خانه / آخرین اخبار / راه حل قره‌باغ ورود کشورهای مسلمان است
رییس تشکیلات آزادی بخش قره‌باغ:

راه حل قره‌باغ ورود کشورهای مسلمان است

عاکف نقی گفت: دشمنان «ایران» و «آذربایجان» سال‌هاست با استفاده از ابزارهایی همچون ترور و اشغال از آزار و اذیت این دو ملت دست برنمی‌دارند.

به گزارش یول‌پرس، رئیس تشکیلات آزادی بخش قره‌باغ ضمن اعلام تنفر از تروریست‌هایی که واقعه شوم اهواز را به وجود آوردند، با بازماندگان شهدای این حادثه اعلام همدردی کرد.

عاکف نقی گفت: دشمنان «ایران» و «آذربایجان» سال‌هاست با استفاده از ابزارهایی همچون ترور و اشغال از آزار و اذیت این دو ملت دست برنمی‌دارند اما به کوری چشم دشمنان، این دو ملت هستند و پشت به پشت هم یکدیگر را در غلبه بر مشکلات یاری می‌دهند.

وی افزود: بارها و بارها گفته‌ایم که حل مشکلات جهان اسلام نظیر فلسطین، یمن، قره‌باغ، کشمیر و.. تنها و تنها با وحدت و همکاری مسلمانان حل شدنی است و این مشکلات راه حلی در خارج از دنیای اسلام ندارند.

رئیس تشکیلات آزادی بخش قره‌باغ گفت: برای نخستین بار در اجلاس سازمان همکاری‌های اسلامی که در مقر سازمان ملل برگزار شد، وزیر امور خارجه جمهوری آذربایجان حرف ده سال پیش ما را تکرار کرد و گفت که کشورهای مسلمان بایستی در نحوه ارتباط با کشور اشغالگر ارمنستان تجدیدنظر نمایند و این کشورها بایستی با برقراری گروه تماس با ارمنستان، درخواست خروج از اراضی اشغالی و تقبل ضرر و زیان ۲۵سال اشغالگری را بدهند.

عاکف نقی ادامه داد: درخواست صریح ما حضور کشورهای ایران، ترکیه و پاکستان در گروه حکمیت بین‌المللی مسئله قره‌باغ موسوم به مینسک است.

همچنین نصیری، استاد روابط بین‌الملل  دانشگاه تبریز در این نشست از تفسیرهای به رای و برخورد سلیقه‌ای با موضوعاتی همچون «اشغال» و «ترور» انتقاد کرد و گفت: این سلیقه غرب و حاکمان آن است که امروز تعیین می‌کند کدام مساله را باید ترور بدانیم و کدام را نه و رسانه‌های غربی بر این مبنا به تفسیر سلیقه‌ای از ترور، تروریست و تروریسم روی آورده‌اند.

وی به نظریه برخود تمدن‌های ساموئل هانتینگتون اشاره کرده و گفت: بر اساس این نظریه مشهور در مطالعات علوم سیاسی، سه قدرت بزرگ عالم اسلام، روسیه و چین بزرگترین تهدیدها برای آمریکا و امپریالیسم به حساب می‌آیند و آمریکا در صدد فروپاشاندن این سه قدرت است و در مقابل پادزهر آن وحدت مسلمانان می‌باشد.

۳ دیدگاه‌ها

 1. این احمق ها دیگه اعصاب برا ما نزاشتن دوبرابر ارمانه جمعیت و پول تجهیزات نظامی دارن خاک بر سرها همینطور نشستن خونه هاشون ابروی اذبایجان رفته با اشغال قره باغ

  1
  1
  • کئچمیش دَن دئییب لر ، تیری اؤز گؤزونده گؤرمور ، پَرنیی اؤزگه گؤزون ده گؤرور!
   قارداش ، اونی که پشت ارامنه است روسیه است ، تو مرز تو پاسگاههای مرزی ارمنی ها ، پرچم روسیه رو شخصا دیدم ، حمایت یه تعداد دیگه از همسایگان از ارمنی ها به کنار ، تنها راه آزاد سازی قره‌باغ جنگه ، ولی باید همه جوانب رو هم رعایت کرد ،
   ارامنه بدون حمایت خارجی ها حتی تنبون خودشون رو هم نمیتونن نگه دارن ، چه برسه به قره‌باغ

   البته به نظر من در شمال آذربایجان یک برنامه درست و حسابی برای بازپس گیری قره‌باغ از اشغال گران وجود نداره

  • جمعیت ارامنه مهم نیست، بلکه قدرت نظامی حامی آنها یعنی روسیه و دول غربی مهم هستند.
   اگر یک ارمنی کشته میشد توی بوق و کرنا میکردند که نسل کشی شده در صورتی که روز روشن هزاران آزربایجانی قتل عام شدند و حتی به نوزاد هم رحم نکردند(ارامنه) دنیا سکوت میکند و تازه کلی وام بلا عوض هم به آنها می دهند. کلی کمکهای نقدی و نظامی به آنها می کنند، چون فقط مسیحی هستند و غیر مسلمان.
   حتی متاسفانه از طرف ایران نیز گاز به آن کشور جعلی و غاصب صادر میشود.
   حمایتهای روسیه اگر نبود در همان روزهای اول جنگ کل ارمنستان تصرف میشد.
   به امید روزی که سرزمینهای اسلامی به اختیار مسلمانان در باید و قفقاز به کشور ممالک محروسه ایران ملحق بشود.
   زبان تورکی در ایران به رسمیت ملی در بیاید و تمام مردم تورک زبان ایران به هویت اصلی خودشان یعنی تورک برگردند.
   به امید خدا و به امید تلاش مضاعف ملت تورک ایران زمین.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *