خانه / آخرین اخبار / ۲۰ نفر در آذربایجان‌غربی بر اثر گاز مونوکسید کربن مسموم شدند
مدیرکل مدیریت بحران آذربایجان غربی:

۲۰ نفر در آذربایجان‌غربی بر اثر گاز مونوکسید کربن مسموم شدند

مدیرکل مدیریت بحران آذربایجان غربی گفت: متاسفانه در یک ماه گذشته، 20 نفر در آذربایجان‌غربی بر اثر گاز مونوکسید کربن مسموم شدند و بنابراین هم استانی‌ها باید نکات ایمنی را در نصب سیستم‌های گرمایشی رعایت کنند.

به گزارش یول‌پرس، امیرعباس جعفری با اشاره به بارش باران و برف در مناطق کوهستانی آذربایجان‌غربی اظهار کرد: هم استانی‌ها باید برای ایمنی خود حتما از سفرهای غیرضروری خودداری کرده، از سالم بودن تجهیزات خودرو مثل برف پاک‌کن و بخاری ماشین مطمئن باشند و همچنین خودروی خود را به زنجیرچرخ مجهز کنند.

وی بیان کرد: علاوه بر آن هم استانی‌ها باید پتو و یا لوازم گرمایشی در خودروی خود داشته و در زمان سفر نیز از مجموعه عوامل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای در رابطه با وضعیت جاده‌ها سوال کنند.

مدیرکل مدیریت بحران آذربایجان غربی افزود: خوشبختانه اداره راهداری استان در حالت آماده‌باش بوده و در پایگاه‌های جاده‌ای حضور مستمر دارند و امدادگران هلال احمر نیز در پایگاه‌ها مستقر بوده و مشکل خاصی از این لحاظ نیست.

وی اظهار کرد: در مسیر جاده تکاب به شاهین‌دژ، اشنویه -اورمیه و چالدران به خوی بارش برف وجود داشته و خوشبختانه امدادگران جمعیت هلال احمر مشغول فعالیت هستند و هیچ مشکلی در جاده‌ای استان وجود ندارد.

جعفری با تاکید بر اینکه با توجه به بارش باران، هم استانی‌ها باید از اتراق در مسیل رودخانه‌ها و سیل‌گاه و جاهایی که احتمال وقوع سیل وجود دارد خودداری کنند، افزود: علاوه بر آن چوپانان در مسیلی که سیل‌گاه و دره وجود دارد نباید چوپانی کرده چون ممکن است به حیوانات آسیب وارد شود.

وی در ادامه با ابراز تاسف از اینکه در دو سه روز یه بار، گزارشی مبنی بر مسمومیت با مونوکسید کربن در سطح استان به گوش می‌رسد بیان کرد: علت آن عدم رعایت نکات ایمنی در نصب بخاری و دودکش بوده و متاسفانه در یک ماه گذشته ۲۰ نفر در اثر مسموم راهی بیمارستان شده اما خوشبختانه فوتی گزارش نشده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *