خانه / آخرین اخبار / غرفه کتاب‌های تورکی در نمایشگاه‌ها باید فعال باشد
نماینده مجلس مطرح کرد؛

غرفه کتاب‌های تورکی در نمایشگاه‌ها باید فعال باشد

نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی خطاب به معاون پارلمانی و امور مجلس وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: مردم آذربایجان و تبریز هم‌چنین مسئولان انتظار دارند که جناب آقای وزیر عدم حضور امروز خود در نمایشگاه بین‌المللی کتاب تبریز را در نمایشگاه کتاب سال بعد جبران کند.

به گزارش یول‌پرس، «محمد اسماعیل سعیدی» در آیین افتتاحیه شانزدهمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تبریز با احتساب هزینه‌های نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران اظهار کرد: بر این اساس باید چهار میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان برای نمایشگاه کتاب تبریز درنظر گرفته شود و از این نمایشگاه حمایت شود ما نیز قول می‌دهیم تا حوزه فرهنگ را در کمیسیون امسال‌ بیش از پیش مورد توجه قرار دهیم.

وی با اشاره به دغدغه‌های مسئولان استان در رابطه با برپایی نمایشگاه کتاب، گفت: مسئولان استانی با دستانی خالی نمایشگاه کتاب را آغاز کردند، تبریز سابقه‌ی فرهنگی و تاریخی بسیاری دارد، از این‌رو انتظار داریم که در رابطه با نمایشگاه بین‌المللی کتاب تبریز نگاه ویژه‌ای شده  و نمایشگاه در شان مشاهیر، بزرگان و اهل مفاخر آذربایجان و تبریز برگزار شود.

نماینده مردم شبستر در مجلس شورای اسلامی نیز در این آئین با تأکید بر توجه به اقتصاد فرهنگی که از اصول اساسی جامعه است، افزود: از معاون وزیر خواستاریم که غرفه کتاب‌های به زبان تورکی نیز در نمایشگاه کتاب تبریز فعال باشد هم‌چنین در نمایشگاه سایر استان‌ها نیز این حوزه‌ها فعال باشد.

«معصومه آقاپور» با ارائه‌ی درخواستی دیگر خطاب به وزارت ارشاد گفت: فراکسیون زنان مجلس و بانوان کشور خواستارند که ۳۰ درصد مدیریت زنان فراموش نشود.

وی یادآور شد: در خصوص سازمان اوقاف هم از وزارت ارشاد خواستاریم که رسیدگی‌های خاصی انجام شود.

شانزدهمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تبریز از ۲۹ مهر الی چهارم آبان ماه از ساعت ۱۰ الی ۲۰ در نمایشگاه بین‌المللی تبریز برپا خواهد بود. / ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *