خانه / آخرین اخبار / قیمت‌ها در کشور افسارگسیخته است/ فشار بر روی مردم و قشر کارگر زیاد است
نماینده مردم زنجان و طارم:

قیمت‌ها در کشور افسارگسیخته است/ فشار بر روی مردم و قشر کارگر زیاد است

نماینده مردم زنجان و طارم در مجلس شورای اسلامی با تایید این موضوع که برخی از قیمت‌ها در کشور افسار گسیخته شده است، گفت: به نظر می‌رسد یک شوک به دولت وارد شده است شوکی که به نظر می‌رسد دولت انتظار و آمادگی چنین شرایطی را نداشته است.

به گزارش یول‌پرس، فریدون احمدی در ارزیابی نقش استاندار جدید زنجان و برنامه‌های وی اظهار کرد: نخستین جلسه با استاندار جدید زنجان به منظور تشریح برنامه‌های حقیقی برگزار خواهد شد.

وی در ارزیابی آغاز کار استاندار جدید زنجان و برنامه‌های اعلامی وی تصریح کرد: فعلا برای قضاوت زود است چون عملکرد را باید پس از فعالیت دید و ارزیابی کرد، هر چند که ما نیز به دنبال این هستیم که از طریق استاندار برنامه دستگاه‌های اجرایی و خواسته مردم محقق شود.

احمدی با اشاره به اینکه استاندار نماینده دولت در استان و مسؤول هماهنگی دستگاه‌های اجرایی است و نمی‌تواند به تنهایی برای استان برنامه مستقل داشته باشد، افزود: در واقع استاندار به دنبال تحقق برنامه‌های بلند و کوتاه مدت دستگاه‌‌های اجرایی هستند دستگاه‌هایی که هرکدام برنامه مشخصی برای خود دارند.

نماینده مردم زنجان و طارم در مجلس شورای اسلامی درباره افزایش غیرمعمول و افسار گسیخته قیمت لوازم خانگی داخلی و خارجی در روزهای اخیر گفت: قبلا این لوازم با ارز قیمت پایین و در محدوده ۳ هزار تومانی وارد می‌شد اما حالا قیمت ارز بالا رفته است.

وی با اشاره به اینکه هر قدر میزان ارزبری بیشتر شود قطعا تغییراتی در قیمت‌ها خواهیم داشت، ضمن اینکه افزایش قیمت‌ها در چنین شرایطی اجتناب‌ناپذیر است.

احمدی با بیان اینکه حتی برخی قطعات نیز که در داخل تولید می‌شد ارزبری بیشتری داشته پس منطقی این بود که قیمت آن افزایش یافته و یا متعادل شود، اضافه کرد: اما اینکه مقدار این افزایش قیمت در هر کالا  چقدر باید باشد آن را باید سازمان حمایت از مصرف کنندگان نظارت داشته باشد.

نماینده مردم زنجان و طارم در مجلس شورای اسلامی افزود: هر چند معتقدیم دولت باید در حیطه اقلامی که پیش از این نیز آزاد بود و حالا نیز آزاد است نباید وارد عمل شود، چون شرایط آنها تغییری نکرده است.

وی تصریح کرد: در خودرو نیز تغییر قیمت شامل پراید و پژو شده است که در این ارتباط نیز باید اجازه دهیم که قیمت‌ها درست شود، چون در غیر این صورت کارخانه‌ها تعطیل می‌شود.

وی با اشاره به اینکه برخی از قطعه‌های این خودروها نیز وارداتی بوده است، تصریح کرد: در چنین شرایطی تغییر قیمت اجنتاب‌ناپذیر است.

اصلاح قیمت خودرو اجتناب‌ناپذیر است

وی با اشاره به اینکه اصلاح قیمت خودرو در نوسانات ارزی اجتناب‌ناپذیر است‌، تصریح کرد: البته کمیسیون مربوط در مجلس برای این امر برنامه دارد و بارها شاهد حضور وزیر، خودروسازان و یا قطعه‌سازان در مجلس بوده‌ایم، اما در این شرایط نمی‌توان از خودروساز انتظار داشت که با ضرر تولید کنند و مجلس نیز نمی‌تواند خودروساز را مجبور به تولید با ضرر کند.

وی با تایید این موضوع که برخی از قیمت‌ها در کشور افسار گسیخته شده است، گفت: به نظر می‌رسد یک شوک به دولت وارد شده است شکی که به نظر می‌رسد دولت انتظار و آمادگی چنین شرایطی را نداشته است هرچند که از طرفی تحریم‌ها نیز موجب بدتر شدن شرایط شده، اما قطعا ما می‌توانستیم این موضوع را بهتر مدیریت کنیم.

اقتصاد با احساسات مدیریت نمی‌شود

وی افزود: آنچه مسلم است اقتصاد با احساسات مدیریت نمی‌شود پس باید یک سری واقعیت‌ها را در این زمینه بپذیریم، اما شرایطی که در آن قرار داریم را باید طوری تدبیر کنیم که فشار روی مردم بسیار کمتر شود.

وی با اشاره به اینکه امروز فشار بر روی مردم و قشر کارگر زیاد است، افزود: در این شرایط تدبیر کم یا تدبیر ناکارآمد شده است.

وی همچنین درباره سخنان ظریف درباره پولشویی نیز گفت: مسئله کشور سخنان ظریف درباره پولشویی نیست هر چند به نظر می‌رسد ظریف نتوانست منظور خود را خوب برساند.

وی با اشاره به تصمیم جدید سران سه قوه درباره چک‌های ضمانت‌دار در بانک‌ها افزود: این تصمیم اقدامات خوبی است هر چند که سخت است.

احمدی افزود: اما آنچه مسلم است، در شرایط فعلی در نظام بانکی زمینه‌های برای تخلف وجود دارد که باید رفع شود هر چند که اعتقاد دارم ظریف طور دیگری نیز می‌توانست این مسئله را بیان کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *