خانه / آخرین اخبار / ۴ مرداد روز فرهنگ اردبیل معرفی می‌شود

۴ مرداد روز فرهنگ اردبیل معرفی می‌شود

اعضای شورای شهر اردبیل طرحی را پیشنهاد کردند که در صورت تصویب، چهارم مرداد ماه روز «فرهنگ اردبیل» نامگذاری خواهد شد.

به گزارش یول‌پرس، در جلسه رسمی امروز شورای شهر اردبیل هشت عضو شورا طرحی را ارائه کردند که براساس آن چهارم مرداد که روز پاسداشت شیخ صفی‌الدین اردبیلی و روز اردبیل نام دارد، با تصویب شورای فرهنگ عمومی در تقویم رسمی کشور به نام روز فرهنگ اردبیل نامگذاری و معرفی شود.

در این جلسه رئیس شورای شهر اردبیل اظهار کرد: مردم ما در شرایط حساس کنونی بیش از هر زمان دیگری به وحدت و همگرایی نیاز دارند و همگی نمونه‌ای از این همدلی و همراهی را در راهپیمایی ۱۳ آبان و برنامه‌های مذهبی و معنوی دو ماه محرم و صفر شاهد بودیم.

علیرضا پوستی در مورد پیشنهاد مدیریت منطقه سه شهرداری اردبیل در جابه‌جایی اعتبار برای احداث خیابان کاج به سمت شهرک استانداری و نادری اردبیل خاطرنشان کرد: قرار شد برای این پروژه ۳۰۰ میلیون تومان اعتبار که پیش از این در ردیف کانال سنگی بود در نظر گرفته شود که مقرر شد در متمم بودجه نسبت به تصویب آن اقدام لازم صورت گیرد.

وی در مورد صدور مجوز دو تا پنج ساله شورای شهر اردبیل برای فعالیت ۲۷ دستگاه بازی در مجموعه گردشگری شورابیل تصریح کرد: اعضای شورای شهر در جلسه گذشته به عقد قرارداد دو ساله برای ۲۱ دستگاه شورابیل مجوز صادر کرده بودند که بعد از توضیحات شهردار اردبیل برای ۶ مورد دیگر نیز تصمیم‌گیری شد تا مجوز فعالیت ۵ ساله برای فعالیت دستگاه‌های شورابیل صادر شود.

پوستی گفت: کارشناسان شهرداری اردبیل به صورت دقیق این نحوه قرارداد را به شکل مشارکتی مورد بررسی قرار دادند تا در کنار رعایت سهم شهرداری و افزایش سالانه این سهم بعد از پنج سال این دستگاه‌ها جمع‌آوری و از شورابیل بساط آن برچیده شود.

وی افزود: در این قرارداد که به شکل مشارکتی و به روش کارکردی تعریف شده تمامی موارد به صورت دقیق مورد توجه و دقت نظر قرار گرفته تا یک شرایط مطلوب به نفع شهر و شهروندان رقم بخورد.

رئیس شورای شهر اردبیل در مورد احداث پل‌های عابر پیاده در مناطق پرتردد شهر و تجهیز آنها به پله برقی بیان کرد: با ارجاع این لایحه به کمیسیون تخصصی قرار شد بیشتر در مورد محل اجرای این پل‌ها در میدان فرهنگ و ولایت اردبیل بحث و بررسی انجام شده و شهرداری در اولین فرصت مراحل نصب پله برقی را انجام دهد.

پوستی ادامه داد: بنا به گزارش شهردار اردبیل از ماه‌ها قبل و حتی قبل از افزایش قیمت‌ها تجهیزات پله برقی از خارج از کشور خریداری شده تا براساس گارانتی تعریف شده این پله برقی‌ها در اولین فرصت نصب و زمینه بهره‌برداری از آنها برای تردد شهروندان فراهم آید./ فارس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *