کنید نوشته مردم تببریز ننوشته مردم تورک تبریز حال اینکه در هر شهری مهاجری حضور دارد ایا در بانه همه ۱۰۰ درصد کرد هستند؟؟

  4
  2
 25. با سلام و احترام
  از آنجایی که باید یادآوری کنم که شهردار شهین باهر، در فرصت تبریز ۲۰۱۸ جز فرصت سوزی کاری نکرد.
  وضع مقبره الشعرا خود گواه ناکارآمدی شهرداری است.
  بسیاری از کارها نیمه کاره رها شده.
  از همه بدتر مشاور تروریست نیز استخدام میکند.
  فکر کنم دیگر مشخص میشود که این شهرداری با نیت تخریب شهردار تبریز شده نه با هدف خدمت.
  ایشان و بسیاری از مسئولین دیگر تخریب چی تشریف دارند.
  دریاچه اورومیه نه تنها احیا نشد بلکه بیشتر تخریب شده.
  منابع استانهای آزربایجان و مناطق آزربایجانی در استانهای دیگر همه در حال تخریب هستند.
  مراکز مهم اقتصادی مانند کشت و صنعت مغان به ورشکسته ها داده میشود تا تاراج شود.
  صنایع ماشین سازی و معادن طلا و معادن دیگر.
  کلا وضعیت نشان میدهد که تخریب وسیعی در حال انجام است.
  خانه باقر خان اگر در کاشان بود هم اکنون هم بازسازی میشد و هم تبلیغ در گستره ملی و حتی جهانی میشد ولی در تبیز در حال تخریب است.
  اینطور جلو برویم آنقدر نمی گذرد که شاهد باشیم به بهانه ای بازار تبریز را بلدزر انداخته اند و تخریب کنند.
  آغاجی اؤز ایچیندن قورد ییئر.
  دیلیمیزی داهادیلار بیزیم سسیمیز چیخمادی، ایندی یوردوموزو سوکوب داغیدیرلار، کوردلره یووا قاییرسینلار.

  6
  2

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *