خانه / آخرین اخبار / لغو برخی پروازهای اورمیه
در پی مه آلودگی شدید رخ داد؛

لغو برخی پروازهای اورمیه

به دلیل مه آلودگی هوای شهرستان اورمیه، برخی پروازهای روز گذشته و امروز صبح برخی شرکتهای هواپیمایی به مقصد اورمیه و بالعکس کنسل شد.

به گزارش یول‌پرس، مهدی کریمی، کارشناس پیش بینی اداره کل هواشناسی آذربایجان غربی خاطرنشان کرد: بررسی آخرین نقشه های هواشناسی  نشان دهنده فعالیت سامانه بارشی در استان است که به تناوب تا اوایل هفته آینده سبب مه آلودگی و بارش باران خواهد بود.

وی با بیان اینکه هوای اورمیه ابری و مه آلود است، ادامه داد: این وضعیت تا اواخر هفته در استان نیز  تداوم خواهد داشت.

کریمی با اشاره به اینکه دمای اورمیه بین ۲ تا ۷ درجه بالای صفر در نوسان است، افزود: در ارتفاعات نواحی سردسیر بارشها به شکل بارش برف خواهد بود.

معاون نظارت و پایش اداره کل حفاظت محیط زیست آذربایجان غربی نیز گفت: هوای اورمیه برای گروههای حساس ناسالم است.

موسوی افزود: براساس اطلاعات دریافت شده از ایستگاه‌های سنجش آلودگی هوای شهر اورمیه شاخص غلظت آلاینده ذرات معلق با قطر کمتر ۲.۵ میکرون  فراتر از حد مجاز بوده و بیانگر شرایط( ناسالم برای گروه‌های حساس) است.

وی اظهار کرد: منواکسیدکربن:پاک(۲۷)؛ازن: پاک (۳)، دی اکسیدنیتروژن: پاک(۳۵)، دی اکسیدگوگرد: پاک(۲۰)، ذرات معلق کمتراز۱۰میکرون: سالم(۶۴) و ذرات معلق کمتر از۲٫۵ میکرون: (۱۱۶) و ناسالم برای گروههای حساس اعلام شده است.

موسوی تصریح کرد: از این رو ضمن درخواست از شهروندان گرامی به خودداری از هرگونه فعالیت که منجر به تشدید آلودگی هوا شود، از حمل و نقل عمومی استفاده شود و افراد مبتلا به بیماری های قلبی و ریوی، کودکان و سالمندان از تردد غیرضروری در فضای باز خودداری نموده و سایر افراد نیز فعالیت‌های طولانی مدت را در فضای باز کاهش داده و از انجام فعالیت های ورزشی خودداری کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *