خانه / آخرین اخبار / اورمیه به دریای مدیترانه متصل خواهد شد
بهادری در نشست خبری با رسانه‌ها مطرح کرد:

اورمیه به دریای مدیترانه متصل خواهد شد

نماینده مردم اورمیه در مجلس شورای اسلامی گفت: درخواست ما از رییس‌جمهور امتداد ایستگاه قطار اورمیه به سمت مرز سرو و هم به سمت تبریز از محل میانگذر است تا شعار اورمیه به مرسین و اتصال به دریای مدیرترانه محقق شود که می‌تواند ابزار مهمی‌بر غلبه بر تحریم‌ها نیز باشد.

به گزارش یول‌پرس، هادی بهادری روز پنجشنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه با بیان اینکه استانی شدن انتخابات مجلس شورای اسلامی سبب نگاه کلان مردم و نمایندگان به مشکلات کشور می شود، بیان کرد: استفاده از تجربه های درست کشورهای توسعه یافته هیچ ایرادی ندارد.

وی ادامه داد: استانی شدن انتخابات مجلس شورای اسلامی، فضای قومی و قبیله ای جزئی در انتخابات را خنثی می کند و نمایندگان توانا و کارآمد راهی خانه ملت می شوند.

وی همچنین در رابطه با ایجاد جو روانی منفی از سوی دشمن در بازار ارز و سکه، گفت: آمریکا برنامه ریزی خاصی برای ملتهب کردن بازار ایران در ۱۳ آبان ماه داشت که خوشبختانه با هوشیاری مسوولان و همدلی مردم نه تنها اثر گذار نبود بلکه ما شاهد کاهش چشمگیر نرخ دلار و سکه پس از ۱۳ آبان نیز هستیم.

وی ادامه داد: طبق نظر کارشناسان قیمت واقعی دلار ۸۰ هزار ریال است و روند کاهش آن ادامه دار خواهد بود.

بهادری با تاکید بر اینکه دولت نباید در حوزه دیپلماسی عمومی ضعیف عمل کند، اضافه کرد: حفظ پایگاه های اجتماعی بدون بهبود وضعیت اقتصادی مشکل است و تحقق آن می تواند مهمترین دستاورد برای دولت باشد.

وی اصلاح الگوی کشت در اراضی کشاروزی حوضه آبریز دریاچه اورمیه را نیز ضروری دانست و بیان کرد: در سفر هفته آینده رییس جمهوری به اورمیه، موضوع درخواست اختصاص یک میلیارد دلار اعتبار از صندوق توسعه ملی برای مکانیزه کردن کشاورزی در اورمیه را مطرح خواهیم کرد.

وی تصریح کرد: اختصاص اعتبار از صندوق توسعه ملی نیازمند دستور رهبری است و امیدواریم مساعدت های لازم انجام شود.

نماینده اورمیه در خانه ملت، درخواست مجوز برای تردد خودروهای منطقه آزاد ماکو تا اورمیه، تسهیل اختصاص اعتبارات ستاد احیای دریاچه اورمیه و حل مشکلات واحدهای تولیدی در آذربایجان غربی را دیگر درخواست هایی عنوان کرد که در سفر رییس جمهوری به اورمیه مطرح خواهد شد.

وی با بیان اینکه پیگیر رسیدن قطار به اورمیه بوده و بیش از ۱۰۰ نامه نگاری در این راستا انجام داده است، افزود: قدردان دولت در تلاش برای به صدا درآمدن سوت قطار در اورمیه هستیم و مردم اورمیه همزمان با سفر ریاست جمهوری صدای این سوت را خواهند شنید.

بهادری با اعلام اینکه ریل گذاری از اورمیه به مرز سرو و تبریز را خواستار هستیم، اظهار داشت: تردد قطار به مرز سرو سبب اتصال اورمیه به دریای مدیترانه می شود که نقش بی نظیری در دور زدن تحریم ها می تواند ایفا کند.

وی در رابطه با عملکرد ستاد احیای دریاچه اورمیه، گفت: هرچند به عملکرد ستاد احیا نقد دارم ولی نباید فراموش کرد با اقدامات دولت روند خشک شدن دریاچه اورمیه متوقف شده و طی ۶ سال گذشته تراز آن تثبیت شده است.

نماینده لیست امید در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه دریاچه اورمیه احیا می شود، بیان کرد: طرح های انتقال آب به دریاچه اورمیه با سرعت در حال اجراست و تونل انتقال آب از جنوب استان به دریاچه اورمیه بیش از ۷۳ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

وی ادامه داد: با بهره برداری از تونل انتقال آب از جنوب استان به آذربایجان غربی سالانه بیش از ۶۰۰ میلیون متر معکب آب وارد نگین آبی آذربایجان می شود.

وی افزود: مناطق مرتبط با دریاچه اورمیه دارای ۲۵ نماینده در مجلس شورای است که تسریع احیای دریاچه اورمیه هماهنگی آنان را می طلبد.

نماینده مردم اورمیه در خصوص تدریس زبان مادری در مدارس گفت: طبق توافق با وزیر آموزش و پرورش ۲ ساعت زمان درس خالی برای دانش آموزان در برنامه هفتگی گنجانده شده که میتواند با برنامه ریزی مدیرا استان زبان ترکی مورد آموزش قرار گیرد.

بهادری در رابطه با تخریب دولت توسط برخی جریان های سیاسی در موضوع احیای دریاچه اورمیه، گفت: این آقایان بفرمایند که خود چه اقدامی در احیای دریاچه اورمیه کرده اند!

وی در رابطه با نتیجه نگرفتن تیم والیبال شهرداری اورمیه نیز بیان کرد: والیبال هویت تیم اورمیه است و باخت های پی در پی این تیم در بازی های لیگ برتر به هیچ وجه قابل قبول نیست و شهرداری باید بخاطر نتایج ضعیف از مردم معذرت‌خواهی کند.

بهادری در خصوص مشکلات تیم فوتبال ۹۰ نیز گفت: پیگیر مسائل مربوط به تیم فوتبال نود ارومیه هستیم و مسائل اسکان بازیکنان، پخش تلویزیونی، تامین هزینه ها و تمام آنچه که به این تیم مربوط می‌شود ساماندهی خواهد شد و فوتبال اورمیه باید در کنار تیم والیبال تقویت شود بطوریکه حمایت همه جانبه از تیم جدید فوتبال ۹۰ همچون تیراختور مورد نیاز بوده و حمایت‌های بخش خصوصی هم باید انجام گیرد.

نماینده مردم اورمیه در مجلس شورای اسلامی در رابطه با انتشار اخباری مبنی بر جدا شدن معاون اول رییس جمهوری از دولت نیز اظهار نظر کرد و گفت: این احتمال بعید به نظر می رسد زیرا جهانگیری فردی بسیار قوی است و جدایی احتمالی آن آسیب به دولت وارد می کند.

وی علی لاریجانی را فردی مدیر و توانا در مجلس شورای اسلامی عنوان کرد و افزود: موفق بودن لاریجانی در مجلس به معنای توانایی او در اداره کشور و تایید آن برای نامزدی در انتخابات ۱۴۰۰ نیست.

وی همچنین با تاکید بر اینکه لاریجانی امروز با دورانی که در صدا و سیما بوده، متفاوت است، بیان کرد: لاریجانی یک اصولگراست ولی مسائل حزبی و سیاسی دلیلی بر انکار وی نباید باشد.

بهادری همچنین با بیان اینکه خود یکی از امضا کنندگان عدم بکارگیری بازنشستگان در امور اجرایی کشور بوده است، اضافه کرد: در یکی از وزارتخانه ها که از اعلام نام آن معذورم، بیش از ۴۰۰ بازنشسته مشغول خدمت هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *