خانه / آخرین اخبار / نخبگان دانشگاه اورمیه از لیست دیدار با حسن روحانی حذف شدند/ استانداری برای نخبگان کارت دعوت صادر نکرد

نخبگان دانشگاه اورمیه از لیست دیدار با حسن روحانی حذف شدند/ استانداری برای نخبگان کارت دعوت صادر نکرد

مسئول روابط عمومی دانشگاه اورمیه گفت: ۱۴ روز قبل از سفر روحانی به آذربایجان، لیست ۴۰ نخبه دانشگاه اورمیه را برای دیدار با وی به استانداری ارسال کردیم؛ اما یک روزمانده به ما گفتند کارت دعوت برای نخبگان صادر نشده است.

به گزارش یول‌پرس به نقل از خبرگزاری دانشجو؛ بها ندادن استاندار آذربایجان غربی به نخبگان دانشگاهیان اورمیه تمامی ندارد. دعوت نکردن جامعه نخبگانی دانشگاه اورمیه برای دیدار حسن روحانی جریان جدیدی است که از طرف استانداری آذربایجان غربی شروع شده است و این اتفاق باعث شد اعتراض مسئولان دانشگاه ارومیه به تصمیمات سلیقه‌ای استانداری بیشتر شود.

اعتراضات دانشگاهیان دانشگاه اورمیه بر تصمیمات سلیقه‌ای استانداری در جهت برقرار نیافتن ارتباط مسئولان بلند پایه دولتی با نخبگان دانشگاهی و نگاه سیاسی داشتن به فضای دانشگاه، درد دل مشترک اساتید و دانشجویان نخبه است.
دیروز حسن روحانی در سفر یک روزه خود به آذربایجان غربی برنامه‌ای را برای دیدار با نخبگان دانشگاهی برنامه ریزی کرده بود که به گفته روابط عمومی دانشگاه اورمیه حتی یک نفراز نخبگان دانشگاه اورمیه در مراسم دیدار حسن روحانی با دانشگاهیان دعوت نشدند.
مجتبی هادیان، مسئول روابط عمومی دانشگاه اورمیه در مصاحبه با ما با اشاره به دعوت نشدن نخبگان دانشگاه اورمیه در دیدار با حسن روحانی گفت: قبل از سفر رئیس جمهور به استان، در تاریخ ۱۵ آبان،  نامه‌ای را به استانداری جهت استعلام ارسال کردیم تا در مراسم دیدار رئیس جمهور با نخبگان حضور داشته باشند. اسامی ارسالی به استانداری  متشکل از اساتید و نخبگان و مخترعان کشور بودند.
غیبت نخبگان دانشگاه ارومیه در دیدار نخبگان با روحانی/ روابط عمومی دانشگاه ارومیه؛از لیست ارسالی 40 نفره هیچکس دعوت نشد
هادیان در ادامه تاکید داشت: طی تماسی که با استانداری بابت گرفتن کارت دعوت داشتیم، پاسخ عجیبی را شنیدیم و به ما گفتند: «هیج کارت دعوتی برای اساتید دانشگاه اورمیه صادر نشده است!»
مسئول روابط عمومی دانشگاه اورمیه افزود: اینکه چرا کارت دعوت برای هیچ کدام از نخبگان دانشگاه اورمیه صادر نشده است برای ما توجیه خاصی ندارد، چون چند روز قبل از سفر رئیس جمهور لیست را به استانداری ارسال کرده بودیم.
دانشجویان دانشگاه اورمیه نیز با اعتراض به بها ندادن و برخورد سلیقه ای استانداری آذربایجان غربی نسبت به دعوت نکردن نخبگان دانشگاه اورمیه در فضای مجازی واکنش نشان دادند که به شرح ذیل است:
میثم شهریاری در توییت خود نوشت؛ آقای روحانی قبول دارم تحمل حرف حق از زبان منتقدین تلخ است لااقل حفظ ظاهر میکردید.
غیبت نخبگان دانشگاه ارومیه در دیدار نخبگان با روحانی/ روابط عمومی دانشگاه ارومیه؛از لیست ارسالی 40 نفره هیچکس دعوت نشد
همچنین میلاد یوس نژاد در بخشی از توئیت خود آورده است: نگاه سیاسی به نخبگان، جامعه را نابود میکند آقای استاندار!!
غیبت نخبگان دانشگاه ارومیه در دیدار نخبگان با روحانی/ روابط عمومی دانشگاه ارومیه؛از لیست ارسالی 40 نفره هیچکس دعوت نشد

یک دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *