خانه / آخرین اخبار / قشقایی برای مدعی شدن به مصاف تیم بوشهری می‌رود
لیگ دسته یک فوتبال کشور؛

قشقایی برای مدعی شدن به مصاف تیم بوشهری می‌رود

دیدار تیم های قشقایی و شاهین شهرداری بوشهر می تواند حساس ترین دیدار این هفته لیگ دسته یک فوتبال کشور باشد، چرا که میزبان برای مدعی شدن وشاهین هم برای قرار گرفتن درصدر جدول به مصاف هم می روند.

به گزارش یول‌پرس، این دیدار قرار است از هفته سیزدهم این بازی ها فردا (یکشنبه) در ساعت ۳۰: ۱۴ در ورزشگاه شیراز برگزار شود.

تیم قشقایی اگر چه شروع بسیار خوبی در این فصل از لیگ دسته یک، داشت اما به یکباره پس از بازداشت ابراهیم طالبی سرمربی تیم که نتایج خوبی کسب کرده بود، سیر نزولی آغاز کرد و متعاقب آن مدیرعامل این باشگاه که صاحب امتیاز تیم است، استعفا داد تا این تیم نه سرمربی داشته باشد و نه مدیر عامل.

تیم قشقایی هم مانند فجر شهید سپاسی این شهر مشکل مالی دارد و همین امر هم سبب شده تا مدیر عامل آن استعفا دهد و اگرچه این تیم متعلق به بخش خصوصی از بودجه دولتی هم استفاده کرده اما همچنان نگاهشان به حمایت دولت است که کمک این نهادها به تیم های حرفه ای و خصوصی مغایر با قانون است.

تیم قشقایی که هواداران بسیاری دارد باید فکر اساسی برای خود بکند، از یک طرف دولت نمی تواند به آنها کمک کند و از سوی دیگر نیز زیرساخت ها هنوز برای واگذاری فوتبال به بخش خصوصی در ایران فراهم نشده است تا بتوان اصل ۴۴ را در ورزش اجرا کرد.

به دلیل فراهم نبودن همین زیر ساخت هاست که بخش خصوصی پس از یک تجربه ۲ و یا یک ساله از پس هزینه ها بر نمی آید و ناگزیر خواهد شد که تیمش را به فروش برساند، همان سرنوشتی که برای تیم های مرصاد، بهمن و کارا شیراز رقم خورد و دیگر نامی از آنها در فوتبال این استان و کشور نیست.

نماینده تورک‌های قشقایی هم اینک در جدول رده بندی با ۱۱ بازی و ۱۶ امتیاز در رده هفتم جدول قرار دارد و فاصله این تیم با صدرجدول ۶ امتیاز است که این فاصله قابل جبران است مشروط به اینکه مشکلات عدیده اش حل شود.

اما در آن سوی میدان، تیم شاهین شهرداری بوشهر با به خدمت گرفتن محمود فکری که سال ۹۶ نفت مسجد سلیمان را به لیگ برتر آورد، با یک سرمایه گذاری و برنامه خوب، قصد دارند تا شهر بوشهر را در لیگ برتر صاحب تیم کنند.

این تیم هم اینک تا پیش از این بازی با ۲۰ امتیاز از ۱۱ بازی کارنامه خوبی در جدول دارد و نشان داده که از مدعیان صعود به لیگ برتر است که هم در خط دفاع و هم در حمله نسبت به تیم میزبان آمار خوبی دارد و همین امر موجب می شود که هر ۲ تیم برای بُرد به میدان بیایند چرا که مساوی نه تنها به درد آنها نمی خورد بلکه به سود دیگر مدعیان هم خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *