خانه / آخرین اخبار / مرمت بنای تاریخی سردار ماکو تا پایان سال آینده پایان می یابد

مرمت بنای تاریخی سردار ماکو تا پایان سال آینده پایان می یابد

مدیر گردشگری سازمان منطقه آزاد ماکو گفت: عملیات اجرایی مرمت و استحکام بخشی کاخ موزه باغچه جوق /سردارماکو/ در حال انجام است و تا پایان سال 1398 به بهره برداری می رسد.

به گزارش یول‌پرس، مهدی عبدالله زاده بیان کرد: عملیات مرمت این پروژه از سال ۱۳۹۵ توسط شرکت بناساز شیردل آغاز شده و تا پایان سال قبل ۳۲ درصد پیشرفت داشت.

وی اضافه کرد: امسال نیز با وجود مشکلات اقتصادی این پروژه ۱۳ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

وی با بیان اینکه سقف نگهبان زیر سقف اصلی نصب شده است، افزود: سقف اصلی این بنای تاریخی ۷۰ درصد پیشرفت دارد.

وی ادامه داد: بر اساس برنامه‌ریزی انجام شده در راستای توسعه گردشگری منطقه آزاد ماکو، مرمت و احیای بناها و سایت‌های تاریخی و باستانی منطقه در قالب تفاهم‌نامه‌های همکاری مشترک با اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان در دستور کار است.

وی گفت: در این راستا عملیات اجرایی مرمت و بازسازی تعدادی از بناها و سایت‌ها از جمله کاخ موزه باغچه جوق، قلعه تاریخی ماکو و پل‌های قلعه جوق و بئش گؤز آغاز شده و در سال آینده برخی از آنها نهایی می‌شود.

یک دیدگاه

  1. ارگ بم که درزلزله دی ماه ۸۲به طورکامل ازبین رفته بود درعرض ۸سال کاملا بازسازی شد ولی باغچه جوق که بنای آن یک دهم ارگ بم نیست همیشه به خاطربازسازی تعطیله. بنده قبل ازسال ۹۵هم رفتم گفتند به خاطر بازسازی تعطیله.کم لطفی درحق بناهای تاریخی آزربایجان کاملا ملموسه. از اون ۳میلیون دلاری که برای ارگ بم ازژاپن وایتالیا وسایرکشورها کمک گرفتین فقط یک دهمش را خرج همچین جاهایی بکنید ۱ساله بازسازی میشن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *