خانه / آخرین اخبار / استفاده ابزاری از دریاچه اورمیه روند احیاء را مختل کرد

استفاده ابزاری از دریاچه اورمیه روند احیاء را مختل کرد

نماینده اورمیه در مجلس شورای اسلامی گفت: نگاه اقتصادی به ظرفیت کنونی دریاچه اورمیه وجود ندارد و تابه‌حال از دریاچه اورمیه استفاده ابزاری شده که سبب اختلال در روند احیاء آن شده است.

به گزارش یول‌پرس؛ روح‌الله حضرت‌پور با اذعان به استفاده ابزاری از دریاچه اورمیه اظهار داشت: وقتی که یک محقق جوان در مورد دریاچه اورمیه طرحی ارائه می‌کند نه به آن گوش داده می‌شود و نه از آن حمایت می‌شود.

وی افزود: تا به‌حال از دریاچه اورمیه به‌جای نگاه اقتصادی، استفاده ابزاری شده است اما این قول را می‌توانم بدهم که از هر طرحی در راستای بهره‌برداری اقتصادی از دریاچه اورمیه باشد، از آن حکایت می‌کنم.

نماینده مردم اورمیه در پاسخ به سوال خبرنگار تسنیم مبنی بر دلیل پررنگ نبودن نقش آذربایجان‌غربی در دوران تحریم بیان کرد: علاوه بر ترکیه، با کردستان عراق هم مبادلات اقتصادی داریم اما هنوز نتوانسته‌ایم که از تمام ظرفیت‌های موجود استفاده کنیم.

وی با تاکید بر افزایش تعاملات با ترکیه و عراق تصریح کرد: باید وزارت‌‌خانه‌های کشاورزی و صمت با مسئولان ارشد و نیز استانداری با مسئولین محلی دو کشور عراق و ترکیه بیشتر تعامل داشته‌ باشند تا بتوان از ظرفیت‌ها استفاده کرد.

حضرت‌پور با یادآوری مشکلات واحد‌های صنعتی گفت: واحدهای صنعتی در شهرک‌های صنعتی دچار مشکلات اولیه هستند و فاقد آب، برق و گاز هستند و برای افتادن در روند تولید باید این مشکلات حل شود.

وی با اشاره به نقش پررنگ صادرات در ایجاد ارزش افزوده اظهار داشت: نباید محصولی که با هزینه پایینی تولید می‌شود را با همان هزینه صادر کرد چرا که به ضرر ما تمام می‌شود بلکه باید برنامه‌ریزی کرده و با راه‌کارها و حمایت‌ها ارزش افزوده بیشتری ایجاد کرد.

نماینده مردم اورمیه با ابراز امیدواری از تبدیل اورمیه به منطقه ویژه اقتصادی تصریح کرد: در حال حاضر باید از ظرفیت منطقه آزاد ماکو و در آینده‌ای نزدیک منطقه ویژه اقتصادی اورمیه برای صادرات استفاده کرد که متاسفانه مناطق آزاد برخلاف برنامه‌ریزی‌های اولیه برای افزایش صادرات، به مکانی برای واردات تبدیل شده‌اند. / تسنیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *