خانه / آخرین اخبار / ارمنستان باید سریعا از قره‌باغ خارج شود
رئیس جمهور پاکستان:

ارمنستان باید سریعا از قره‌باغ خارج شود

رئیس جمهور جدید پاکستان در دیدار با سفیر جمهوری آذربایجان، بر حمایت همه جانبه و مجدد این کشور از آذربایجان تاکید کرد.

به گزارش یول پرس به نقل از ریپورت، عارف الرحمان علوی رئیس جمهور جدید پاکستان علی علیزاده، سفیر جمهوری آذربایجان در این کشور را به حضور پذیرفت.

سفیر جمهوری آذربایجان در این دیدار گفت که آذربایجان همیشه خواهان پاکستانی قدرتمند، باثبات و پیشرفته است و از طرف الهام علی اف به جهت عدم شناسایی ارمنستان به عنوان یک دولت به دلیل اشغال قره باغ از پاکستان قدردانی کرد.

علی علیزاده، سفیر جمهوری آذربایجان نیز اعلام کرد که آذربایجان در مناقشه کشمیر خواهان حل این خصومت طبق قطعنامه های شورای امنیت سازمان ملل است و بر حمایت دو کشور از یکدیگر در مسائل منطقه ای و بین المللی تاکید کرد.

عارف علوی، رئیس جمهور پاکستان نیز ضمن تشکر از تبریک الهام علی اف به ایشان افزود: روابط بین دولت و ملت پاکستان و آذربایجان در سطح عالی است و تلاش خواهیم کرد در زمینه های نظامی، اقتصادی، تجاری، فرهنگی و علمی نیز با همکاری ارگان های دولتی طرفین به بالاترین سطح ممکن برسد.

رئیس جمهور پاکستان افزود که از زمان استقلال جمهوری آذربایجان در کنار این کشور بوده ایم و از این موضع قاطع خود نیز همیشه خرسندیم و معتقدیم که نیروهای نظامی ارمنستان باید قره باغ و هفت شهرستان مجاور آن را سریعا ترک کنند و این مسئله در چهارچوب تمامیت ارضی جمهوری آذربایجان حل و فصل شود.

یک دیدگاه

  1. قابل توجه رضایی بی شرف…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *