خانه / آخرین اخبار / تبریز به عنوان مرکز مطالعات جاده ابریشم انتخاب شد

تبریز به عنوان مرکز مطالعات جاده ابریشم انتخاب شد

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان آذربایجان شرقی گفت: تبریز به عنوان مرکز مطالعات جاده ابریشم از سوی آژانس همکاری های ژاپن انتخاب شده است.

به گزارش یول‌پرس، مرتضی آبدار، مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان آذربایجان شرقی، سه شنبه شب در سومین کنفرانس بین المللی باستان شناسی و حفاظت در امتداد جاده ابریشم که با حضور میهمانان داخلی و خارجی در کاروانسرای یام مرند برگزار شد، ابراز داشت: این رویداد با اهمیت در کهن شهر تبریز و شهر تاریخی مرمند برگزار می شود، وجود ۱۰ ها کاروانسرا، مساجد، حمام ها و مسافرخانه های بسیاری در استان آذربایجان شرقی به وضوح قابل مشاهده است که اهمیت میزبانی این استان از این رویداد را برای همگان روشن می کند.

وی افزود: تمام اهتمام سازمان میراث فرهنگی این است تا هویت تبریز در مسیر جاده ابریشم احیا گردد و در این راستا با رایزنی های صورت گرفته، تبریز به عنوان مرکز مطالعات جاده ابریشم از سوی آژانس همکاری های ژاپن انتخاب شده است.

آبدار با اشاره به برگزاری رویداد بین المللی تبریز ۲۰۱۸ تصریح کرد: این رویداد بین المللی باعث شد یک تحول اساسی در نگرش گردشگری ایجاد شود، در طول سه سال اخیر ۱۸ درصد افزایش گردشگری در استان به وجود آمده است.

وی ادامه داد: در حوزه هتل ها و اقامت ها میانگین سه سال گذشته ۶۵ درصد بوده و تعداد تخت های هتل های استان از ۷ هزار و ۴۰۰ به ۱۳ هزار افزایش پیدا کرده است.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان آذربایجان شرقی عنوان کرد: در حوزه سرمایه گذاری گردشگری ۸۶۰ درصد توسعه در استان آذربایجان شرقی داشتیم.

گفتنی است، کنفرانس بین المللی باستان شناسی و حفاظت در امتداد جاده ابریشم روزهای ۲۳ تا ۲۵ در کاروانسرای یام برگزار خواهد شد.

یک دیدگاه

  1. دقت کردید که پشت هر انتخاب برای آذربایجان برای رویدادهای مهم، خارجی ها نقش دارند. این نشون میده که اگر همه چیز به خود مرکز نشینها واگذار بشه آذربایجان همیشه بایکوت هستش!!! مثل انتخاب تبریز برای گردشگری کشور های اسلامی و یا انتخاب تبریز به عنوان مرکز مطالعات جاده ابریشم و … مطمئنا آگه دست دولتیها باشه اصلا تبریز رو از جاده ابریشم حذف می کردند و پایتخت کشور های اسلامی هم اصفهان رو انتخاب می کردند!!!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *