خانه / آخرین اخبار / تاریخ ایران در همه حوزه ها مدیون تبریز و آذربایجان است
شهردار تبریز در آیین بزرگداشت سردار ملی؛

تاریخ ایران در همه حوزه ها مدیون تبریز و آذربایجان است

شهردار تبریز در آیین بزرگداشت یکصدوچهارمین سالگرد وفات سردار ملی گفت: در سیاست، آزادی خواهی، علم، جهاد و هر موضوعی که فکر کنید تاریخ ایران مدیون تبریز و آذربایجان است.

به گزارش یول‌پرس، ایرج شهین باهر در آیین بزرگداشت سالروز وفات ستارخان و رونمایی از تابلو نقاشی صابر بقال اصغری با بیان اینکه در تمام حوزه ها انسان‌هایی بزرگ از این خطه رشد کرده اند و در تاریخ کشور و جهان نقش داشته اند تصریح کرد: شاید بدلیل وجود همین انسان هاست که مقام معظم رهبری فرمودند: آذربایجان سر ایران است. او ادامه داد: تبریز در تمام زمینه های تصمیم سازی و تصمیم گیری در تاریخ ایران نقش آفرین بوده، از مشروطه گرفته تا انقلاب اسلامی و جنگ تحمیلی.

او اولین پایتخت تشیع بودن در جهان را برای تبریز افتخاری تکرار نشدنی دانست و افزود: در تمام حوزه های فرهنگی، اجتماعی و سیاسی و … مفتخریم مفاخر بزرگی در این شهر داشته ایم و خوشبختانه امروز نیز انسان های ارزشمند بزرگی در این شهر در حال زندگی و فعالیت هستند.

ایرج شهین باهر با بیان اینکه خوشحالیم و به خود می بالیم در چنین شهری زندگی می کنیم که خروجی آن انسان هایی تاریخ ساز است تصریح کرد: یاد این بزرگان را باید حفظ کنیم و نگذاریم فراموش شوند و مقام و منزلت مفاخری که امروز در شهر در حال زندگی هستند را باید گرامی بداریم.

شهردار تبریز معرفی تاریخ تبریز در برنامه های مختلف تبریز ۲۰۱۸ را کاری بزرگ و مهم خواند و گفت: تنها اگر یک مورد بازار را در نظر بگیریم، وجود این بازار که قدمتی ۷۵۰ ساله دارد، نشان می دهد اینجا قطب تجارت جهان بوده است و نظیر آن هنوز در جهان وجود ندارد. او ادامه داد: ما باید از ظرفیت تبریز ۲۰۱۸ استفاده کنیم و تاریخ این شهر را به جهانیان معرفی کنیم.

باهر با بیان اینکه این شهر هنوز برای دیدن و شنیدن مطالب بسیاری دارد اظهار داشت: برای اینکه داشته هایمان را به جهانیان نشان دهیم باید از توان هنرمندانمان بهره بگیریم و و برای این امر نیز باید به هنرمندان بها داد. او افزود: حمایت از هنرمندان این شهر وظیفه تمام مسئولین است، چون در شرایط فعلی عدم حمایت از هنرمندان موجب غیر ممکن شدن ادامه زندگی هنری آنان می شود.

شهردار تبریز در ادامه با اشاره به اقدامات و کارنامه هنری بقال اصغری گفت: مجموعه تابلوهای استاد بقال اصغری در مجموعه پارک مفاخر باید به همه مردم این شهر معرفی شود و از مردم تبریز بخواهیم ابتدا خودشان و سپس میهمانان این شهر را به آن پارک دعوت کنند و تاریخ تبریز را در هنر استاد بقال اصغری نظاره گر باشند. او ادامه داد: خوشبختانه طی صحبت هایی که انجام شده بزودی شاهد اجرای طرح بزرگ استاد شهریار در ایستگاه مترو شهریار نیز خواهیم بود که توسط استاد صابر بقال اصغری اجرا می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *