خانه / آخرین اخبار / تنش میان پ.ک.ک و حزب بارزانی افزایش یافت

تنش میان پ.ک.ک و حزب بارزانی افزایش یافت

رسانه های محلی از افزایش تنش میان گروه تروریستی پ.ک.ک و حزب دموکرات کردستان عراق خبر می دهند.

به گزارش یول‌پرس، یکی از رسانه های محلی در اقلیم شمال عراق اعلام کرد: رهبر گروه تروریستی پ.ک.ک به بارزانی هشدار داده است اگر به همکاری با ترکیه بر علیه پ.ک.ک ادامه دهند دست به عملیات نظامی علیه حزب دموکرات کردستان عراق خواهند زد.

آژانس خبری «ملت» در سلیمانیه که نزدیک به ارگانهای امنیتی است با اعلام این مطلب روز چهارشنبه نوشت: «جمیل بایک» رهبر مشترک گروه تروریستی پ.ک.ک با اعزام نماینده ای نزد مسعود بارزانی، رهبر حزب دموکرات کردستان عراق به وی هشدار داده است اگر حزب دموکرات کردستان عراق به دشمنی علیه پ.ک.ک ادامه دهد علیه این حزب دست به عملیات نظامی خواهند زد.

این آژانس خبری افزود: این گروه تروریستی نسبت به اقدامات خصمانه بارزانی علیه پ.ک.ک بشدت نگران شده است.

براساس این گزارش مناطق بارزان در اقلیم شمال عراق تبدیل به پایگاههای ارتش ترکیه شده که از این مناطق علیه تروریست‌های پ.ک.ک دست به عملیات نظامی می زنند.

گفتنی است اخیرا اقلیم شمال عراق طی دستوری تمامی دفاتر گروه تروریستی پ.ک.ک را در منطقه کردستان عراق بدلیل نبود مجوز از وزارت کشور عراق تعطیل کرد.

به باور کارشناسان سیاسی دوره جدیدی از تنش های سیاسی و امنیتی بین حزب کردستان عراق و گروه تروریستی پ.ک.ک در حال شکل گیری است که می تواند روابط آنها را وارد عرصه نظامی و برخوردهای مسلحانه کند.

ارتش ترکیه با افزایش پایگاههای نظامی خود در عمق ۳۰ کیلومتری خاک عراق در منطقه شمال عراق بر حجم حملات هوایی و زمینی خود به گروه تروریستی پ.ک.ک در کردستان عراق افزوده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *