خانه / آخرین اخبار / کمک صد میلیون دلاری ریاض به ی.پ.گ در سوریه

کمک صد میلیون دلاری ریاض به ی.پ.گ در سوریه

به دنبال سفر وزیر امور خارجه آمریکا به عربستان سعودی، ریاض صد میلیون دلار دیگر برای استفاده در مناطق تحت اشغال گروه تروریستی ی.پ.گ/پ.ک.ک در سوریه به واشنگتن پرداخت کرد.

به گزارش یول‌پرس، مقامات ریاض پس از حادثه ناپدیدشدن جمال خاشقجی و متعاقب آن سفر مایک پمپئو وزیر امور خارجه آمریکا به عربستان سعودی، صد میلیون دلار به حساب واشنگتن برای حمایت از گروه تروریستی ی.پ.گ/پ.ک.ک در سوریه واریز کردند.

به گزارش روزنامه «نیویورک تایمز» مقامات ریاض این مبلغ را دیروز به حساب دولت آمریکا واریز کرده‌اند. عربستان سعودی پیشتر تعهد داده بود که این مبلغ را در مناطقی که از دست گروه تروریستی داعش آزاد شده است هزینه بدهد.

نکته قابل توجه، همزمانی این تصمیم با سفر پمپئو به ریاض و گفت‌وگو درباره سرنوشت خاشقجی است. نیویورک تایمز به نقل از یک مقام آمریکایی که نخواسته نامش ذکر شود اعلام کرده که “این زمان‌بندی، به‌هیچ‌وجه تصادفی نیست”.

براساس این گزارش، برت مگ گورک نماینده ویژه ترامپ در مبارزه با داعش، هرگونه ارتباط میان سفر پمپئو به ریاض با پرداخت این مبلغ را رد کرده است. به گفته او عربستان سعودی قول پرداخت آن را در ماه آگوست داده است.

ثامر السبهان وزیر مشاور دولت عربستان سعودی در اکتبر سال ۲۰۱۷ همراه با مقامات آمریکا از مناطق تحت اشغال تروریست های پ.ک.ک/ی.پ.گ در سوریه از جمله رقه بازدید کرد. پس از این دیدار مقامات ریاض از تخصیص ۱۰۰ میلیون دلار برای بازسازی رقه خبر دادند./آناتولی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *