خانه / آخرین اخبار / در صورت تداوم مشکلات، کارگاه خود را آتش خواهم زد
میرعامل شرکت ائل‌فرش در گفتگو با یول‌پرس:

در صورت تداوم مشکلات، کارگاه خود را آتش خواهم زد

به دنبال انتشار نامه‌ای در فضای مجازی مبنی بر تصمیم یک کارآفرین برای آتش زدن کارگاه تولیدی خود به دلیل نبود حمایت‌های لازم، وی در گفتگو با خبرنگار یول‌پرس جزئیاتی از دلایل تصمیم خود را عنوان کرد.

به گزارش یول‌پرس، در آستانه سفر رئیس‌جمهور به آذربایجان‌غربی، امروز نامه‌ای از سوی بابک قابل‌نژاد، کارآفرین و مدیرعامل «شرکت ائل‌فرش» در فضای مجازی منتشر شده و وی خبر از آتش‌زدن کارگاه خود به علت عدم رفع مشکلات بیمه و مستمری قالیبافی خبر داده است.

بابک قابل نژاد در خصوص دلایل تصمیم خود گفت: به دلایل ناکارآمدی مدیران اداره کل کار و رفاه اجتماعی، سازمان تامین اجتماعی و فنی حرفه‌ای که در حوزه قالیبافی مسئول هستند، من چنین تصمیمی گرفته‌ام؛ اما بعد از انتشار نامه به ما قول داده‌اند که فردا جلسه‌ای تشکیل و در خصوص بیمه قالیبافان تصمیم نهایی گرفته شود که در صورت عدم منتج به نتیجه مطلوب، بنده در خصوص تصمیم خود مصمم هستم.

وی ادامه داد: آقای رضا نقی زاده،  مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان غربی که بعد از خبر شلاق زدن کارگران معدن طلای آق دره، شایعه‌ای مبنی بر برکناری ایشان از طرف آقای ربیعی، وزیر سابق کار و رفاه اجتماعی منتشر شده بود، متاسفانه بعد از گذشت چند سال، هنوز وی در سمت خود حضور داشته و اقدامی برای رفع مشکلات بیمه قالیبافی در استان انجام نداده است و اگر تا یک هفته آینده این مشکلات رفع نگردد من کارگاه خود را آتش خواهم زد چرا که این کارگاه مختص قالیبافی ساخته شده و قابلیت تغییر کاربری نیز ندارد.

وی در خصوص جزئیات کارگاه قالیبافی و وضعیت اشتغالزایی در آن گفت: الان بیش از ۴۰۰ بافنده غیرمتمرکز داریم و برای کارگاه مذکور که بصورت متمرکز باید می‌بود برای هر شیفت ۲۰۰ نفر بافنده پیش‌بینی شده است که متاسفانه سه سال پیش بعد از افتتاح و آماده بودن نیروی انسانی و امکانات، به علت مشکل بیمه و مستمری قالیبافی، بصورت تعطیل و بلاتکلیف مانده است.

وی در خصوص دلایل این مشکلات گفت: متاسفانه اداره کل کار و رفاه اجتماعی، قالیبافی بصورت متمرکز را قبول نداشته و از نظر آنان هر دار قالی باید یک مسئول داشته باشد و کارگاه مشمول قانون بیمه قالیبافی نمی‌گردد و این مشکل فقط در استان ما وجود دارد.

قابل‌نژاد در خصوص پیگیری مشکلات کارگاه خود گفت: فرماندار شهرستان شاهین‌دژ همواره پیگیر مشکلات ما بودند اما به دلیل نفوذ مدیرکل کار و رفاه اجتماعی استان، هنوز نتیجه‌ای بدست نیامده است و این نفوذ به حدی است که چند سال پیش نیز مدیر مذکور با وجود اعلام خبر عزل، همچنان به کار خود ادامه داد.

وی در آخر افزود: خوشبختانه قول‌هایی در خصوص رفع مشکلات کارگاه و از همه مهمتر عزل مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان‌غربی داده‌اند که در صورت نبود نتیجه، با توجه به تصمیم خود، کارگاه مذکور را آتش خواهم زد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *