خانه / آخرین اخبار / جشنواره ‘صلح و دوستی’ تبریز با آثاری از ۱۳کشور برگزار می‌شود

جشنواره ‘صلح و دوستی’ تبریز با آثاری از ۱۳کشور برگزار می‌شود

مدیرعامل هلال احمر آذربایجان شرقی با بیان اینکه اختتامیه جشنواره بین المللی نقاشی 'صلح و دوستی' فردا هجدهم مهر در تبریز برگزار می شود، گفت: 44 هزار و 592 اثر از داخل کشور و 12 کشور خارجی به دبیرخانه این جشنواره ارسال شده است.

به گزارش یول‌پرس، ‘سعید کنعانی’ روز سه شنبه اظهار داشت: علاوه بر ۳۲ استان کشور آثاری از ترکیه، برزیل، ارمنستان، جمهوری آذربایجان، استونی، مراکش، کرواسی، اسلوونی، لبنان، اردن، عراق و افغانستان به این جشنواره ارسال شده است.

وی با اشاره به اینکه ترکیه و برزیل بیشترین آثار ارسالی را در میان کشورهای خارجی شرکت کننده در این جشنواره دارند، افزود: در داخل کشور استان های آذربایجان شرقی با ۶هزار و ۵۶۶ اثر، استان خراسان رضوی با پنج هزار و ۸۶۶ و استان اصفهان با سه هزار و ۸۸۱ اثر رتبه های اول تا سوم را از لحاظ تعداد آثار ارسالی به جشنواره دارند و استان کرمان چهارم است.

وی اعلام کرد: ۵۰ اثر برتر توسط هیات داوران جشنواره برگزیده و در مراسم اختتامیه به تمام آثار خارجی رسیده نیز لوح یادبود و تقدیرنامه اعطا می شود.

دبیر جشنواره صلح و دوستی همچنین خاطرنشان کرد: در طرح راهنمای نوروزی امسال، در کنار ایستگاه های طرح ‘ملی ایمنی سفر و سلامت مسافران نوروزی’ فضایی بنام فضای ‘دوستدار کودک و نوجوان’ پیش بینی شده بود که کودکان (گروه سنی ۵ تا ۱۲ سال) در این فضاها اقدام به نقاشی با عنوان های نه ‘به حوادث جاده ای’ و ‘صلح و دوستی’ کردند.

آیین اختتامیه دومین جشنواره بین المللی ‘صلح و دوستی’ ۱۸ مهر در پارک موزه شمیم پایداری تبریز برگزار می شود.

سال گذشته این جشنواره در قزوین برگزار شد. / ایرنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *