خانه / آخرین اخبار / لزوم تاسیس شبکه تلویزیونی و روزنامه سراسری برای ۴۰ میلیون تورک

لزوم تاسیس شبکه تلویزیونی و روزنامه سراسری برای ۴۰ میلیون تورک

نماینده مردم اورمیه در نطق میان دستور خود خطاب به رئیس صدا و سیما و وزیر ارشاد، خواهان صدرو مجوز روزنامه و تاسیس شبکه تلویزیونی برای 40 میلیون تورک شد.

به گزارش یول‌پرس، نادر قاضی‌پور در این تذکر با خطاب قرار دادن رئیس صدا و سیما و استناد به اصل ۱۵ و ۱۹ قانون اساسی بیان کرد: جمعیت چهل میلیونی تورک‌های جمهوری اسلامی نیاز به یک شبکه سرتاسری ۲۴ ساعت دارد. آقای صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به چهل میلیون تورک مجوز یک روزنامه سرتاسری به زبان تورکی صادر کنید.

 

۸ دیدگاه‌ها

 1. چه لزومی دارد برای مردم لرستان و بلوچستان و اصفهان و کرمان و … تلویزیون ترکی ایجاد شود ؟!!

  جناب قاضی پور اگر میبینی تلویزیون فارسی وجود دارد به دلیل رسمی بودن زبان است

  15
  35
  • لزومش اینه که نصف جمعیت تورک هستن.

   26
   14
   • داره میگه شبکه سراسری ترکی ایجاد شود درحالی که در زاهدان و لرستان و کردستان و خوزستان و اصفهان و سمنان ترک وجود ندارد که شبکه سراسری ترکی نیاز داشته باشیم
    همین شبکه استانی تبریز را میشود رله کرد

    اگر الزامی برای تاسیس شبکه سراسری ترکی باشد باید برای همه زبانها باشد

    10
    12
    • شبکه تبریز مسائل مربوط به تمام ترکهای ایران را پوشش می دهد آیا؟!
     شبکه تبریز بودجه ی تولید سریال های قوی و در حد سریال های سایر شبکه های سراسری را در اختیار دارد آیا؟؟

     6
     7
    • کردستان ترک نداره پس مثلا ترکهای بیجار مال کجا هستند ترکهای قروه چطور مال کردستان نیستند؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ اصفهان هم فرمودی ترک نداره خسته نباشی دلاور
     بقیه اش رو بذار باشه رضایی

     8
     6
  • خوب وقتی نمی توانند بفهمند از شبکه های دیگر استفاده کنند
   مسئله ای به این سادگی را نمیفهمی؟

   17
   5
  • دلیلش آشکار هست ! از همین مناطقی شما فرمودی اولاً جمعیت ترک قابل توجهی در اصفهان زندگی می کنن
   ثانیاً همین مناطقی شما فرمودی چند درصد ایران را فرا میگیرد؟! قطعاً بیشتر از یک چهارم نخواهد بود! پس ضروریست برای حداقل سه چهارم از گستره ی این مرزو بوم کا ترکان غیور بر آن ساکن هستند شبکه ای به زبان مادری شان تاسیس گرددشبکه ای قوی و پر محتوا …..

   8
   7
 2. سلام منم به عنوان یک آذربایجانی و تورک ایران لزومی نمیبینم چون ما شبکه های کشور آذربایجان و تورکیه نگاه میکنیم و حتی نمی دونیم در مملکتمان چه خبر است .کودکان ما فرهنگ کشورهای منطقه را یاد میگیرند .شما کلا مخالف وجود ما در این کشور هستید والا همه ی کشورهای دموکراتیک از حق اولیه ی آموزش و پرورش به زبان مادری و صدا وسیمای سراسری برخوردارند.تجزیه طلبی و پانترکیست هم مهری دم دست است که همیشه آماده ی کوبیدن بر پیشانی تمام انسانهای آزادی خواه و حق طلب کوبیده میشود.ما همه ایرانی هستیم و کشورمان را دوست داریم .همزیستی با سایر ملل و قومیت ها تنها تهیه ی خوراک و مایحتاج نیست.کشورهایی مثل کانادا،سوییس ،اتریش و…… همه در مدارس خود در کنار زبان رسمی کشورشان حق تحصیل به زبان مادری را دارند و هیچ قومیتی دیگر به فکر تجزیه و …یسم نیست چون حقوق اولیه ی خود را دولت احقاق کرده است.

  10
  8

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *