خانه / آخرین اخبار / بدهی ۲۰ میلیارد تومانی هلال احمر آذربایجان غربی به شهرداری اورمیه
عضو شورای اسلامی شهر اورمیه خبر داد:

بدهی ۲۰ میلیارد تومانی هلال احمر آذربایجان غربی به شهرداری اورمیه

دکتر مرتضی پیری گفت: جمعیت هلال احمر آذربایجان غربی به عنوان بزرگترین بدهکار مبلغ ۲۰ میلیارد تومان به شهرداری اورمیه بدهکار است

به گزارش یول‌پرس، مرتضی پیری با بیان اینکه بر اساس آخرین آمار نیروهای شهرداری چهار هزار و ۶۰۰ نفر بوده که با احتساب نیروهای استیجاری چهار هزار و ۸۰۰ نفر می‌شوند اظهار داشت: حقوق پایه کارکنان این سازمان تا شهریور سال ۹۷ پرداخت‌شده اما اضافه‌کاری‌ها از خرداد ۹۷ تا کنون پرداخت‌نشده است.

وی تصریح کرد: برای صرفه‌جویی، بعضی از نیروهای شرکتی که قبلاً در قرارداد شرکتی بوده‌اند به صورت قرارداد به استخدام شهرداری درآمدند اما آنها از زمانی که با شرکت قبلی کار می‌کردند دو ماه حقوق عقب‌مانده دارند یعنی شرکت قبلی به دلیل حساب‌وکتابی که با شهرداری دارد فعلاً حق این افراد را پرداخت نکرده است.

شفاف سازی حساب‌های درآمد و هزینه شهرداری اورمیه

وی گفت: اقداماتی در کمیسیون بودجه و امور حقوقی شورای شهر اورمیه برای شفافیت در حساب‌های درآمد و هزینه انجام شده تا حقوق معوقه کارمندان شهرداری پرداخت شود از جمله این اقدامات وصول مطالبات بالای یک میلیارد تومان بوده که بر این اساس حدود ۸۵ میلیارد تومان مطالبات معوقه بالای و پایین‌تر از یک میلیارد وجود دارد که مجموع آن‌ها بیش از ۱۰۰ میلیارد تومان می‌شود.

پیری با اشاره به اینکه شهرداری اورمیه در قسمت وصول مطالبات و درآمدها دچار ضعف است که با برطرف کردن این ضعف‌ها می‌توان معوقات حقوق و دستمزد پرسنل را تأمین کرد گفت: مشکل اصلی شهرداری شرایط اقتصادی نامناسب است که متأسفانه به دلیل این شرایط، کسانی که به شهرداری بدهکار هستند نیز از لحاظ مالی وضعیت خوبی نداشته و بنابراین نمی‌توانند بدهی خود را پرداخت کنند.

وی تصریح کرد: متأسفانه بعضی از بدهی‌ها به شهرداری اورمیه سفارشی هستند و در طولانی مدت به مرحله پرداخت نرسیده‌اند که تلاش بر این است که شهرداری خارج از این سفارشات بتواند مطالبات قانونی خود را اخذ کند و حقوق عقب‌افتاده را پرداخت کند.

پیری اظهار داشت: بزرگ‌ترین بدهکار در مناطق به شهرداری جمعیت هلال‌احمر آذربایجان غربی است که حدود ۲۰ میلیارد تومان به شهرداری اورمیه بدهکار است.

مشکل درآمدی شهرداری اورمیه قابل حل است

وی گفت: از سال ۹۵ شهرداری اورمیه حدود ۲۳۰ میلیارد تومان بدهکار بوده که اکنون قسمتی از این بدهی‌ها پرداخت‌شده که بخشی از آن مالی و نقدی بوده و قسمتی هم به‌صورت تهاتر تصفیه‌حساب شده است و میزان بدهی تا نصف کاهش پیدا کرده است.

عضو شورای شهر اورمیه گفت: پرداختی‌های حقوق که ۶ تا ۷ ماه عقب‌مانده بوده کاهش پیدا کرده ولی شهرداری هم چنان مشکل درآمدی و پرداخت حقوق برای کارکنان را دارد ولی معوقاتی که از دوره چهارم به دوره پنجم تحمیل شده بود بر شورای شهر و شهرداری اورمیه سنگینی می‌کند که امیدواریم با مدیریت اصولی درآمدها، هزینه‌ها، عملکرد کلی شهرداری و حرکت به سمت کارآمدی این مشکلات حل شود./ تسنیم

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *