خانه / آخرین اخبار / تعطیلی «فضولی مجلیسی» و یکه‌تازی شاهنامه‌خوانی
به دنبال سومدیریت مدیران شهرداری تبریز؛

تعطیلی «فضولی مجلیسی» و یکه‌تازی شاهنامه‌خوانی

مدیران محفل ادبی فضولی مجلیسی در تبریز با انتشار پستی در اینستاگرام، از تعطیلی آن به علت ناهماهنگی و سومدیریت سازمان فرهنگی و هنری شهرداری تبریز خبر دادند.

به گزارش یول‌پرس، «فضولی مجلیسی» که در محل تالار اندیشه ائل‌گؤلوی تبریز به مدیریت دکتر فرمان فرضی برگزار و محفلی ادبی برای شاعران و ادبیات دوستان آذربایجان تبدیل شده بود به علت کارشکنی مدیران مجموعه شهرداری تبریز در آستانه تعطیلی قرار گرفته است.

مدیران این محفل با انتشار پستی به صورت ” فضولی_مجلیسی به دلیل ناهماهنگی ها و سو مدیریت #سازمان_فرهنگی_هنری_شهرداری_تبریز و علی الخصوص کم کاری و کم لطفی رئیس مجموعه جناب آقای #میکائیل_نظری (شاید برای همیشه) تعطیل شد.” از تعطیلی آن خبر داده‌اند.

محفل ادبی شاعران و نویسندگان آذربایجان در حالی تعطیل می‌گردد که مدتی است تبریز (بخصوص تالار اندیشه) محلی برای جولان نژادپرستان با انواع همایش‌ها و نشست‌ها بخصوص شاهنامه‌خوانی تبدیل شده است.

انتظار می‌رود مدیران شهرداری در اسرع وقت پاسخگوی دلایل این اقدام خود باشند چرا که نگاه نژادپرستانه نمی‌تواند پاسخگوی حقوق ادبیات دوستان آذربایجان باشد.

۶ دیدگاه‌ها

 1. درترکیب شهرداری اگریک حامی تروریست بیادمشاور شهرداربشه بیش ازاین انتظارنیست

  7
  9
 2. یعنی هر کسی شاهنامه خواند نژاد پرست است ؟!
  کار ژورنالیستی هم بلد نیستید
  با این جمله به افرادی که شاهنامه میخوانند توهین میکنید

  14
  13
 3. با سلام و احترام
  از آنجا که شهرداری مشاوران تروریست کوردی استخدام میکند و . . .
  جرا برگزاری بازی دوستانه تیم ملی از تبریز به تهران تغییر یافت؟
  چرا تبریز ۲۰۱۸ شکست خورد و هیچ اقدامی در جهت معرفی تبریز به جهان و جذب توریست و گردشگر نشد؟
  چرا بسیاری از طرح ها و پروژه های آزربایجان نیمه کاره رها شده؟
  تمامی وعده های رئیس جمهور دروغ از آب درآمد.
  کو فرهنگستان زبان تورکی؟
  احیای دریاچه اورومیه فقط شعار تبلیغاتی بود و نه تنها اقدامی در جهت رفع خشکی دریاچه نشد، بلکه بر عکس آب های پشت سدها که باید به اورومیه اختصاص میافت در جای دیگری مصرف شد؟
  اگر دقت کنیم بسیاری اگرهای دیگر وجود دارد که میتوان نتیجه گیری کرد . . .

  8
  10
 4. نمی دانم چرا بعضی ها دوست دارند کشور را به حواشی ببرند و با تصمیات غیر عاقلانه و غرض ورزانه همدلی و اتحاد ایرانی ها را به هم بزنند. مرکزنشینان هر چه قدر که ایرانی هستند مردم تُرک، عرب، بلوچ، لُر و دیگر اقوام ایرانی نیز به همان قدر ایرانی اند.
  شاعر بزرگ دنیای تُرک فضولی نیز به هم چنین. اگر سعی و حافظ بخشی از فرهنگ و تاریخ ایرانند، فضولی، نسیمی، نباتی نیز به همین شکل.

  6
  8
 5. این چه حرف مفتی است، مگر هر که شاهنامه بخواند نژادپرست است؟ پس محمد حسین بهجت تبریزی هم نژادپرست بودهاست.
  مرگ بر فاشیسم قومی

  16
  8
 6. سریال شهریار و به نوعی وادار کردن کمال تبریزی به خواسته های حاکمبت فرهنگی کشور از جمله القاء تاثیر حافظ و فردوسی و …شعرفارسی در شکل گیری شخصیت ادبی استاد توسط ممیزی و گروه فشار افرهنگی هنری صدا و سیما باعث خلق سکانسها و صحنه هایی شد که باعث مضحک شدن آن سریال شد و اعتراض آذربایجانی ها و حتی فرزندان استاد هم شد و گویا کمال تبریزی تحت فشار افکار عمومی اعتراف هایی تلویحی هم کرد که بله سریالهای تاریخی افزودنی هایی دارند و بعضی قسمتها دست من نبود یکی از زورکی چپاندنهای این سریال محافل شاهنامه خوانی در موطن شهریار و دهات آذربایجان بود حالا این صحنه ها دستمایه واقعی آقایان برای مستند سازی از این قضیه شده است والا ما که هم خود کودکیمان در روستایی آذربایجانی بوده و مقتضای شغل پدرم که بنکدار خشکبار بود و روستاهای آذربایجان شرقی و غربی و اردبیل و…را هم گشته ایم چنین محافلی ندیدیم اما شنیدیم حکومتی های پهلوی عاشیقهای آذربایجان را تحریک و ترغیب و …میکردند شاهنامه خوانی ترکی هم بکنند
  حالا گیرم که مستند سینمایی و سریالی شما درست است و ما داخل خانه آنجه را که شما فرسنگها دور از خانه دیدید ندیدیم و یکی دو محفل شاهنامه خوانی هم بود خوب باشد بحث این نیست که شاهنامه و شاهنامه خوانی نژاد پرستی هست یا نیست بحث این است که چرا فضولی خوانی حرام است و شاهنامه خوانی حلال بزعم شما اشاعه وحمایت از شعر و ادب خودمان نژاد پرستی است و ترویج و اشاعه شعر و ادب فارسی در بین ما عین حلال و مبارزه با نژاد پرستی و قومگرایی؟ تهاجم فرهنگی قوم حاکم صواب است و دفاع از فرهنگ خودی برای اقوام گناه؟ !!!

  4
  10

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *