خانه / آخرین اخبار / طرفین مسئله قره‌باغ از صدور بیانیه‌های خشن خودداری کنند
دبیر کل سازمان امنیت و همکاری اروپا:

طرفین مسئله قره‌باغ از صدور بیانیه‌های خشن خودداری کنند

دبیر کل سازمان امنیت و همکاری اروپا گفت: طرفین موضوع قره باغ باید از صدور بیانیه های خشن خودداری کرده و برای جلوگیری از تنش در خط مقدم جبهه در منطقه مورد اختلاف تلاش‌های سازنده از خود نشان دهند .

به گزارش یول‌پرس؛ بر اساس گزارش روز شنبه پایگاه خبری رپورت ،« توماس گرمینگر» در نشست خبری مشترک با سرگئی لاوروف وزیر امور خارجه روسیه افزود: ایجاد شرایط برای مصالحه و گذشت های سخت، شرط ضروری صلح پایدار است .

وی، افزود: بستر مناسب برای ادامه مذاکرات حل مسئله قره باغ شامل تلاش های گروه میانجی مینسک این سازمان به ریاست مشترک روسیه ، آمریکا و فرانسه ، وجود دارد.

دبیر کل سازمان امنیت و همکاری اروپا، خاطر نشان کرد که در حاشیه اجلاس اخیر سران کشورهای همسود در دوشنبه پایتخت تاجیکستان نیز مذاکرات موفقیت آمیزی برای حل این موضوع انجام گرفت که به برقراری اعتماد میان طرفین کمک می کند . گرمینگر، با اشاره به اینکه در اجلاس وزیران امور خارجه کشورهای عضو سازمان امنیت و همکاری اروپا در میلان، مذاکرات حل موضوع قره باغ انجام خواهد گرفت ، گفت : امیدوارم در دیدار میلان فرصتی برای دعوت طرفین مسئله برای نمایش اراده سیاسی جهت حل این موضوع فراهم شود .

اجلاس وزیران امور خارجه کشورهای عضو سازمان امنیت و همکاری اروپا ۶ و ۷ دسامبر ( برابر ۱۵ و ۱۶ آذر ماه ) سال جاری میلادی برگزار خواهد شد .

سرگئی لاوروف وزیر امور خارجه روسیه نیز در این نشست خبری گفت که این کشور از تلاش های سازمان امنیت و همکاری اروپا برای حل مسئله قره‌باغ استقبال می کند .

وی افزود: تلاش های این سازمان برای حل مناقشات در «پری دنستروویه» مولداوی، موضوع قره‌باغ و برقراری ثبات در منطقه قفقاز جنوبی و نیز فعالیت در بالکان را مثبت ارزیابی می کنیم .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *