خانه / آخرین اخبار / تاکید اردوغان به ادامه مبارزه قاطعانه ترکیه علیه تروریسم

تاکید اردوغان به ادامه مبارزه قاطعانه ترکیه علیه تروریسم

رئیس جمهور ترکیه به ادامه مبارزه قاطعانه این کشور با گروه های تروریستی فتو، داعش و پ.ک.ک تاکید کرد.

به گزارش یول‌پرس، رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه طی سخنانی پس از بیست و هفتمین جلسه مشاوره و ارزیابی حزب عدالت و توسعه در کیزیل‌جا‌حمام اظهار داشت: هرگز اجازه نخواهیم داد در مرزهای جنوبی ترکیه، کریدور تروریسم تشکیل دهند.ترکیه به هیچ عنوان از حق و حقوق خود در اژه و مدیترانه نخواهد گذشت؛ هیچ‌گاه اجازه نخواهیم داد که حق حاکمیت سیاسی و اقتصادی کشورمان ابزار چانه زنی شود. به مبارزه قاطعانه با گروه های تروریستی فتو، داعش و پ.ک.ک ادامه داده و اجازه نخواهیم داد خدشه ای به این هدف وارد شود.

وی در ادامه با اشاره به عملیات بی وقفه نیروهای ترکیه علیه تروریسم تاکید کرد: نه تنها در مرزهای کشور بلکه در خارج از مرزها نیز با گروه های تروریستی مبارزه کردیم. در گابار، جودی، تندورک، قندیل و سنجار به مبارزه قاطعانه با تروریسم ادامه می دهیم. تا کنون ۴ هزار و ۵۸۴ تروریست را در عفرین از پای درآوردیم. عفرین را از لوث گروه تروریستی نجات دادیم. عملیات هوایی نیروهای کشور در شمال عراق، قندیل و سنجار ادامه دارد.

اردوغان در ادامه تصریح کرد: هدف حملات اقتصادی علیه کشور کاملا آشکار است و هرگز به توطئه های اقتصادی که هدف آن آسیب وارد کردن به اقتدار و حاکیت ملی‌ است مجال نخواهیم داد.

رئیس جمهور ترکیه تاکید کرد: خیلی خوب می دانیم که فتو، پ.ک.ک، داعش و دیگر گروه های جلاد تروریستی با هر نام عنوان دیگر از کجا سلاح، بودجه واطلاعات دریافت می کنند و چه کسانی از آنها حمایت می کنند. ما مصصم هستیم تا معضل تروریسم را به طور کامل در ترکیه ریشه کن کنیم./آناتولی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *