خانه / آخرین اخبار / اختصاص ۳۰ میلیارد تومان برای توسعه بارگاه شمس تبریزی/ مقدمات ثبت جهانی شمس در یونسکو انجام شده است
کبیری خبر داد:

اختصاص ۳۰ میلیارد تومان برای توسعه بارگاه شمس تبریزی/ مقدمات ثبت جهانی شمس در یونسکو انجام شده است

نماینده مردم خوی و چایپاره در مجلس شورای اسلامی از اختصاص ۳۰ میلیارد تومان برای توسعه پروژه آرامگاه شمس در سفر اخیر رئیس جمهور به خوی خبر داد و گفت: مقدمات ثبت جهانی شمس در یونسکو نیز در دست انجام است.

به گزارش یول‌پرس؛ سید تقی کبیری با اشاره به دستاوردهای مهم برپایی همایش شمس تبریزی، اظهار کرد: در سفر اخیر رئیس جمهور به خوی، قول ساخت یک مجتمع فرهنگی – هنری در جوار بارگاه شمس به مردم خوی از سوی رئیس جمهور داده شد که مبلغی تا حدود ۳۰ میلیارد تومان برای این پروژه اختصاص داده شود.

پروژه ظرف سه سال آینده به بهره برداری می‌رسد

نماینده مردم خوی و چایپاره در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه کلنگ زنی این پروژه هفته گذشته با حضور رئیس سازمان میراث فرهنگی انجام گرفت، افزود: طبق زمان بندی، پروژه توسعه آرامگاه شمس تا پیش از پایان دولت دوازدهم و ظرف زمان سه سال به بهره برداری خواهد رسید.

شهر «خوی» و «قونیه» خواهرخوانده می‌شوند

وی تصریح کرد: از سوی دیگر موضوع خواهرخواندگی دو شهر خوی و قونیه که آرامگاه شمس و مولانا در این دو شهر واقع شده بین رئیس سازمان میراث فرهنگی از ایران و وزیر گردشگری از کشور ترکیه مطرح شده است که این موضوع مسیر قانونی خود را برای ثبت شدن طی می‌کند.

کبیری اضافه کرد: همچنین در کمیته ملی یونسکو نیز برای ثبت ملی و جهانی شمس اقدامات لازم انجام شده و مستندات برای ثبت این مهم صورت گرفته است و همه این اقدامات در کنار کاری است که در حوزه اخذ اعتبارات برای توسعه آرامگاه شمس انجام شده است.

این نماینده مردم در مجلس همچنین از پیشنهاد ساخت سریال یا فیلم سینمایی در خصوص زندگینامه شمس خبر داد و گفت: در این زمینه با حمایت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی پیشنهاد شده است که صدا و سیما در رابطه اقدام ساخت سریالی با چنین مضمونی اقدام کند./ خانه ملت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *