خانه / آخرین اخبار / پتانسیل آینده خوب تیراختور

پتانسیل آینده خوب تیراختور

با گذشت چند هفته از آغاز بازی‌های لیگ برتر، تیراختور با بازیکنان جدید خود به هماهنگی نسبتا خوبی رسیده که در صورت هدایت حرفه‌ای می‌تواند بهترین تیم لیگ برتر شود.

یول‌پرس: پس از گذراندن شرایط سخت و ناکامی‎های متعدد، تغییر مدیریت، جان دوباره‌ ای به تیراختور بخشیده شده است و هم اکنون نیز با وجود سنگ اندازی‌ تیمهای حریف و نبود مربی سرشناس، سرخپوشان جدید آذربایجان هماهنگی‌های لازم را کسب کرده و نتایج قابل قبولی را ارائه کرده‌اند. وجود بازیکنان مطرح و قدرتمند در تیراختور و از طرفی اعطای امکانات عالی از طرف مالکیت باشگاه باعث شد تا مجددا تیراختور با خبرهای مسرت بخش در رسانه ها حاضر شده و مسبب آشتی پرشورها با تیم محبوبشان شوند، به گونه ای که بعد از ده هفته رکورد پرتماشاگرترین بازی‌ها را در اختیار دارند.

با وجود این تفاسیر انتظار کسب سهمیه آسیایی و قهرمانی لیگ برتر برای تیراختور دور از انتظار نیست اما متاسفانه حاشیه‌ها و مشکلات هیچ گاه قصد رهاکردن تیم محبوب آذربایجان را ندارند. تعدادی از اشتباهات مدیران سابق باشگاه در حال خودنمایی هستند که گاها رنگ و بوی شکایت جهانی و محرومیت می‌دهند؛ از طرفی دیگر نبود مربی مجرب ممکن است باعث فروپاشی اتحاد این تیراختور نوپا شود.

دو ماه پیش برخی اتفاقات و عدم کسب نتایج رضایت بخش و تبعیض‌هایی علیه تیمش، باعث شد تا جان توشاک ولزی تیراختور را ترک کرده و از آن زمان به بعد محمد تقوی دستیار وی، هدایت تیراختور را برعهده بگیرد، تقوی در ابتدا دو نتیجه خوب در مقابل پدیده صدرنشین و استقلال خوزستان کسب کرد اما باخت در برابر صنعت نفت آبادان موجب شد تا نگرانی‎ها در باره جایگاه مربی تیراختور بیشتر شود. بازی تیراختور مقابل صنعت نفت می‌توانست با نتیجه‌ای خوب به پیروزی ختم شده و تیراختور را موقتا در جمع ۳ تیم برتر قرار دهد اما عدم هماهنگی و تعویض‌های نامناسب سبب فرصت سوزی بزرگی شد؛ بازی بعدی مقایل سپیدرود رشت که جایگاه ۱۶ ام جدول را در اختیار دارد با وجود برد، نتیجه چندان دلچسبی نداشت زیرا با توجه به سابقه بازی‌های هر دوتیم، نتیجه‌ای مشابه با بازی مقابل استقلال خوزستان چندان هم دور از انتظار نبود.

در حال حاضر تیراختور خود را برای بازی در مقابل پیکان آماده‌ می‌کند تا در صورت کسب ۳ امتیاز، موقتا جای پرسپولیس را در رده سوم و گرفته و ۱۹ امتیازی شود. به عبارتی بعد از دوری طولانی مدت بازهم در رده‌های بالای جدول قرار بگیرد. حال به بحث مهم‌ این روزهای تیراختور یعنی  انتخاب سرمربی بازمی‌گردیم؛ محمد تقوی در حال حاضر تیم را خوب اداره کرده به طوری که هواداران و برخی مدیران تیم راضی هستند و صدای اعتراضی شنیده‌ نمی‌شود اما با توجه به نام و شرایط کنونی تیراختور عملکرد بسیار بهتری از ایشان انتظار می‎رود. دو ماه است که خبرهای ضد نقیضی از انتخاب سکاندار تیراختور به گوش می‌رسد اما هیج کدام از این اخبار تا کنون نتیجه‌ای در بر نداشته‌اند.

شرایط فعلی تیراختور  هماهنگی بازیکنان نسبتا خوب است و نباید اجازه داد تا این شرایط بهم ریخته شود بلکه باید به دنبال تقویت آن بود. کاش مسئولان و مالک تیراختور هرچه زودتر تکلیف سرمربی را مشخص کنند و بعد از چند بازی با تایج نامناسب و پس از اعترضات دست به کار نشوند زیرا موقعیت مناسب فعلی از دست رفته و اکان دارد بسیاری از شرایط  به حالت امروزی خود بازنگردد. کاش کمی از جام جهانی گذشته و تیم‌هایی همچون آرژانتین و پرتقال درس گرفته و این را هم در نظر داشته باشیم تیمی هر چقدر هم ستاره مطرح و بزرگ در اختیار داشته باشد بازهم نیازمند مدیریتی قوی و هماهنگی تیمی است تا به نتایج مطلبوب دست یابد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *