خانه / آخرین اخبار / تبعیض، مردم آذربایجان را آزار می‎دهد+ ویدئو
نماینده مردم مرند و جلفا:

تبعیض، مردم آذربایجان را آزار می‎دهد+ ویدئو

محمد حسن‌نژاد گفت: چطور از خلیج‌فارس و سرشاخه‌های کارون آب را منتقل می‌کنند اما برای احیای دریاچه اورمیه از طریق انتقال آب از سرشاخه‌های رودخانه زاب، پولی ندارند؟ چطور پروژه قطار سریع‌السیر اصفهان عملی می‌شود اما قطار میانه – تبریز 17 سال است که تمام نشده است؟

به گزارش یول‌پرس؛ در جلسه امروز مجلس شورای اسلامی، محمد حسن‌نژاد ضمن تذکری به رئیس‌جمهور، به تبعیض‌های صورت گرفته علیه مردم آذربایجان، اعتراض نموده و گفت: ضمن تبریک به استاندار جدید آذربایجان‌شرقی، ما گله داریم از رئیس جمهور که به جای اینکه معاون اول ایشان برای معارفه استاندار جدید به استان پراهمیت آذربایجان شرقی سفر کنند، یک معاون وزیر فرستادند که ما این را کم‌لطفی به آذربایجان می‌دانیم.

وی ادامه داد: مورد بعدی، تبعیض و حس تبعیض است که در بین مردم آذربایجان شکل گرفته است، آنها سوال می‌کنند که چطور از خلیج‌فارس و سرشاخه‌های کارون آب را منتقل می‌کنند اما برای احیای دریاچه اورمیه از طریق انتقال آب از سرشاخه‌های رودخانه زاب، پولی ندارند؟ چطور پروژه قطار سریع‌السیر اصفهان عملی می‌شود اما قطار میانه – تبریز ۱۷ سال است که تمام نشده است؟ آب آراز به مرند، هرزندات و دشت‌های یکانات منتقل نمی‌شود؛ چطور آزادراه شمال ساخته می‌شود اما آزادراه تبریز- مرند – بازرگان ساخته نمی‌شود؟ و این حس تبعیض مردم آذربایجان را آزار می‌دهد.

 

۶ دیدگاه‌ها

 1. ساکت !!هنوز اذربایجان خوابیده

  9
  3
 2. آیا سرانه رفاه و آموزش در کرمان و یزد و سیستان و خوزستان و خراسان شمالی و کردستان و ایلام و بوشهر و فارس و حتی پاکدشت و اسلامشهر و .. که از تبریز و آذربایجان پایین تر است هم مورد تبعیض هستند ؟
  اگر هستند تبعیض کدام قوم ؟
  ظاهرا” که مورد تبعیض ترکها هسند چون هیچ یک از این استانها بصورت سیستامتیک و غالب ترک نیستند

  یول پرس لطفا” حذف نکن تا دوستان قوم گرا پاسخ مستدل بدهند

 3. اتوبان اهر تبریز یادت رفت بیش از دو دهه(مسیر اهر تبریز یک مسیر کاملا غیرمهندسی شده به گونه ای مثلادر مسیر قویجه بل با یک نقطه کور مواجه میشوند بماند جاده هایی گاها با عرض یک متر….کاملا غیر استاندارد

 4. کاش چندنفرنماینده ترک مثل آقای حسن نژاد داشتیم.متاسفانه نمایندگان آزربایجان منافع حزبی رابه منافع آزربایجان ترجیح میدهند.واقعاتبعیض درحق مردم آزربایجان بیدادمیکند.زبانمان را در دهانمان غلاف میکنندبه مشاهیرترک آزربایجان ارج نمی دهند که هیچ ،بلکه توهین هم می کننداتفاقاتی که دریک دوره وبایک هدف صورت گرفته در۲منطقه ایران با۲معنی متفاوت تاریخ نگاری میشود.کوجک خان درشمال که اتفاقا با روسها دریک کاسه غذا میخوردمیشودسردارجنگل و کشته شدن وی را به شهادت تعبیر میکنند درحالیکه سیدجعفرپیشه وری(ره)را خائن وتجزیه طلب قلمدادمیکنند.خداوندا خودشاهدباش که تاریخ را چه کسانی می نگارند.آیابه این افراد خالی از شرف میشه گفت هموطن. پس جوان آزربایجانی حق دارد بگوید جانم فدای آزربایجان جانم فدای ترکیه و….هزارسال براین انسان های بی دین حکومت کردیم ولی ذره ای ازحقوقشان پایمال نکردیم اکنون با ما چه رفتاری می کنند.دیگرندای جانم فدای ایران ازآزربایجان به گوش شما بی صفت ها نخواهدرسیدوبترسید از روزی که صدام حسین دیگری ظهورکند ویا اصلا خودملت آزربایجان به پا خیزند آن وقت ۹۰سال ظلم وتبعیض را بی جواب نخواهند گذاشت. کشورهای اروپایی درفکرتسخیر کرات دیگرند هموطن من غافل ازعلم به نداشته های ۲۵۰۰ساله خود افتخارمیکند واینست باعث عقب ماندگی من آزربایجانی.ترکها (ترکیه)را الگوی خودقراردهیدکه هم به نیاکان وتاریخ خودافتخارمیکنند هم به آینده مینگرند برعکس شماکه فقط در۲۵۰۰سال پیش سیر میکنید.البته ذات شماها کج اندیش است با کشورمتجاوزارمتستان دوستی دیرینه دارید وحتی تجاوزگری آنهارا که محکوم نمی کنیدهیچ . بلکه درتجاوزگری به آنها کمک کردید. سلام به پاکستان که ارمنی آشغال گر را به رسمیت نمی شناسد وسلام به مردم عرب عربستان که دردعاهایشان آرزوی آزادی قره باغ را میکنند ولی تو هموطن پانفارس آرزوی تغییرهویت من را به گورخواهی برد مثل پدرت رضا پالانی. التماس تفکر ای هموطن

  1
  3
 5. متاسفم برای یول پرس که ادعای آزادی بیان دارد برای اقوام ولی خودش این اصل را رعایت نمیکند

  4
  3
 6. واقعا نظرات رضایی رو درج نمی کنید یا داره خودشو و نظراتشو مهم جلوه میده؟ !!!

  1
  1

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *