خانه / آخرین اخبار / اجلاس چهار جانبه ایران، ترکیه، آذربایجان و روسیه در باکو

اجلاس چهار جانبه ایران، ترکیه، آذربایجان و روسیه در باکو

همزمان با افتتاحیه نمایشگاه باکوتل ۲۰۱۸، نشست چهار جانبه ای با حضور آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات ایران و وزرای ارتباطات کشور های آذربایجان، روسیه و ترکیه ضمن بازدید از نمایشگاه برگزار شد .

به گزارش یول‌پرس، آذری جهرمی در این اجلاس با اشاره به تغییر ماهیت اقتصاد جهانی و افزایش نقش استارت اپ ها و کسب و کارهای نوین در اقتصاد دیجیتال ، اذعان داشت: دولت ها باید با درک این تحول ، اقدامات موثر را در جهت حمایت از استارت آپ ها برای یافتن بازار های بین المللی به عمل اورند.

وی ادامه داد: استارت آپ ها در ایران و کشورهای همسایه در حال افزایش هستند اما متاسفانه همچنان در عرصه اتصال به مشتریان بین المللی ضعیف هستند.

وی با بیان اینکه  ایجاد یک بازار مشترک منطقه ایICT میان ایران، روسیه،آذربایجان،و ترکیه که در ملاقات های قبلی با وزرای این کشورها در حاشیه تورکمن تل در عشق اباد و اجلاس سران مختار در دوبی مطرح شده بود،گفت: پیشنهاد عملی و مشخصی را برای حمایت از استارت آپ ها در سطح منطقه ای ارائه کرده ایم .

این گزارش حاکی است، بر اساس این پیشنهاد یک مرکز منطقه ای برای حمایت از فعالیت های استارت آپی و برگزاری نمایشگاه ها و گردهم آیی های منطقه ای کسب و کارهای نوین با مشارکت چهار کشور منطقه ای ایجاد خواهد شد و ایران اماده است تا میزبان این مرکز در تهران باشد.

این گزارش می افزاید، مقرر شد پیشنهادهای سه کشور دیگر درباره جزییات این طرح ،ظرف سه ماه آینده واصل شده و مورد بحث کارشناسی قرار گیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *