خانه / آخرین اخبار / عملیات اجرایی مجموعه شمس تبریزی در خوی کلنگ زنی می‌شود
همزمان با سفر رییس جمهور به آذربایجان غربی؛

عملیات اجرایی مجموعه شمس تبریزی در خوی کلنگ زنی می‌شود

مدیرکل میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری آذربایجان غربی گفت: عملیات اجرایی ساخت بارگاه شمس تبریزی همزمان با سفر رئیس جمهور به آذربایجان غربی کلنگ زنی می شود.

به گزارش یول‌پرس به نقل از ایسنا؛ جلیل جباری اظهار کرد: همزمان با سفر رییس جمهور به آذربایجان غربی عملیات اجرایی ساخت بارگاه شمس تبریزی با حضور رییس سازمان میراث فرهنگی کشور  در خوی  کلنگ‌زنی می شود.

وی بیان اینکه این پروژه ارزشمند فرهنگی و تاریخی با اعتبار ۱۵ میلیارد تومان اجرایی می شود تصریح کرد: مجموعه فرهنگی و هنری بارگاه شمس در فضایی به مساحت ۲ هزار متر مربع زیربنا و ۷ هزار مترمربع محوطه سازی احداث خواهد شد.

جباری با بیان اینکه در صورت تخصیص به موقع اعتبارات در مدت ۳ سال کار ساخت بارگاه شمس به اتمام خواهد رسید خاطر نشان کرد: اولویت اول ساخت المان بارگاه شمس است.

مدیرکل میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری آذربایجان غربی مقبره شمس را برای توسعه گردشگری کشور مهم عنوان کرد و گفت: سازمان میراث فرهنگی کشور و استان اهتمام ویژه ای برای ساخت این مجموعه دارند .

به گزارش ایسنا؛ آرامگاه شمس تبریزی از مکان‌های گردشگری و زیارتی خوی در استان آذربایجان غربی و محل مدفن شمس تبریزی می‌باشد که  همه ساله علاقه‌مندان شمس تبریزی از خوی و دیگر شهرهای ایران و حتی کشورهای همسایه در مراسمی بزرگداشت این شاعر ملی را گرامی می‌دارند.

مناره شمس تبریزی مناره‌ای مربوط به سدهٔ ۶ ه‍.ق است که در سال ۱۳۵۲ به‌عنوان یکی از آثار ملی ایران به ثبت رسیده ‌است ، این مناره در صحن آرامگاه شمس تبریزی از صوفیان و عارفان پرآوازه ایرانی است، این بنا در محلهٔ امامزاده سید بهلول در شمال غربی شهر خوی واقع شده‌است. / ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *