خانه / آخرین اخبار / تهران، ایران را خانه خراب کرده است!

تهران، ایران را خانه خراب کرده است!

پست سفارشی کاپیتان‌های تیراختور و پرسپولیس نمونه بارز این مهم است، مفهوم این پست نه به جهت جلوگیری از فحاشی و توهین های قومیتی تماشاگران که بار دیگر در سکوهای تیم میزبان شاهد آن بودیم بلکه برای جلوگیری از فریادهای هویت طلبانه تماشاگران تیراختور است که بعضا با تحریک شدن احساساتتشان که منجر به هنجار شکنی هم می شود اتاق های فکر تهران را سخت به چالش می‌کشد.

یول‌پرس – محمدعلی ارجمندی: تهران نه یک نفر، نه دو نفر، نه یک ائتنیک یا قوم، نه یک یا دو تیم فوتبال و چندین بوقچی کج فهم و آتشی مزاج و نه یک تعداد سلبریتی زیبای همه چیز فهم! تهران یک جریان عمیق نادانی است. تهران بعد طهران یک مفکوره به غایت تهی از عقل و خردمندی و سرشار از نفرت پراکنی به هر آنکه مانند ما نمی اندیشد است و جالب این است که اینچنین تفکر اقتدارگرایی حتی مقبول مردمانی که خود آنها را پرورش داده است نیست و نبایستی هم باشد.

تهرانی که عصاره فضائل ملت و مجلس و نگهبانش، رئیس جمهور روحانی در کنفرانس بین المللی وحدت اسلامی دولتمردان آمریکا را گاوچران و عربستان را شتر چران معرفی کند شک نکنید که فردای این نشست و در همان شهر و در فضای مسموم استادیوم ورزشی آزادی، عباس گداهای وطنی طرفداران تیراختور را ترک خر خطاب خواهند کرد! تهرانی که در ارض خود خشت مسجدی برای هم وطنان سنی مذهب را برنمی تابد چگونه می تواند داعیه ام القرایی جهان اسلام را داشته باشد.

تهران اگر می خواهد آموزه های دین اسلام را ارج نهد بایستی مهربان باشد. وطنم به تفاوت هر رنگ و زبان را نه فقط با صدا و تصویر سالار عقیلی، بلکه به معنای واقعی کلام به اجرا بگذارد. تهران گویی یکه تاز میدان مسابقات آزاد مبارزه است که همه را با مشت محکمی بر دهان، زمین کوبیده و ناک اوت می کند. تهران امروز، ایران بزن بهادر را طلب می کند. نبایستی فراموش کنیم که اسلام از ارکان مهم هویتی تهران است که نباید به آن خدشه ای وارد شود. متاسفانه اما دیر زمانی است که نازنین ادیبان احزاب منحله پان ایرانیست تحت لوای فعالیت های فرهنگی به آن خدشه وارد می کنند.

بالطبع تهرانی که سیاست ما عین دیانت ما است را می گوید بایستی به همان نسبت که دغدغه برحق مسلمانان مظلوم یمن، نیجریه و فلسطین را دارد، دغدغه مسلمانان کشمیر تحت ستم هند، اویغورهای تحت ستم چین، مظلومان تحت ستم میانمار و قره باغ تحت ستم ارمنستان را نیز داشته باشد. در تهرانی که باید سخن رهبر انقلاب اسلامی آن تحت عنوان «قره‌باغ اراضی اسلام است» عنوان بیلیبوردهای تبلیغاتی و بولتن های خبری اش باشد پرچم اشغالگران قره باغ با عنوان جعلی آرتساخ در ورزشگاه آزادی اش ننگی بر کلمه مقدس آزادی می باشد.

تهرانی که مسجد جامع ایروان را با کاشی زینت می بخشد نبایستی در قبال تبدیل مساجد قره باغ اشغالی من الجمله مسجد آغدام به طویله نگهداری خوک سکوت اختیار کند. فریاد وااسلام تهران باید در گوشه گوشه جهان اسلام طنین انداز می شد که مع الاسف در هفته وحدت اسلامی که شعار آن را می دهیم صدها و بلکه هزاران جوان تهرانی طرفدار تیم فوتبال پیروزی تحت تاثیر محافل ضد اسلامی و شوونیستی پان ایرانیست فریاد قره باغ ارمنی است و ارمنی خواهد ماند سرمی دهند.

می گویند در نقطه مقابل طرفداران تیراختور نیز هنجار شکنی می کنند. بله طرفداران تیراختور نیز تافته جدا بافته جامعه ایرانی تحت تعلیم تهران نیستند که ما آنها را قدیس بنامیم. اما موضوع سخن این است که همین تهران چنان بلایی بر سر طرفداران هویت خواه تیراختور که فریاد هویت خواهی شان الگویی برای دیگر استادیوم های ورزشی ایران بود آورد که احساساتشان را جریحه دار و وادار به عکس العمل می کند. تهران بیش از آنکه دغدغه فحش های رکیک تماشاگران را داشته باشد از فریادهای هویت طلبانه و حق خواهی تماشاگران واهمه دارد.

پست سفارشی کاپیتان‌های تیراختور و پرسپولیس نمونه بارز این مهم است. مفهوم این پست نه به جهت جلوگیری از فحاشی و توهین های قومیتی تماشاگران که بار دیگر در سکوهای تیم میزبان شاهد آن بودیم بلکه برای جلوگیری از فریادهای هویت طلبانه تماشاگران تیراختور است که بعضا با تحریک شدن احساساتتشان که منجر به هنجار شکنی هم می شود اتاق های فکر تهران را سخت به چالش می‌کشد.

فستیوال فحاشی سرخابی های پایتخت خیلی پیش تر از آنکه تیراختور به لیگ برتر بپیوندد چراغ راه استادیوم‌های فوتبال ایرانی بوده که به جای چاره اندیشی برای آن دسیبیل های پخش زنده از استادیوم را به حداقل رسانده و فنس های حائل سکوهای تماشاگران با زمین های فوتبال را بلندتر کرده ایم. دیوار بی اعتمادی در جامعه ایرانی نیز به مانند دیوارهای حائل در استادیوم ها با سرعت قد می کشد. تهران بایستی این مهم را درک کند که وطن خواهی عشق به خودی ها است نه نفرت از دیگران.

۱۲ دیدگاه‌ها

 1. ناصر تبریزی

  دیروز در برنامه ۹۰ آقای فردوسی پور گیر داده بود به آوردن پرچم ژاپن از طرف طرفداران تراختور که اینکار خوشایند نیست و آقای گرشاسبی هم همان حرف را تکرار می کرد! فقط من موندم چرا آقای زنوزی به پارچه نوشته طرفداران پرسپولیس با نام جعلی آرتساخ و طرفداری آنها از رژیم اشغالگر ارمنستان هیچ اشاره ای نکردند!؟ و یا به شعارهای نژادپرستانه و زیر نافی طرفداران پرسپولیس سوال نکردند!؟

  33
  6
 2. یاشا قارداشیم میلیونلار اینسانین اوره ک سوزین یازیب سیز یولوز دواملی اولسون .،یاشاسین تورک میللتی یاشاسین آزربایجان

  31
  4
 3. ممنون از خبرگزاری وزین یول پرس خلاء یک خبرگزاری قوی که با استقلال فکری و مقاله های علمی و با قلمی رسا و زیبا مطالبات آذربایجانیها را در برابر سانتاژ خبری رسانه های مرکز ارائه میدهد بشدت احساس میشد.
  امیدوارم مستقلانه باز هم تدامه داشته باشید.

  15
  5
 4. مشکل شما به تهران نیست چون بقول خودتان دومین شهر ترک نشین دنیا است
  مشکل شما فقط و فقط با ماهیت کشور ایران است
  همان مشکلی که حدود چهار قرن است دولت ترک عثمانی داشته و حالا شما بعنوان عوامل آنها از داخل این مباحث را مطرح میکنید
  اطمینان داشته باشید ما خوب بلدیم با کارت ملت کورد در جغرافیای جعلی موسوم به ترکیه و کارت ارمنستان با شما بازی کنیم
  پس بقول معروف بچرخ تا بچرخیم

  امیدوارم یول پرس منتشر نماید

  11
  20
  • بله شما کارتهای زیادی برای بازی کردن دارید، اولین و مهمترین که به آن سر پوشیده اشاره کردی انداختن اختلاف مذهبی بین مسلمانان است تا مبادا روزی امت واحده اسلامی در یک صف واحد قرار گیرد. کارتهای بعدی استفاده از اقلیتها است. همان کاری که یهود در اواخر دوره قاجار انجام داد. فرقه ضاله بهائیت، ارامنه و زرتشتیان بر ضد حکومت قاجار جریان سازی کردند و این حکومت را تضعیف نمودند. ناصرالدین شاه را ترور کردند و با انواع اقسام شایعات مسخره به تخریب چهره او پرداختند. مشروطه را برای بستن دست قدرت اهل شرع پیش کشیدند و مسیر تفویض قدرت را به نفع بی دینان و اقلیتهای مذهبی تغییر دادند. در دوره پهلوی امتیازات غیر قابل انکار به اقلیتهای مذهبی داده شد تا بر مسلمانان مسلط شوند. کارت بعدی شما حتی اگر خودت ندانی ربا خواری است! اکثر سرمایه تبلیغی جریان پان فارسیسم از طرف بنگاه های رباخواری خصوصی تامین می شود. عیبی ندارد با کارتهایت بازی کن. من برای تو متاسف نیستم چون ذات تو این است.

   من برای فعالان جریان هویت طلب متاسفم چون بزرگترین نقطه قوت ما را کنار گذاشته اند (شاید چون اکثرشان نه هویت طلب بلکه پیرمردهای چپ گرایی هستند که با وقایع اتحاد جماهیر شوروی خاطره بازی می کنند.) قویترین نقطه قدرت ما قرآن است و عمل به قرآن. ورای این که کسی یا جناحی ادعای دینداری دارد و فرد یا جناح دیگر ادعای بی دینی. حق از افراد شناخته نمی شود بلکه افراد با حق شناخته می شوند.
   وَنُرِیدُ أَن نَّمُنَّ عَلَى الَّذِینَ اسْتُضْعِفُوا فِی الْأَرْضِ وَنَجْعَلَهُمْ أَئِمَّهً وَنَجْعَلَهُمُ الْوَارِثِینَ ﴿۵﴾ القصص
   و ما می‌خواهیم که بر کسانی که در روی زمین به زبونی کشیده شده‌اند، منت نهیم [و نعمت دهیم‌] و ایشان را پیشوایان و وارثان گردانیم‌

   11
   5
  • اگر کوتها کارتی داشته باشند شما دماغت را بالا بکش نمیخاد کارت بازی کنی ، کارتتان سوخته بدرد….میخوره ، شما بزرگترین کارتان انقلاب تخم مرغی وشکمی بود که دیدیم بشین سر جات حرف مفت نزن ، جعلی گفتی قبر جدتت گیروش یادم افتاد که استخوانهای یک زن پیدا شد اگر تاریختان این باشه ببین کارتت چیه ،

   13
   5
  • اتفاقا هر دو کارت خیلی وقته سوخته اند!!!
   ارمنستان تنها کشوریه که داره هر سال جمعیتش کم و کم میشه و از ۵ میلیون رسیده به ۳.۵ میلیون یعنی برابر با جمعیت تبریز و حوالی!
   کردها هم که کلن غیر از چن گروه تروریستی کسی جدی نمیگیرتشون! بزرگشون بازنی بود که یه روز آمریکا پشتش رو خالی کرد و اگه التماسشون نبود ارتش عراق و حشد شعبی تا دم غار بازنی جانت رفته بودن!!
   در مقابل چی داریم؟؟
   ۱. کشور اروپایی تورکیه با اون قدرت عظیم اقتصادی و نظامی و.. که از نظر دموکراسی و پیشرفت حرف اول رو در منطقه میزنه. اگه به همین انتخابات پارلمان و ریس جمهوری اخیر نگاه کنیم میبینیم از تمام گروهها و جناحها و اقلیتهای قومی کاندید داشتن. طوری که حزب کردها نزدیک ۱۱ درصد رای اورد که تقریبی از جمعیت
   کرمانج زبانهای تورکیه هست. بگذریم که اکثر این ۱۱ درصد هم در جامعه مدرن تورکیه حل شده اند و گروههای تروریستی پ ک ک و… حایگاهی در بین کرمانج زبانها ندارن.
   ۲. کشور‌‌ اروپایی آزربایجان شمالی که با بیش از ۱۰ میلیون جمعیت و با اتحادی که با برادر خودش یعنی تورکیه و ایران که بیش از نصفش تورک هستن داره راه پیشرفت رو طی میکنه. طوری که برای همین فاشیستهای تهران نشین هم بزرگترین ارزوشون رفتن به باکو هستش!!!
   اما شما نابرادران فاشیست مرکز نشین و درگیر توهمات عاریایی باید بدونین که این ریسمان پوسیده ای که بهش چنگ زدین بیشتر از همه به خودتون آسیب خواهد زد و در درجه اول استقلال کشور خود شما و ما در خطر خواهد افتاد. نمونه اش در شب انتخابات استقلال اقلیم شمال عراق در خیابان های سنندج و مریوان و بانه و… با پرچم جعلی اقلیمک میرقصیدن و در همین جریان ازاد سازی کرکوک از تروریستهای کرد
   در ایران پرچم ایران رو در شهرهای کرمانج و سورانی زبان لگد مال میکردن. همین طور اون خواننده متوهم کرد عراق که در مراسم جشن به اصطلاح استقلال اقلیم توهمش رو به اوج رسانده بود و حتی قزوین را کردستان معرفی میکرد.
   آره‌‌ نابرادران فاشیست پان فارس!!
   ریسمان پان کرد و آرتسخ شما رو هم به قعر چاه‌ تجزیه‌‌طلبی‌‌میکشه!!!!

   15
   4
   • پس چطور این کشورهای ترک قدرتمند حریف ارمنستان پنج میلیونی نشدند ؟!
    چون ما در قره باغ با شما میجنگیم
    اگر در قره باغ با شما نجنگیم باید در حیران و آستارا و جلفا و خیابانهای تبریز با شما جنگ کنیم
    پس فعلا” سرگرم همان ارمنستان و قره باغ باشید

    5
    8
 5. خداوند رضایی را آفرید تا….
  بجان خودم بجان بچه هام خیلی پکر بودم کلی خندیدم حوصلم باز شد آخه کارت بازی ایرانت بعد از به اهتزاز در آوردن پارچه نوشته آرتساخ رفتن دستشویی های استادیوم آزادی کلیپی کشیدن ارمنی جوانتربزبان ترکی با لحنی مضحک شرو وری ردیف میکنه و مثل دختردبستانی ها کری خوانی میکنه :آرتساخ ااا خ ههه هه ارمنی دو تا بزرگترش هم از ترسشان صورتشان را پوشاندن انگار مثل داعشی ها میخوان عملیات تروریستی انجام بدهند جرات شعار دادن تو تهران رو ندارند این کارت بازی تو روسیه هم دیگه نمیخواد به این قوم مفلوک هزینه بدون درآمد بکنه زور میزنن برن بغل آمریکا
  اما کردها
  من در آذربایجان غربی شهرستان خوی مقتضای شغلم با اکراد شکاک زیادی ارتباط دارم حتی پژاکی ها .شما که هیچ آنها هم شما را کارت بازی بحساب می آورند از آمریکا و اسرائیل هم مایوس شده اند بجان بچه هام اکثراً معتقدند امریکا و اسرائیل آخرین شانس حمایت را در جریان رفراندوم عراق آز آنها می توانستند به آنها بدهند خیلی طول نخواهد کشید مثل مجاهدین خلق بی صاحب خواهند ماند

  14
  4
 6. اینها همه نشون از عقده تهران داشتنه اگه همین دوزار ادم فهمیده هم تو تهران و سه چهار تا کلانشهر دیگه نبود که ایران رو باید کل جمعیتش رو میریختن تو زباله دونی یه کیسه میکشیدن سرش

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *