خانه / آخرین اخبار / ارمنستان کشوری در محاصره است و چاره ای جز رابطه خوب با ایران ندارد

ارمنستان کشوری در محاصره است و چاره ای جز رابطه خوب با ایران ندارد

نخست وزیر ارمنستان اعلام کرد به رغم تحریم‌های آمریکا، دولت ایروان به روابط خود با ایران مثل گذشته ادامه خواهد داد.

به گزارش یول‌پرس به نقل از عصرایران، “نیکول پاشینیان” نخست وزیر ارمنستان، روز چهارشنبه در سخنانی در پارلمان ارمنستان گفت در دیدار هفته گذشته با “جان بولتون” مشاور امنیت ملی کابینه ترامپ در ایروان، به طور صریح به او گفته است کشورش رابطه خود با ایران را ادامه خواهد داد.

او گفت: به بولتون گفتم ارمنستان کشوری در محاصره است و ما روابط دیپلماتیک با دو همسایه‌مان یعنی آذربایجان و ترکیه نداریم، بنابراین ما چاره‌ای جز داشتن رابطه خوب با دو همسایه دیگرمان یعنی ایران و گرجستان نداریم چون این دو کشور تنها راه ارتباط ارمنستان با دنیای خارج هستند.”

جان بولتون مشاور امنیت ملی ترامپ هفته گذشته به منظور ترغیب  کشورهای همسایه ایران در حوزه قفقاز به همکاری با تحریم‌های یکجانبه آمریکا علیه ایران به پایتخت ۳ کشور آذربایجان، ارمنستان و گرجستان سفر و با مقامات ارشد این کشورها دیدار و گفتگو کرده است.

نخست وزیر ارمنستان در ادامه گفت: ” من این موضع را دوباره تأکید می‌کنم که باید روابط ویژه‌ای با ایران و گرجستان داشته باشیم که تا حد امکان از تاثیرات ژئوپلیتیکی دور باشد. این موضع اصولی ما برای آقای بولتون تشریح شد و من فکر می‌کنم موضع ارمنستان برای نمایندگان هیات آمریکایی روشن، قابل فهم و حتی قابل قبول بوده است.”

او افزود: ما به منافع ملی کشورها احترام قایلیم اما کشور ما منافع و اولویت‌هایی دارد که الزاما با سیاست‌ها و منافع دیگر کشورها همخوانی ندارد… نباید کسی تردیدی داشته باشد که دولت ایروان سیاست‌های خود را بر اساس منافع ملی خود تنظیم می‌کند و تعارفی با دیگر کشورها ندارد چه این کشور ایالات متحده آمریکا باشد یا روسیه و یا ایران و یا هر کشور دیگری.”

گفتنی است نخست وزیر ۴۳ ساله ارمنستان دیروز این اظهارات را در پاسخ به سوالات برخی نمایندگان پارلمان ارمنستان از نتایج دیدار او با هیات آمریکایی و نیز تاثیر تحریم‌های آمریکا علیه ایران بر سیاست‌ها و منافع  کشور ارمنستان در قبال ایران، مطرح کرده است.

یک دیدگاه

  1. با ایران که مرز نداره با اذربایجان جنوبی مرز داره ماشاالله ما هم خوش غیرت اجازه میدیم پان فارس ها از خاک اذربایجان جنوبی به دشمن اذربایجان شمالی و برادرامون یعنی ارمنستان کمک میکنن

    8
    2

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *