خانه / آخرین اخبار / استعفای نمایندگان اصفهان، تلنگری به نمایندگان آذربایجان

استعفای نمایندگان اصفهان، تلنگری به نمایندگان آذربایجان

استعفای نمایندگان اصفهان در اعتراض به خلف وعده دولت، نمایانگر اتحاد و یک‌دلی نمایندگان اصفهان در حل جدی و پیگیری مشکلات اساسی مردم این استان است که می‌تواند تلنگری باشد بر نمایندگان آذربایجان.

یول‌پرس: نمایندگان مردم استان اصفهان در مجلس شورای اسلامی به دلیل آنچه که “عدم تحقق وعده‌های دولت در خصوص احیای زاینده‌رود و تامین آب شرب مردم اصفهان” قلمداد کرده‌اند، به صورت دسته جمعی از نمایندگی مجلس استعفا دادند.

در نامه استعفای نمایندگان مردم استان اصفهان خطاب به رئیس مجلس شورای اسلامی آمده است: “همان‌طوری که مستحضرید و در یک مورد در حضور جنابعالی با وزیر محترم نیرو، مشکلات آب در استان اصفهان مورد بحث و بررسی قرار گرفت، متاسفانه با وجود این که آقای رئیس‌جمهور در فعالیت‌های تبلیغاتی انتخاباتی، احیای زاینده‌رود را در حضور مردم اعلام و سال‌ها از آن قرار می‌گذرد، احیای زاینده‌رود که هیچ، سازمان برنامه و بودجه علی‌رغم پیگیری بسیار زیادی که انجام شد حتی از گذاشتن اعتبار در ردیف مرتبط با تأمین آب شرب (که در سال جاری تا مرز بحران پیش رفت) خودداری کرده، لذا در صورتی که حداقل نتوانیم حق مردم استان و جمعیت چندین میلیونی را برای تأمین آب شرب آن‌ها از طریق این دولت تأمین نماییم دلیلی برای حضور در مسؤولیت نمایندگی نمی‌بینیم و ما امضاکنندگان زیر استعفا خود را تقدیم و از زمان تقدیم در حضور در صحن و کمیسیون‌ها خودداری تا تکلیف مشخص گردد.”

موضوعی که نمایندگان استان اصفهان در نامه خود به آن اشاره کرده‌اند مربوط است به جلسه‌ای که اسفند سال گذشته برگزار شده و تصمیمات اتخاذ شده در آن جلسه ظاهرا به مرحله اجرایی و عملی نرسیده‌اند. طی این جلسه‌ با حضور رئیس مجلس و وزیر نیرو، وزارت نیرو موظف شد یک جدول زمان‌بندی برای اجرای مصوبات ۹ گانه شورای عالی آب و اینکه تا چه زمانی این بندها اجرا می‌شود ارائه دهد، سپس مقرر شد طی اتخاذ فرایندی تمام برداشت کنندگان حوزه زاینده‌رود، اعم از یزد، چهارمحال بختیاری و اصفهان به نسبت آب موجود و جدولی که شورای عالی آب تصویب کرده است، برداشت کنند.

استعفای این نمایندگان در اعتراض به خلف وعده دولت، درعین حال که نمایانگر اتحاد و یک‌دلی نمایندگان اصفهان در حل و پیگیری مشکلات مردم این استان است، موجب شده تا تمام نگاه‌ها به سوی اصفهان و علی‌الخصوص خشکی زاینده‌رود و کمبود آب شرب در این منطقه معطوف گردد. چراکه استعفای نمایندگان از منصب نمایندگی مجلس آنهم به صورت دسته‌جعمی، در فضای سیاسی کشور از اهمیت فراوانی برخوردار بوده و حاکی از جدیت این نمایندگان و همچنین عمق و شدت مشکلی است که آنها خواهان برطرف شدن آن می‌باشند. بنابراین نه افکار عمومی، نه دولت و نه مجلس نمی‌توانند از کنار این استفعای دسته‌جمعی به راحتی عبور کرده و آن را نادیده بگیرند. درست مانند “تحصن و استعفاء جمعی از نمایندگان مجلس ششم” که عواقب و پیامدهای سیاسی آن همچنان به قوت خود باقی است.

اما در حالی که نمایندگان استان اصفهان در واکنش به تنها “یک سال” خلف وعده دولت در عمل به وعده‌ها و مطالبات مردم این استان، در قهرآمیزترین حالت ممکن استعفا داده و اینگونه اعتبار و صداقت دولت را زیرسوال می‌برند، ده‌ها نماینده آذربایجان سال‌های سال است که در برابر خلف‌ وعده‌های دولت و عدم جدیت آن در خصوص احیای دریاچه اورمیه و رفع مهم‌ترین معظل و دغدغه آذربایجان یا سکوت کرده، یا به انتقادات ظاهری بسنده کرده و یا در خائنانه‌ترین حالت ممکن به توجیه کم‌کاری‌های دولت پرداخته‌اند.

سال‌های سال است که آذربایجان به رغم رفع بسیاری از مشکلات اساسی در کشور همچنان دچار مشکلات جدی است، مشکلاتی گاه بزرگ و منطقه‌ای همانند خشکی دریاچه اورمیه که تبعات به مراتب بزرگ‌تر از خشکی زاینده رود و امثالهم دارد و گاه کوچک از نظر مسئولان و نمایندگان همانند توهین‌های قومی و نژادی که به غیر از چند پست اینستاگرامی و تلگرامی، شاهد اقدامی جدی از سوی نمایندگان آذربایجان در جهت رفع آنها نبوده‌ایم که برعکس، آقایان نماینده از مشکلات آذربایجان به عنوان ابزار تبلیغاتی خود استفاده کرده‌اند.

۲ دیدگاه‌ها

  1. نماینده آذربایجان تحت فشار موکلین خود حرفی از تبعیض و خلف وعده مقامات بزند انگ پان ترکیست میخورد بقول نماینده مرند سر قبر ستارخان برای نثار فاتحه هم برود می ترسد که مبادا انگ پان ترکیست بخورد

    17
    7
  2. نمایندگان آزربایجان به خودآیید وبه ملت خودرجوع کنید ببینید نمایندگان اصفهان باچه پر رویی دست به اینکارزده اند.اگربنابه استعفا بود بایدشمانمایندگان آزربایجان ۱۰۰بارتاحال استعفا داده بودید.اینهافقط آب کشاورزی شان درخطره دست به ایتکارزدن.ولی ماکل زندگی مان به واسطه خشک شدن دریاچه اورمیه درخطراست.زندگی مابه واسطه عدم سرمایه گذاری درآزربایجان وتاراج معادن وهمجنین بابت مالیاتهای چندبرابری وبیکاری جوانان درحطراست. نمایندگان آزربایجان بیدارشوید تاملت آزربایجان بیدارتان نکرده.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *