خانه / آخرین اخبار / دوگانه‌سازی رسانه‌ای و نفرت‌پراکنی علیه تیراختور

دوگانه‌سازی رسانه‌ای و نفرت‌پراکنی علیه تیراختور

برخورد دوگانه و ملی‌سازی بازی‌های آسیایی تیم پرسپولیس و بسیج تمام امکانات اعم از رسانه‌ها و صدا و سیما و از همه مهم‌تر توهین به هواداران تیراختور نمی‌توانید توجیحی جز تبعیض و نفرت‌پراکنی داشته باشد.

یول‌پرس: در فوتبال جهان کری خوانی بین باشگاه‌ها یک امر متداول و به جذابیت بیشترفوتبال منجر میشود ولی متاسفانه در ایران از حالت کری خوانی خارج شده و تبدیل به ضد فوتبال و تبلیغ علیه تیم ها منحر میشود. اتفاقات رخ داده در جام باشگاه‌های  آسیا و توهین مجری اینترنتی ( مهدی اخلاقی) به هواداران تیراختور و کشته شدن یک هوادار در تهران، نتیجه بداخلاقی و ملی سازی یک باشگاه (پرسپولیس) و  حاصل سیاست گذاری غلط از طرف متولین امر در وزارت ورزش و جوانان  و صدا وسیما می باشد.

اگر رسانه‌های منتسب به پایتخت‌نشین‌ها را مرور اجمالی کنیم آنگاه مشاهده خواهیم کرد که گویی ایران فقط تهران و این دوگانه‌سازی بین تهران نشین‌ها و غیر تهرانی‌ها ابعاد جدیدی پیدا کرده، که نشانه تبعیض آشکار صدا سیما و دادن آنتن و برنامه های با چندین ساعت برای تیم های پایتخت (پرسپولیس و استقلال ) و تلاش برای ملی سازی این تیم ها از طرف نهادهای تابعه اجرایی است.

مع الاسف  حتی شاهدیم که بازی این تیم با ارسال بخشنامه متولی آموزش و پروش در مدارس با بوق و کرنا پیگیری و مانور رسانه‌ای در ابعاد کشوری می‌شود و محصول آن  کشته شدن یک هوادار در جریان تنش بین هواداران پرسپولیس و استقلال در تهران هستیم و تمامی طرفداران تیم های دیگر نمی توانند این تلقی اشتباه را بصورت ملی بپذیرند و در نتیجه این سیاست غلط اعتراض های از طرف تیم های دیگر صورت گرفته است.

چرا هیچ یک از تیم‌های باشگاهی  اینچنین مورد عنایت تمام جانبه قرار نگرفته است؟

این چرایی موضوع و جواب آن می‌تواند به حل مسئله کمک شایانی کند، تیم های اصفهانی هم در جام آسیای شرکت کرده و تا قهرمانی پیش رفته اند و اینچنین مورد لطف همه جانبه و اختصاص شبکه ۳ قرار نگرفته و این تیم ها ملی تعریف نشده اند. براستی چرا تبعیض ها همچنان بر علیه غیر تهرانی ها برقرار است!؟

مسئله دیگری که حاکی از برخورد های دوگانه بین دردانه ها و تیم های شهرستانی در تبعیض اشکار، اختصاص برنامه‌های تلویزیونی است که هواداران تیم های شهرستانی را آزرده خاطر می‌سازد. این صدا و سیما متعلق به همه ملت ایران بوده و تبعیض بین تیم‌ها بخاطر طرفدار، نمی‌تواند توجیح خوبی باشد چرا که اکثر تیم ها در در لیگ دارای هوادارانی در منطقه خود و حتی سراسر کشور هستند و تیراختور نیز مثل دردانه های پایتخت دارای هواداران بیشمار در سرتاسر ایران می باشد و با تبعیض‌ها و زوایه های جهت دار از طرف مسئولان امر چه فدارسیون فوتبال  و صدا و سیما به نحوی عامدانه تیراختور و تیراختورچی‌ها بطور سیستماتیک مورد سانسور قرار می‌گیرند.

نویسنده: هاشم دشتی تولیر

۲ دیدگاه‌ها

 1. سیامک صنوبری

  این مسئله طبیعی است فدراسیون، صداو سیما و روزنامهها متعلق به پرسپولیس هستند و حمایت همه جانبهاز این تیم بعمل می آید اگر حمایتها کم شوند پرسپولیس به دسته ۳ سقوط میکند

  23
  7
 2. تراختور کبیر با اختلاف مردمی ترین و پرهوادارترین تیم کشور و آسیا است
  تبلیغات صدا و سیما نباشه در عرض چند ماه تماشاگران دو تیم تهرانی کمتر از سیاپا و پیکان میشه

  24
  7

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *