خانه / آخرین اخبار / قره‌باغ جزء لاینفک سرزمین جمهوری آذربایجان است
الهام علی اف در ششمین همایش بین‌المللی بشردوستانه در باکو؛

قره‌باغ جزء لاینفک سرزمین جمهوری آذربایجان است

رئیس‌جمهور آذربایجان گفت: ارمنستان قطعنامه‌های شورای امنیت سازمان ملل درباره قره باغ اشغالی را زیر پا گذاشته است و جامعه بین المللی در این زمینه به وظیفه خود عمل نکرده است.

به گزارش یول‌پرس؛ الهام علی‌اف رئیس‌جمهور آذربایجان در ششمین همایش بین‌المللی بشردوستانه که با حضور ۵۸۰ شخصیت در باکو برگزار شد، گفت: قره‌باغ سرزمین تاریخی ما و جزو لاینفک آذربایجان است. شورای امنیت طی چندین قطعنامه بر خروج فوری و بدون قید و شرط ارمنستان از اراضی ما تاکید کرده، اما ۲۵ سال پس از صدور آنها هنوز اجرا نشده است.

وی در ادامه سخنرانی خود همچنین اظهار داشت:مساله قره‌باغ باید در چارچوب قوانین بین‌المللی حل شود. دولت اشغالگر در حال نابودی آثار تاریخی و دینی ماست. هرگز اشغال اراضی را نمی پذیریم و تمامیت ارضی کشورمان باید حفظ شود. جامعه بین‌المللی در این زمینه به وظیفه خود عمل نکرده است. ما میزبان نشست های زیادی درباره فعالیت‌های بشردوستانه بوده ایم. هدف ما گسترش دیالوگ میان ادیان و فرهنگ‌ها و کاهش تهدیدهای جهانی است. پیروان ادیان و فرهنگ‌های مختلف هزاران سال با صلح و صفا در آذربایجان زندگی کرده‌اند. پلورالیسم فرهنگی سیاست دولت جمهوری آذربایجان است. ما مقید به سنت های ملی و دینی خود هستیم. ارزش های ملی ما اهمیت زیادی در برنامه های توسعه ای دارند. آذربایجان مدرن بر پایه ارزش های ملی و معنوی خود بنا شده است. / آناج

۳ دیدگاه‌ها

 1. به همین خیال باش جناب علی اف
  پشت گوشت را دیدی حیران و آستارا و قره باغ را هم میبینی

  4
  10
 2. در مورد استارا یاد حرف یک سفیر ایران به پادشاه روم هستم که گفته بود اگر کف دستت مویی میبینی درتاکید حرف شما

  1
  5
 3. و بنده هم. اهبر آقیف می گویم که ایران شمالی(آران وشروان و…) جزء لاینفک سرزمین امپراطوری بزرگ ایران است و در ضمن متذکر می شوم. آقای علیف به واق واق کردن(هورمخ) به جز سنگ چیزی عایدت نمی شود. عرزشو درای حمله کن و بگیر. و رنه با صدای نکره و اشح مانندت گوش ما را آزار نده.

  1
  5

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *