خانه / آخرین اخبار / جریمه یا نژادپرستی ورزشی ؟!

جریمه یا نژادپرستی ورزشی ؟!

تراژدی تلخ از سوت زدنها و نزدنهای عامدانه در یک بازی رسمی فوتبال یا والیبال شروع شده و گاهی حسن‌ختامش می‌شود توهین یک مجری تلویزیونی قرمزپوش به پرطرفدارترین تیم فوتبال غیرپایتختی.

یول‌پرس – ش.یورتچی: تراژدی تاریخی و اما غمباری که چند سالی است لباس گرم ورزشی بر تن کرده!

این تراژدی تلخ از سوت زدنها و نزدنهای عامدانه در یک بازی رسمی فوتبال یا والیبال شروع شده و گاهی حسن‌ختامش می‌شود توهین یک مجری تلویزیونی قرمزپوش به پرطرفدارترین تیم فوتبال غیرپایتختی.

به راستی خلل چه عاملی می تواند تبدیل شود به ایجاد شهامت در افرادی که از تریبونهای رسمی اینگونه به احساسات ملتی میلیونی توهین کنند؟!

یا برعکس، اصلا وجود چه عواملی می‌تواند منجر شود به جرأت دمیدن در سوتهای مغرضانه داورانی که گاه توپ عصبانیت را به میدان عاشقان والیبال یک کلانشهر می اندازند یا ندمیدن سوتهایی سرنوشت ساز به حکم یک پنالتی برای تیم محبوب میلیونها تلاشگر قطب بزرگ اقتصاد و صنعت کشور در شمالغرب؟؟!!!

دست آخر هم حساب و کتاب توهینهای ناموسی‌ای که پنجاه سال در استادیوم آزادی تهران رد و بدل شد و کسی گردن نگرفت، پای صورتحساب کوچکترین اعتراض تماشاگران تورک نوشته می‌شود!

از جریمه های میلیونی در حق باشگاههای ورزشی شان گرفته تا محرومیت همان مردمان از نشستن روی سکوهای فرتوت ورزشگاههای دیارشان.

امروز خبرهایی از تهران به گوش میرسد از داوری بازی حساس نود اورمیه و پرسپولیس که بوی تبانی میداد: پنالتی ای که به بیرون محوطه کشیده شد، آفسایدی که نبود و شد، اخراجی که کارتش زرد رنگ بود. همه اش پای دورناهای جوان را گرفت تا دستشان به زمین گرم بخورد، ولی غیرتشان اجازه نداد و آبروداری کردند. تا اینکه دیگر وقاحت به اوج خود رسید علنی گفتند هماهنگ بودیم! «از همین حالا هماهنگ شو آقای جسور تا جواب من را با دروغی دیگر بدهی»

گویا دلتان خنک نشده از جواب دندانشکنی که صدهزار نفر در یادگار امام  تبریز به عرضتان رساندند و البته به اسم زیر هفتاد هزار نفر تمامش کردید!

فوتبال آزربایجان پنالتی اش را جوری زد که با توپ،به تور والیبال اورمیه خوردید! اما دست از تبعیض نکشیدید و مصمم تر؛ اینبار تنبیه حمله یک ملی پوش والیبال شاغل در تیم مشهد به فیلمبردار تلویزیون اورمیه را به دیار باقی  حواله کردید و در نقطه مقابل هوادارانی را هدف قرار دادید که نه بی دلیل شعار دادند «داور مافیایی». آنها را هم تحریم کردید، شمایی که تحریم یک اجنبی را بد میدانید ولی بر هموطن خود روایش میدارید.

راستی یک سوال؛ اگر آقای ملی پوش انگشتش به فیلمبردار شبکه سه سیما می‌خورد صفحه زندگی‌اش را چگونه تحریم میکردید؟؟!

سخن از کدام وطن پرستی می‌زنید وقتی افتخار فوتبال کشورتان را با وصله  ناسیونالیسم افراطی به پرچم کشور همسایه می‌دوزید؟

چشمانتان را باز کنید، آنهمه تماشاگر کارت ملی ایرانی داشتند نه پاسپورت ترکیه!

همین تابستانی که گذشت، هواپیمایی آتا آبرودار تیم ملی بود که نگذاشت با پرواز چارتر امارات به روسیه برود، ولی حالا که سوختی ندارد برای پرواز، نوشتید “تراکتور هواپیمای تیم ملی را پس گرفت!”

دنیا خندید به این سرتیتر که نشان تجاری خطوط هوایی آتا را چگونه به تیراختور ربط دادید؟

اول اینکه درست تلفظ کنید:تیراختور بوده و هست نه تراکتور. و دوم اینکه تیراختور به شما هواپیما نداده که حال بخواهد پس بگیرد!

بگذریم از همه بی لطفی‌هایی که روایمان داشتید.

تورکهای ایران به این می اندیشند که بعد از ورزش تیشه به ریشه کدام علایقشان خواهد خورد!؟

و چه تلخ می اندیشند که جامه نژاد پرستی علیه شان هربار برتن یکی از خواسته های قدیمی و بجای آنان پوشیده می شود…

یک دیدگاه

  1. یاشا یازین فقط یازین تا بو بی ناموسلار اوزدن گدینجه

    9
    1

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *