عناوین مطالب:
خانه / آخرین اخبار / استانی شدن انتخابات مجلس موجب کارآمدی بیشتر نمایندگان خواهد شد
نماینده اهر و هریس:

استانی شدن انتخابات مجلس موجب کارآمدی بیشتر نمایندگان خواهد شد

عبداللهی گفت: استانی شدن انتخابات موجب کاهش برخی تخلفات انتخاباتی از قبیل خرید رای در حوزه‌های انتخابی را در پی خواهد داشت.

به گزارش یول‌پرس، بیت‌‌الله عبداللهی در خصوص استانی شدن انتخابات آینده مجلس شورای اسلامی، اظهار داشت: طرح یک فوریتی در صحن علنی مجلس به تصویب رسید که در آن انتخابات سال آینده مجلس به صورت استانی_شهرستانی انجام پذیرد.

وی افزود: در طرح اولیه که مورد تصویب قرار گرفت، این تبصره آمده بود که اگر یک فرد ۱۵ درصد از آرا را کسب کند، به عنوان نماینده حوزه انتخابی به مجلس راه خواهد یافت که البته این ماده قانونی در کمیسیون تخصصی، به ۱۰ درصد کاهش یافت.

نماینده مردم اهر و هریس با اشاره به فواید این طرح عنوان داشت: این طرح در صورت تصویب باعث خواهد شد که نمایندگان به جای بررسی موضوعات کوچک و کم ارزش حوزه انتخابی‌شان، به مسائل کلان و دارای اهمیت استان بپردازند و از این رو شاهد تحول اساسی در پیشرفت استان خواهیم بود.

وی ادامه داد: با این طرح، احزاب به معنای واقعی کلمه شکل خواهند گرفت و از یک اتفاق بد که در بعضی از حوزه‌های انتخابی شاهدش هستیم مانند خرید رای، جلوگیری به عمل خواهد آمد.

عبداللهی با تاکید به رای آوردن این طرح افزود: در طرح اولیه این لایحه، که بیش از ۷۵ درصد نمایندگان به آن رای دادند، تنها نمایندگان شهرهای کوچک با آن مخالف بودند که امیدواریم آن‌ها هم راضی شده و این طرح در نهایت به تصویب برسد.

وی در خصوص دیگر مزایای استانی_شهرستانی شدن انتخابات مجلس گفت: این طرح موجب لیستی و گرایش به حزبی شدن انتخابات خواهد شد و چهره‌های معروف استانی می‌توانند از شانس بیشتری برخوردار باشند./آناج

یک دیدگاه

  1. استانی شدن انتخابات یعنی مصرف بودجه استان در مرکز استان
    یعنی فربه شدن بیش از پیش تبریز و فقیرتر شدن مرند و اهر و مراغه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *