خانه / آخرین اخبار / تیره روزی یا نابودی والیبال اورمیه!؟

تیره روزی یا نابودی والیبال اورمیه!؟

چطور می‌شود والیبال اورمیه با وجود بزرگانی همچون کارگرپیشه،مرحوم آفریدون،ساداتی،پرتوی،محمود محب،وطن پرست،سیدعباسی،شهنازی و..در دهه های پنجاه و شصت در کسب قهرمانی در رده بزرگسالان نا موفق بوده است!؟

به گزارش یول‌پرس، چند سوال از روی حساب کتاب بر نقد مدیریت اجتماعی و ورزشی حاکم بر ورزش استان و والیبال اورمیه؛

شهر اردکان یزد با جمعیتی حدود هفتاد هزار نفر یک شهر کوچک در کویر مرکزی ایران محسوب می‌شود که عمده درآمد سرانه این شهر از صنعت توریسم میباشد که در چند سال گذشته هم در کل کشور از اوضاع خوبی هم برخوردار نبوده است.بد نیست بدانید این شهر یک قهرمانی آسیایی در یک رشته ورزشی توپی (والیبال) در ویترین افتخارات خود دارد و امسال با یک مدیریت اصولی و با خدمت گرفتن چندین ملی پوش  گام در مسابقات جهانی در رده باشگاهی نهاده است،از این رو چند سوال از روی حساب کتاب بر نقد مدیریت اجتماعی و ورزشی حاکم بر ورزش استان و والیبال اورمیه ذهن مارا مشغول ساخته که چطور؛

چطور می‌شود شهری که یک هشتم کلانشهر اورمیه میباشد میتواند با تجربه کمتر در یک رشته ورزشی در عرصه داخلی و بین المللی افتخار آفرینی بکند!؟

چطور می‌شود والیبال اورمیه با پرورش و معرفی بهترین های والیبال به کشور در کسب مقام قهرمانی بی بهره باشد!؟

چطور می‌شود والیبال اورمیه با وجود بزرگانی همچون کارگرپیشه،مرحوم آفریدون،ساداتی،پرتوی،محمود محب،وطن پرست،سیدعباسی،شهنازی و..در دهه های پنجاه و شصت در کسب قهرمانی در رده بزرگسالان نا موفق بوده است!؟

چطور می‌شود والیبال اورمیه با پتانسیل معرفی سوپر بازیکنانی همچون ساسان خداپرست،مرحوم سعیدهاشمی ،معروف،عبادی پور،علیزاده،شریفی،صالحی،توخته،فلاحت خواه،حضرت پور و… که در تیم های باشگاهی رقیب ستاره هستند  در بکارگیری و بهره جویی آنها در قالب تیم بومی ناکام بوده است!؟

چطور می‌شود با صرف بیش از صد میلیارد تومان هزینه در تمام ادوار تیم داری باشگاهی در اورمیه بویژه دهه هشتاد و نود شمسی، هیچ قهرمانی بدست نیامده است!؟

چطور می‌شود بازیکنان جوان و با تجربه اورموی رغبتی برای حضور در شهر خود ندارند؟

چطور می‌شود با حضور ستاره های جهان والیبال همچون مارکوویچ،کواچ،کاپفر،کوواچویچ،پتکویچ،نیکولوف،ورمیلیو،تراوسیا و…در والیبال اورمیه باز موفقیت حاصل نشده است؟

چطور می‌شود مدیریت و مسئولین اورموی در مدیریت منابع و صرف هزینه معقول همیشه ناکام بوده اند؟ ( قراردادهای نامعقول،رقم های بزرگ بازیکنان کوچک)

امید است مدیران و مسئولین استانی بتوانند جوابی برای این سوالات داشته باشند،که تمام این تیره روزی ها و نابودی والیبال اورمیه در عرصه قهرمانی در بی مسئولیتی و عدم مدیریت صحیح به وقوع پیوسته است.

نویسنده: مهرداد امیر مطلبی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *