خانه / آخرین اخبار / رفع ایرادهای شورای نگهبان به طرح الحاق بخشی از خوی به منطقه آزاد ماکو

رفع ایرادهای شورای نگهبان به طرح الحاق بخشی از خوی به منطقه آزاد ماکو

نماینده مردم خوی در مجلس شورای اسلامی از رفع ایرادات گرفته شده به مصوبه الحاق منفصل بخش‌هایی از خوی به منطقه آزاد ماکو از سمت شورای نگهبان خبر داد.

به گزارش یول‌پرس به نقل از تسنیم، تقی کبیری گفت: حدود ۲ ماه قبل دولت مصوبه‌ای را مبنی بر الحاق منفصل بخش‌هایی از خوی به منطقه آزاد ماکو را تأیید کرد.

او افزود:  لایحه ۸ منطقه آزاد و ۱۲ منطقه ویژه اقتصادی در مجلس شورای اسلامی تأیید شده اما شورای نگهبان ۲ ایراد گرفته که این ایرادات در مجلس برطرف و دوباره به شورای نگهبان فرستاده می‌شود و اگر مجدداً شورای نگهبان تأیید نکرد به مجمع فرستاده می‌شود و مجمع رأی نهایی را اعلام می‌کند.

این نماینده مجلس گفت: قاعدتاً هم‌زمان با منطقه آزاد شدن ماکو و ویژه اقتصادی شدن سلماس در سال ۸۹ خوی هم باید منطقه آزاد می‌شد، حتی در سال ۹۴ لایحه‌ای مبنی بر ۷ منطقه آزاد و ۱۲ منطقه ویژه اقتصادی ارائه شد که متأسفانه باز هم خوی در لیست آن‌ها نبود.

کبیری گفت: درباره آخرین تصمیمات مجلس و دولت برای منطقه آزاد شدن خوی اظهار داشت: این شهرستان با وجود داشتن زیرساخت‌های مختلف ازجمله راه‌آهن، فرودگاه و نیروگاه سیکل ترکیبی و باوجود تنها مرز ریلی و زمینی به ترکیه و اروپا، این شایستگی را داشت که منطقه آزاد شود ولی متأسفانه به علت فرصت سوزی‌های مسئولان در گذشته این پروژه عملی نشده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *