خانه / آخرین اخبار /  خواهان تدریس زبان مادری و انتخاب وزیر تورک هستیم
نماینده مردم شبستر:

 خواهان تدریس زبان مادری و انتخاب وزیر تورک هستیم

معصومه آقاپور علیشاهی در نطق میان دستور خطاب به رئیس‌جمهور خواستار اجرای اصل 15 قانون اساسی و انتخاب وزیر تورک برای ترمیم کابینه شد.

به گزارش یول‌پرس، آقاپور خطاب به رئیس‌جمهور اعلام کرد: آقای رئیس جمهور، اصل ۱۵ و تدریس زبان مادری در مدارس و انتخاب وزیر زن و یک وزیر تورک و یک وزیر اهل تسنن را به جد خواستاریم. آقای رئیس جمهور شهرستان شبستر اینترنت، فضای ورزشی، خانه ورزشی روستایی بانوان و خدمات بهداشتی نیاز دارد. بخش صوفیان خواستار تعیین تکلیف نهایی اسناد بعد از ۲۷ سال پرونده قضایی، خواستار فرمانداری، خواستار استفاده از امکانات کمتر توسعه یافتگی است و بخش مرکزی خواستار تسهیلات اشتغال روستایی، خواستار بازسازی بندر شرفخانه که رونق اقتصادی دارد اما به طور محسوس احداث یک متجمع رفاهی و کارگری در شهر است اما نشد.

وی ادامه داد: بخش مرکزی خواستار تکمیل ایلخچی شبستر به نسوج اما هنوز به طور کامل ایلخچی، محقق نشده است، بخش نسوج خواستار تکمیل راه های روستایی و جاده نسوج و گردشگری، خواستار تکمیل ناحیه صنعتی و خواستار تکمیل ساختمان امامزاده در شهر تیل است اما نشده است. آقای رئیس جمهور و هیات وزیران ناامیدی شبستر را امید بخشید.

۵ دیدگاه‌ها

 1. همه دارند بسوی پیشرفت و مدرنیته میروند ما در ایران با افرادی روبرو هستیم که میخواهند وزیر یاز یک قوم باشد
  خب مگر وزیر بهداشت و وزیر کشور و وزیر دفاع و وزیر صنعت ترک نیستند ؟
  واقعا” تعریف شما از وزیر ترک یعنی چی ؟
  من جای روحانی باشم وزیر آموزش و پرورش را یک ترک انتخاب میکنم تا روی قوم گرایان کم شود

  4
  12
  • خوب چرا تا بحال هیچی نشدین حکومت و وزرا همیشه فارس بودن و از دو تا استان انتخاب میشن مردم .در واقع یعنی افکار فاشیستی نگذاشته مخشون کار کنه و فقط خوردن .به دور و برن نگاه کن ببین کشورهای ترک در چه وضعی هستند کشورهای فارس در چه و ضعی

   2
   2
  • رضایی خائن،
   آیا مانند کردها اسلحه برداشتن و تروریست بودن، مدرنیته و پیشرفت هست یا مانند آدم خواهان مشارکت در حاکمیت پیشرفت و مدرنیته محسوب میشود؟
   متاسفانه بیش از هشتاد سال است که قوم پرستی پارس پرستی(قوم گرایی) نحس مملکت ایران را از یک امپراتوری به یک کشور قابل قیاس با شیخ نشینها تبدیل کرده تا جایی که شیخ نشینها گوی سبقت در پیشرفت را از ایران ربوده اند.
   هم اکنون قدرت آنها روزافزون است و ما پسرفت میکنیم.
   حتی در زنجان و تبریز و اورومیه و اردبیل و غرب گیلان و شرق استان سنندج و همینطور همدان و مرکزی و بسیار مناطق تورک نشین نیز نام شرکتها و بنگاههای اقتصادی و فرهنگی و سیاسی یا ملقمه ا یاز نام قوم پارس است و یا کثیفتر از همه با دیدگاه نژادپرستی (که در دنیای مدرن امروزه محکوم می باشد) نام آریا نژادی مزین شده و همه توسط حدادعادل و شرکا چنین سیاستی بوجود آمده.
   ما تورکهای ایران قومپرستی پارسی را محکوم میکنیم و خواستار ایران قدرتمند برای همه مردم ایران هستیم تا همه بتوانند از مواهب این کشور استفاده ببرند.

   2
   1
 2. چرا مثل کردها و یا حتی با اتحاد با اقوام دیگر طرح و یا هزاران ابزار قانونی خود را بکار نمی گیرید

  2
  5
 3. ترکها اکثریت مطلق هستند اگر وزرا مورد تایید آنها نباشه و نظر اکثربت رو تامین نکنه این کشور از هم میپاشه همچنان که هیچ پخی نشده تا به حال داره عقب گرد میزنه

  1
  2

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *