خانه / آخرین اخبار / ۲۰۰۰ معلول آذربایجان‌غربی دنبال کار می‌گردند

۲۰۰۰ معلول آذربایجان‌غربی دنبال کار می‌گردند

معاون توانبخشی بهزیستی آذربایجان غربی گفت: بیش از ۲۰۰۰ نفر از معلولان استان با درجات مختلف معلولیت به دنبال شغل هستند.

به گزارش یول‌پرس؛ ایرج عبدالله پور افزود: بیش از ۵۰۰۰ کودک معلول زیر ۱۳ سال در استان شناسایی و تحت حمایت‌های بهزیستی استان قرار گرفته‌اند.

وی با اشاره به اینکه مراکز نگهداری معلولین استان به صورت شبانه‌روزی فعالیت می‌کنند، خاطرنشان کرد: ۹ مرکز نگهداری معلولین در استان فعال است که ۸ مرکز برای نگهداری معلولین ذهنی و یک مرکز برای معلولین جسمی _حرکتی است.

معاون توانبخشی بهزیستی آذربایجان غربی اظهار کرد: عوامل متعددی از قبیل ژنتیک، بیماری و حوادث از جمله عوامل به وجودآمدن معلولیت و عقب ماندگی ذهنی در افراد است.

عبدالله پور ادامه داد: خدمات مراقبتی، حمایتی، مستمری و توانبخشی، ترویج فرهنگ روحیه کار و تلاش، افزایش عزت نفس، استقلال فردی و ایجاد امنیت روانی برای معلولین با برگزاری دوره‌های مهارت زندگی و کارآفرینی از جمله خدمات ارائه شده از سوی سازمان بهزیستی برای معلولین استان است.

وی به نامناسب بودن معابر و فضای شهری برای استفاده معلولین اشاره کرد و گفت: دسترسی نداشتن به اماکن و امکانات عمومی، مناسب نبودن پیاده روها، فضاهای شهری و حمل و نقل عمومی برای سهولت در تردد معلولین از مهمترین دغدغه‌های این قشر جامعه است./ ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *