خانه / آخرین اخبار / لزوم توجه بیش از پیش وزیر صنعت به حل مشکلات صنایع آذربایجان شرقی
نماینده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر مطرح کرد؛

لزوم توجه بیش از پیش وزیر صنعت به حل مشکلات صنایع آذربایجان شرقی

نماینده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر خواستار توجه بیش از پیش وزیر صنعت، معدن و تجارت به حل مشکلات صنایع آذربایجان شرقی شد.

به گزارش یول‌پرس به نقل از  نصر، “زهرا ساعی” با اشاره به شروع به کار وزیر جدید صنعت، معدن و تجارت گفت: با شناختی که آقای رحمانی از صنعت دارد، امیدوارم شاهد تحول و رفع مشکلات بخش تولید باشیم.

وی افزود: وزارت صنعت، معدن و تجارت از دستگاه های مهمی است که با اتخاذ سیاست های صحیح می تواند در اقتصاد کشور تحول آفرین باشد.

این نماینده مجلس بر لزوم توجه به صنایع خرد و کوچک تاکید کرد و افزود: ۸۰ درصد صنایع کشور را صنایع کوچک تشکیل می دهند و توجه به این بخش و رفع مشکلات آن ها می تواند تحولات بسیار مثبت و مشهودی در کشور ایجاد کند.

ساعی خواستار توجه بیش از پیش وزیر صنعت، معدن و تجارت به حل مشکلات صنایع استان شد و گفت: آذربایجان شرقی یک استان کاملاً صنعتی است و لازم است وزارت صمت به این استان و صنایع مشکل دار آن توجه ویژه ای داشته باشد.

وی بر لزوم اصلاح ساختار نظام بانکی تاکید کرد و افزود: نظام بانکی معیوب عامل مشکل بسیاری از صنایع و واحدهای تولیدی کشور است و مجلس بر اصلاح نظام بانکی تاکید دارد.

نماینده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر ادامه داد: مجلس طرح اصلاح ساختار نظام بانکی را بررسی می کند و این طرح در کمیسیون های تخصصی مجلس در حال پیگیری است و امیدوارم در آینده ای نزدیک به نتیجه برسد.

ساعی به برگزاری ششمین نمایشگاه فناوری های نو و پیشرفته ربع رشیدی تبریز اشاره کرد و گفت: خوشبختانه در بحث استارتاپ ها و شرکت های دانش بنیان پیشرفت های خوبی حاصل شده و جوانان در این امر بسیار فعال شده اند.

وی ادامه داد: طرحی برای حمایت از شرکت های دانش بنیان در مجلس شورای اسلامی آماده شده و بررسی می شود تا از ظرفیت های این حوزه در حل مشکلات اقتصادی کشور استفاده شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *