خانه / آخرین اخبار / کالین: تلاش آمریکا برای مشروعیت بخشیدن به پ.ی.د/ی.پ.گ کاری بیهوده است

کالین: تلاش آمریکا برای مشروعیت بخشیدن به پ.ی.د/ی.پ.گ کاری بیهوده است

سخنگوی ریاست جمهوری ترکیه تلاش آمریکا برای مشروعیت بخشیدن به گروه‌های تروریستی پ.ی.د/ی.پ.گ و معرفی آن به عنوان یک گروه جداگانه از گروه تروریستی پ.ک.ک را کاری بیهوده دانست.

به گزارش یول‌پرس، ابراهیم کالین، سخنگوی ریاست جمهوری ترکیه طی سخنانی پس از نشست کابینه دولت این کشور اعلام کرد: تلاش آمریکا برای مشروعیت بخشیدن به پ.ی.د/ی.پ.گ و معرفی آن به عنوان یک گروه جداگانه از گروه تروریستی پ.ک.ک را بیهوده ارزیابی می کنیم. چراکه این کشور پیش‌تر پ.ی.د/ی.پ.گ را به عنوان شاخه گروه تروریستی پ.ک.ک در سوریه معرفی می کرد.

وی اظهار داشت: هر حمایتی که از پ.ی.د/ی.پ.گ انجام بگیرد به معنای حمایت مستقیم یا غیرمستقیم از گروه تروریستی پ.ک.ک است. ما گروه‌های تروریستی را به گروه‌های تروریستی خوب یا بد تقسیم نمی‌کنیم. انتظار اصلی ما توقف تعامل ایالات متحده آمریکا؛ به عنوان متحد ترکیه در ناتو و شریک استراتژیک ما با شاخه یک گروه تروریستی در سوریه؛ پ.ی.د و ی.پ.گ است.

کالین بر ادامه مبارزه تمامی نهاد‌های ترکیه با تروریسم در داخل یا خارج از این کشور تاکید کرد و گفت: هیچگاه اجازه ایجاد هیچگونه تشکیلات تروریستی علیه ترکیه در شرق فرات را نخواهیم داد.

سخنگوی ریاست جمهوری ترکیه در پایان افزود: مبارزه با گروه تروریستی فتو در سراسر جهان را ادامه می دهیم. کوتاهی در این مبارزه قابل قبول نیست. پس از کودتای نافرجام ۱۵جولای در ۲۱ کشور جهان مدارس فتو تعطیل شد. این از لحاظ دیپلماسی ترکیه موفقیت بزرگی است./کالین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *