خانه / آخرین اخبار / پروژه راه‌آهن سریع‌السیر اورمیه – تبریز کنسل نشده است
نماینده مردم اورمیه:

پروژه راه‌آهن سریع‌السیر اورمیه – تبریز کنسل نشده است

سید هادی بهادری گفت: با توجه به اینکه پروژه احداث راه آهن سریع‌السیر اورمیه – تبریز در مرحله مطالعاتی قرار دارد لذا در لیست مصوبات سفر دکتر روحانی نیامده است و این پروژه کنسل نشده است.

یول‌پرس: موضوع احداث راه‌آهن سریع‌السیر اورمیه – تبریز با پیگیری سید هادی بهادری اواخر سال ۹۵  مطرح شد و این نماینده آن را عیدی خود به مردم اورمیه دانست اما با توجه به مطرح نشدن نام این پروژه در مصوبات سفر اخیر روحانی به آذربایجان‌غربی، شبهه حذف این پروژه از دستور کار دولت مطرح شد.

در این خصوص نماینده مردم اورمیه در گفتگو با خبرنگار یول‌پرس با تکذیب حذف این پروژه، اظهار کرد: من اجازه نخواهم داد این پروژه کنسل شود و از سوی دیگر این پروژه در جدول ۲۰ بودجه گنجانده شده است و پیش‌تر نیز بودجه مطالعاتی برای آن اخذ کرده بودیم، در حالی که با این پروژه مخالفت شده بود، بنده با مذاکرات فشرده توانستم بودجه‌ای مطالعاتی برای آن به مرحله تصویب برسانم و چون این پروژه در مرحله مطالعاتی قرار دارد لذا در لیست مصوبات سفر دکتر روحانی نیامده است.

بهادری در خصوص خبر حذف این پروژه به دلیل عدم توجیه اقتصادی، گفت: این پروژه را به مدت ۲ سال پیگیر بوده و با اتمام مراحل مطالعاتی، در بودجه سال ۹۸، در لیست پیشنهادی وزارت راه و شهرسازی قرار گرفته است.

وی در پایان گفت: برای تسریع اتمام این پروژه، باید بطور مداوم پیگیر باشیم تا همانند قطار اورمیه، ۲۰ سال طول نکشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *