خانه / آخرین اخبار / پایان نشست مجمع همکاری های بین بخشی ایران – ترکیه

پایان نشست مجمع همکاری های بین بخشی ایران – ترکیه

چهارمین نشست مجمع همکاری های بین بخشی ایران - ترکیه امروز به کار خود پایان داد.

به گزارش یول‌پرس، این نشست ۲ روزه با تاکید بر توسعه همکاری های دو جانبه در بخش های اقتصادی و گردشگری در تبریز برگزار شد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار آذربایجان شرقی با اشاره به اینکه جمهوری اسلامی ایران و ترکیه مشترکات فراوانی دارند گفت : وجود مشترکات فرهنگی و تاریخی بین دو کشور ایجاب می کند همکاری های دو طرف بیش از گذشته توسعه یابد تا از ظرفیت‌های یکدیگر بهره مند شوند.

علی جهانگیری افزود :در چهارمین نشست مجمع همکاری های بین بخشی ایران ترکیه بیش از ۵۰ پیشنهاد کاربردی از سوی تجار و صاحبان صنایع دو کشور مطرح شد که تلاش می‌شود در نشست‌های آتی اجرایی شود.

وی با اشاره به اینکه طی دیروز و امروز ۶ پنل تخصصی در زمینه های مختلف در این نشست برگزار و در آن زمینه های همکاری در حوزه گردشگری دانشگاهی حمل و نقل و سرمایه‌گذاری‌هایی مختلف مطرح شد.

رئیس مرکز مطالعات استراتژیک آسیایی ترکیه هم در نشست پایانی این مجمع با تأکید بر توسعه همکاری ها برگزاری این نشست‌ ها را باعث افزایش همکاری‌های دو طرف دانست .

سلیمان شان سوی افزود: اقتصاد متکی به علم برای تمامی جوامع به خصوص ایران و ترکیه از اهمیت بالایی برخوردار است و این دو کشور برای حفظ اقتصاد و رابطه باید با هم دیگر همسو باشند.

نشست آینده مجمع همکاری های بین بخشی ایران – ترکیه براساس توافق دوطرف در ترکیه برگزار خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *