خانه / آخرین اخبار / جشنواره فرهنگی ورزشی ‘کندیمیز’ در اردبیل برگزار شد

جشنواره فرهنگی ورزشی ‘کندیمیز’ در اردبیل برگزار شد

جشنواره فرهنگی، ورزشی 'کندیمیز' با شرکت نمایندگان شهرستان های استان در اردبیل برگزار شد.

به گزارش یول‌پرس، مدیرکل ورزش و جوانان استان اردبیل روز یکشنبه در حاشیه برگزاری این جشنواره با بیان اینکه این جشنواره به مناسبت روز روستا برگزار می شود، افزود: نخستین جشنواره فرهنگی ورزشی ‘ کندیمیز’ در رشته های ورزشی شطرنج ، دارت ، فوتبال دستی ، طناب کشی و هفت سنگ در ورزشگاه ۶ هزار نفری رضازاده اردبیل در حال برگزاری است.

بهرام آقاخانی با اشاره به اینکه قبل از این مرحله شهرستانی این جشنواره در تمام شهرستان های استان برای عشایر و روستاییان برگزار شد، افزود: در مرحله استانی این جشنواره فرهنگی ورزشی ۳۲۰ ورزشکار عشایر و روستایی از ۱۰ شهرستان استان شرکت کرده اند.

وی افزایش شور و نشاط اجتماعی در بین روستاییان و عشایر و شناسایی استعدادهای ورزشی نهفته در بین نسل جوان روستایی و معرفی آنها در میادین ورزشی را از جمله اهداف برگزاری جشنواره بزرگ فرهنگی و ورزشی روز روستا ‘کندیمیز’ ذکر کرد.

وی اظهار داشت: عشایر سلحشور و روستاییان و بی ادعا تولید کننده واقعی هستند و همیشه و در همه حال در تمام صحنه های انقلاب حضور فعال دارند.

آقاخانی با بیان اینکه همه باید قدران زحمات عشایر و روستاییان باشیم، گفت: برگزاری چنین جشنواره هایی بهانه ای است تا از این قشر صادق ، تولید کننده ، زحمتکش و نقش آفرین تقدیر شود.

مدیرکل ورزش و جوانان استان اردبیل افزود: چنین جشنواره هایی برای سایر صنوف و اقشار جامعه در مناسبت های مختلف در طول سال برگزار خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *