خانه / آخرین اخبار / آغاز دور جدید تحریم‌های آمریکا علیه ایران + جزئیات

آغاز دور جدید تحریم‌های آمریکا علیه ایران + جزئیات

دور دوم تحریم‌های ایالات متحده آمریکا علیه ایران؛ شامل بخش‌های انرژی، مالی و دریایی کشورمان امروز رسما آغاز شد.

به گزارش یول‌پرس، دور دوم تحریم‌های ایالات متحده علیه ایران؛ شامل بخش های انرژی، مالی و دریایی کشورمان که در چارچوب توافق هسته ای در سال ۲۰۱۵ لغو شده بود مجددا آغاز شد.

اجرای بسته دوم و نهایی تحریم‌ کشورمان که در پی خروج یکجانبه آمریکا از برجام بازگردانده شده بود از ساعت ۰۰٫۰۱ دقیقه به وقت واشینگتن رسما شروع شد.

این تحریمها فعالیت بین‌المللی شرکت ملی نفت ایران و کمپانی‌های تابع آن را محدود خواهد کرد. آمریکا قصد دارد اقتصاد ایران را که عمدتا متکی بر صادرات نفت است تضعیف کند.

آمریکا در دوره جدید مبادله با بانک مرکزی ایران و دیگر نهادهای مالی ایرانی از طریق مؤسسات مالی خارجی را نیز هدف تحریم قرار داده است.

همچنین سوئیفت، به‌عنوان تسهیل‌کننده بین‌المللی مبادلات بانکی مشمول تحریم های آمریکاست. اگر سایر نهادهای اقتصادی نیز با مؤسسات مالی ایرانی که تحریم هستند کار کنند تحریم خواهند شد.

در چارچوب این بسته دوم بخش‌های کشتیرانی، بندر و حمل و نقل دریایی ایران نیز تحریم خواهند شد. چند شرکت و خطوط دریایی ایران نیز در لیست سیاه وزارت خزانه‌داری آمریکا قرار گرفته اند.

آمریکا روز جمعه اعلام کرد که ۸ کشور موقتا از تحریم‌های نفتی معاف خواهند بود. اسامی آنها امروز توسط مایک پمپئو وزیر امور خارجه و استیون منوچینوزیر خزانه داری آمریکا رسما اعلام خواهد شد./آناتولی

یک دیدگاه

  1. بنده همچنان از وزیران کاردان پارصی حمایت میکنم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *