خانه / آخرین اخبار / فشار به رسانه ها تضعیف حقوق شهروندی است

فشار به رسانه ها تضعیف حقوق شهروندی است

امروزه رسانه ها به عنوان رکن چهارم دموکراسی، بخش عظیمی از رسالت آگاهی بخشی و انتشار جریان آزاد اطلاعات را بر عهده داشته و تداعی بخش حق بر دانستن به عنوان یکی از جلوه های متعالی حقوق شهروندی و حقوق بشر می باشند

یول‌پرس – سینا یوسفی: فشار به مطبوعات و رسانه ها به عنوان یکی از ارکان جامعه مدنی، به معنای تضعیف حقوق شهروندی و نادیده انگاشتن آزادی بیان است و نهایتاً منجر به محدود نمودن دسترسی آزاد به اطلاعات می گردد و کارکرد اصلی مطبوعات و رسانه ها را به حاشیه می راند.

سینا یوسفی- وکیل دادگستری

نهادهای مسئول باید به جای فشار به رسانه ها از طریق طرح شکایت های واهی، آستانه تحمل خویش را بالا برده و انتقاد پذیر باشند. چرا که مطرح نمودن قصور و کاستی های نهادهای مسئول از طریق رسانه ها در راستای هدف متعالی اصلاح امور و بهبود وضع جامعه می باشد.

اگر چه تظلم خواهی حق همه افراد و اشخاص جامعه می باشد اما طرح شکایات واهی به معنای تظلم خواهی نیست و در راستای خدشه وارد کردن به رسالت واقعی رسانه ها و تضعیف حقوق شهروندی است.

حقوق شهروندی و حق شهروندان برای اطلاع یابی و اطلاع رسانی ایجاب می نماید تا نهادهای مسئول به جای فشار به رسانه ها در راه رفع نواقص و بهبود عملکرد خود گام بردارند و انتقادات موجود را به حساب مسئولیت بزرگ رسانه ها به عنوان ناظر منصف شهروندان در راه تقویت جامعه مدنی و جبران کاستی ها بگذارند.

یک دیدگاه

  1. رئیس شورای شهر خوی هم محمد سوداگر طنز پرداز خویی را به تحمل ۷۴ ضربه شلاق کردبجرم اینکه با قلم طنز سوزنده خود مدارک و عناوین جعلی نامبرده را که در انتخابات شورای شهر خوی به خورد مردم بیچاره خوی داده به سخره گرفته بود لازم به ذکر است که این محکومیت با حکم بدوی صورت پذیرفته و مجید مقدم رئیس شورای شهر خوی و شاکی پرونده با فریبکاری به آقای سوداگر قول رضایت داده بود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *